Pytanie do stosujących w ciąży zastrzyki CLEXANE

Postów wyświetlanych: 9 - od 1 do 9 (wszystkich: 9)
 • Autor
  Wpisy
 • #100344

  kasiejka

  Dziewczyny mam pytanie wynikające z niepokoju. Biorąc od początku ciąży zastrzyki clexane w brzuch od razu zapowiedziano mi, że będą oprócz bolesności,wylewy podskórne, sińce, zrosty itp.No trudno trza przeżyć, drobiazg jak można doczekać się w końcu dziecka.
  Brałam najpierw dawkę 60 a teraz od kilku już tygodni 80- czyli naprawdę spore. Ja spodziewałam się sińców jak najbardziej ale jakoś tak w miarę ładnie to do niedawna wyglądało po prostu małe ślady po nakłuciu, małe strópki, jeśli już to mikro siniaczki.

  Od kilku dni po każdym zastrzyku pojawia się bardzo duży siniec. Wczorajszy siniec od clexane powiększający się z każdą godziną mnie po prostu zszokował ma postać smugi długości ok 15 cm bardzo ciemno fioletowej bardzo szerokiej. Nie chodzi o kształty ale o przestrzeń zajętą sińcem pół brzucha. Widok zatrważający dla osób, którym to pokazuję.Oczywiście jest to obolałe przez kilka godzin. Czy tak może być czy to norma niestety takie siniory jak by mnie ktoś zmasakrował. Dodam, że muszę też brać acard rano i wieczorem a to też rozrzedza krew. A branie clexane lekarz planuje chyba jeszcze na długie tygodnie. Wizyta dopiero za 10 dni a chciałabym trochę poznać Wasze opinie o tych sińcach już wcześniej.

  #2623342

  su

  ja brałam clexane przez około 1,5- dawki dwa razy po 40 i nic takiego nie miałam- idz do lekarza….a dlaczego wogóle to bierzesz?  #2623343

  kasiejka

  moim problemem dotąd było zamieranie zarodków na bardzo wczesnym etapie ciąży. Lekarz jak zgaduję stosuje to by polepszyć ukrwienie tej części, dożywić płód,rzeczywiście efekt dla dziecka dobry bo dobrze się rozwija, zapobiec ewentualnym skrzepom itp…

  #2623344

  kata

  ja dostałam clexane raz po cc, wywaliło mi siniaka na pół ramienia i bolało jak diabli, z tego co czytałam przez lata na forumie to taka jest reakcja na clexane, ale trzeba i tak zapytać gina

  #2623345

  baza

  ja biorę fragmin (to samo co clexane) w brzuch codziennie od początku ciąży ze względu na przeciwciała przeciwko protrombinie. Przez pewien okres miałam wylewy podskórne, siniaki i strasznie obolały brzuch ale to minęło i napewno nie było na aż tak wielką skalę. Napewno możesz sobie robić te zastrzyki nie tylko w brzuch, więc nie kłuj się tam gdzie masz siniaki. Może być pośladek, udo, ramię. tylko tam bardziej boli niż w brzuch.
  Siniaki zejdą za parę dni ale jeśli rzeczywiście są na pół brzucha to poszłabym z tym do gina.
  Czy robisz sobie regularnie badania ddimerów i fibrynogen?

  Zastrzyki muszę robić sobie do samego porodu (mam odstawić na 2 doby przed cc) a poźniej 12 godzin po cesarce znowu przez conajmniej 14 dni.
  Acard ostawił mi mój gin po 20 tyg ciąży.

  #2623346

  ana7

  JA brałam clexane + acard całą poprzednią ciążę (teraz zresztą też). Taki wielki siniak, o jakim piszesz zrobił mi się gdy zrobiłam sobie zastrzyk w ramię. Bolało jak cho…. Na brzuchu robiły mi się zrosty i małe siniaczki, ale da się przeżyć. Teraz jest już lepiej. Jeśli coś cię niepokoi lepiej idź do lekarza. A no poród miałam wywoływany, a w dniu porodu nie dostałam już zastrzyku, i miałam tuż przed robuione dodatkowe badnia na krzepi\liwość i cośtam jeszcze To ważne, zeby nie doszło do krwotoku.
  Pozdrawiam serdecznie  #2623347

  su

  no własnie powinnaś kontrolować gęstość krwi- czyli d – dimery, żeby jej za bardzo nie rozrzedzić. Ja pomimo brania clexanu cąły czas miałam je koło 1000, a norma jest do 500, więć może dlatego takie wylewy duże mi się nie robiły……Ja uważam, ze w ciązy trzeba dmuchac na zimne- zrób sobie jeszcze przed pójsciem do lekrza te d- dimery i fibrynogen.

  Ja brałam włąśnei z powodu podwyższonych d- dimerów. Po cc 5to standard, ze się beirze- żeby nie wystąpił zakrzep.

  #2623348

  kasiejka

  Dzięki Dziewczyny, zrobię te badania. A to w większości laboratoriów robią te dd-mery i fibrynogeny?Przyznam, że o ile znam i robiłam sobie wiele różnistych analiz krwi w życiu to akurat tych badań chyba nigdy. Drogie są? Na czczo?

  #2623349

  baza

  ja zawsze byłam na czczo bo robiłam je zawsze razem z innymi badaniami kontrolnymi (morfologią itp), jakoś nie zauważyłam ile kosztowały (tzn że nie była to powalająca kwota)
  zwykłe laboratoria robią te badania – jeśli nie same to wysyłają krew do większych – nie powinnaś mieć problemu z ich zrobieniem

Postów wyświetlanych: 9 - od 1 do 9 (wszystkich: 9)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close