pytanie o świnke od starającej się

Postów wyświetlanych: 2 - od 1 do 2 (wszystkich: 2)
 • Autor
  Wpisy
 • #48214

  petervdo

  Witam,

  Jestem na forum dla starających sie ale mam do Was pytanie.
  Może wiecie coś na ten temat. Jestem właśnie po okresie starań i teraz czekam, oczywiście miałam cały czas nadzieje, że się udało ale teraz jestem pełna obawy. Dowiedziałam się
  dzisiaj, ze mój bratanek zachorował na świnke, a ja miałam z nim wczoraj kontakt. Z tego co wiem, to nie chorowałam na tą chorobe, ani nie byłam szczepiona. Nie wiem, co mam robić. Boję się, jak pomyśle, że udało mi się zajść w ciąże
  i zaraziłam się tą chorobą. Dodam, ze na test jescze za wcześnie- dziś mam 20 dc.
  proszę odpiszcie co mam robić?
  Bardzo dziękuje
  Natala

  #623312

  idalka77

  Re: pytanie o świnke od starającej się

  Ponieważ nie jestem na tylko oblatana w chorobach coby wypowiadać własne zdanie, pozwól, że zacytuję ci fragment z książki „W oczekiwaniu na dziecko”:

  „… może ona wyzwolić skurcze macicy i być przyczyną poronienia lub porodu przedwczesnego, dlatego musisz zwrócić uwagę na pierwsze objawy tej choroby (mdłe bóle, gorączka, utrata apetytu – objawy występujące przed powiększeniem węzłów chłonnych, a następnie pojawiające się bóle ucha i żołądka, po spożyciu kwaśnych pokarmów). Poinformuj o tym swojego lekarza, ponieważ szybkie leczenie może ograniczyć rozwój choroby.”

  To tyle mądrości książkowych. Pamiętaj, że sam kontakt z chorym nie jest równoznaczny z zarażeniem się i zachorowaniem, ponieważ świnka nie należy do chorób łatwo zakźnych. Obserwuj swój organizm, ale bez przesady, bo autosugestia czyni cuda i mimo braku choroby możesz zacząć odczuwać jej choroby.
  Mam nadzieję, że będzie dobrze
  Pozdrawiam

  Aga & baby

Postów wyświetlanych: 2 - od 1 do 2 (wszystkich: 2)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close