Pytanie o lek ważne …

Mam takie pytanie chce podać dziecku Pedicetamol (paracetamolum) ale nie wiem czy ma jeszcze jakieś działanie lub czy nie zaszkodzi bo nie zapisałam sobie kiedy otworzyłam ten syrop a pisze na nim że otwarty może być 6 miesięcy przypuszczam że otworzyłam go prawdopodobnie więcej jak 6 miesięcy. Czy ktoś podał po 6 miesiącach może wiecie jakie są skutki czy wogóle ten lek jeszcze działa.

6 odpowiedzi na pytanie: Pytanie o lek ważne …

aktyde2013-11-02 21:09:14

Powiem tak – w życiu by mi nie przyszło do głowy zastanawiać się czy podać taki lek dziecku :Niepewny: Jak widzę że zbliża się koniec tego okresu albo już minęło 6 m-cy od otwarcia – po prostu wyrzucam lek .

Taki lek niekoniecznie może zaszkodzić ale na pewno ma osłabione działanie i skutek podania nie będzie taki jak byśmy chcieli.

Nigdy nie zażywaj, a tym bardziej nie podawaj dziecku ,leków po terminie :Nie nie:

marnat2013-11-02 22:06:44

Ja też bym się nawet nie zastanawiała.
Co jakiś czas robię porządki w lekach i wszystkie leki po terminie zawsze oddaje do apteki.
Nie podawaj dziecku tego syropku.

mimbla2013-11-03 21:00:19

Twoje dziecko jest jeszcze malutkie więc na pewno nie ryzykowała bym z przeterminowanym lekiem. Sama dla siebie – osoby dorosłej tak lekki lek jak paracetamol i inne lekkie leki użyła bym nawet jeszcze trochę po terminie. Wyrzucam tylko przeterminowane antybiotyki, silne leki specjalistyczne i te co mi wizualnie nie pasują, typu rozwarstwiają się, śmierdzą. Resztę sama przyjmuję tzn zostawiam do ewentualnego przyjęcia do roku po miniętej dacie.

monikachorzow2013-11-03 21:20:31

też się nad tym zastanawiam……często jest tak,że lek ma długą ważność ale jest info,że od otwarcia 6 -mcy…. miałam np syrop który miał jeszcze 1,5 r ważności a był otwarty…. i stał … i co z takim fantem zrobić?

aktyde2013-11-03 21:50:11

Zamieszczone przez MONIKACHORZÓW:też się nad tym zastanawiam……często jest tak,że lek ma długą ważność ale jest info,że od otwarcia 6 -mcy…. miałam np syrop który miał jeszcze 1,5 r ważności a był otwarty…. i stał … i co z takim fantem zrobić?

Widocznie coś się tam dzieje z tym syropkiem po otwarciu i dlatego tak są opisane.

Generalnie leki ( tak jak żywność z resztą ) nie psuje się z dnia na dzień.Producent zawsze daje “zapas ” .

I jak ja np łyknęłam kiedyś ranigast i po fakcie stwierdziłam że jest m-c po terminie, to nie wpadłam w panikę 😀 Ale dziecku absolutnie bym takiego leku nie podała.

Po za tym dużo zależy od sposobu przechowywania leków.Zauważcie że większość leków powinna być przechowywana w temp max do 25 st .Wystarczy latem kilka dni upału i dooopa ..

syla272013-11-04 07:49:26

dzieki za odpowiedzi nie podałam tego leku kupiłam Ibum i gorączka spadła …

Znasz odpowiedź na pytanie: Pytanie o lek ważne …?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Mam z dzieckiem taki problem
Co dajecie dziecku jak już widzicie zapowiadającą sę chorobę?
Witam Dziewczyny - co dajecie dzieciaczkom jak już widzicie że jest jakieś "zmienione" i wyczuwacie chorobę w powietrzu....??? To taki dość specyficzny moment, który zna każda mama. Niby nic ale coś wisi w
Czytaj dalej
Wiek przedszkolny
Czego rodzice oczekują od przedszkola?
Jako doświadczony pedagog, z pasją podchodzący do nauczania, chciałabym się dowiedzieć od Was Rodzice ? jakie przedszkole spełniałoby Wasze wymagania? Od wielu lat gromadzę książki i artykuły proponujące różne metody
Czytaj dalej