Pytanie o wirusa cytomegalii

Postów wyświetlanych: 9 - od 1 do 9 (wszystkich: 9)
 • Autor
  Wpisy
 • #26723

  justa26

  Cześć dziewczyny powiedzcie mi, bo się denerwuję, a spotkam się z moją gin dopiero za tydzień. Oebrałam wyniki cytomegalii dodatnie oznaczające że kiedyś miałam kontakt z wirusem cytomegalii, czekam teraz na wyniki czy jestem chora w tej chwili, jeśli okaże sie że tak a okaże się że jestem w ciąży to jaka jest procedura, czy podaje się jakieś leki i czy pomimo choroby będzie wszystko o.k? Justa

  #354681

  violka

  Re: pytanie o wirusa cytomegalii

  Justa, nie odpowiem Ci na Twoje pytania bo niestety nie wiem.
  Mam z kolei do Ciebie pytanie, ile zapłaciłaś za badanie na wirusa cytomegalii……pytam bo pewnie też mnie to czeka, a nie wiem czy „wyrobię z kasą ”

  pozdrawiam
  violka – starania od stycznia 2003 r., teraz torbiel, tabletki……….zobaczymy co będzie dalej :((  #354682

  ika

  Re: pytanie o wirusa cytomegalii

  Jeżeli okaże się, że jesteś w tej chwili chora i jesteś w ciazy stosuje się leczenie zachowawcze. Ale prosze staraj się nie martwić na zapas. Przyjdzie konkretny problem to zaczniesz się martwić. Teraz nosek do góry. Mocno wierz, że wszystko jest ok.
  pozdrawiam serdecznie

  ika z małym słoneczkiem marcowym

  #354683

  justa26

  Re: pytanie o wirusa cytomegalii

  To wszystko zależy od miasta i oczywiście laboratorium, ja zrobiłam badania sama na własna rękę i toksoplazmozę i cytomegalię w dwóch klasach w sumie zapłaciłam 90 zł z pobraniem (tokso po 20 zł a cytomegalia po 24 zł w Warszawie po 40 zł za jedną klasę), ale nie wiem czy dobrze zrobiłam wybierając małe laboratorium, mogli sie pomylić z tą cytomegalią a ja teraz umieram ze strachu. Zapytaj się lekarza którą klasę badania masz zrobić ale o ile się zorientowałam to chyba ma być to klasa IgM (tokso i cytomegalii) oznaczająca czy nie jesteś chora w momencie starania się o fasolkę(jeśli wystarczy jedna to po co wydawać kasę) ale mogę się mylić nie jestem lekarzem.Justa

  http://www.FertilityFriend.com/home/2fa33

  #354684

  justa26

  Re: pytanie o wirusa cytomegalii

  Dzieki o taką odpowiedź mi chodziło.

  http://www.FertilityFriend.com/home/2fa33

  #354685

  mirka27

  Re: pytanie o wirusa cytomegalii

  Niestety wirus cytomegali to chyba najgorsze cholerstwo dla dziecka.
  Ja też mam ślad po cytomegalii i wiem że jeśli w przyszłości będę mieć dziecko to ono też będzie mieć przeciwciała.
  Moja koleżanka też taki ślad miała, urodziła na szczęście zdrowe dziecko -ale przez ile badań musiało przejść… to szkoda mówić.
  Niestety nie staraj się jeśli okaże się że jesteś w tej chwili chora.
  Słyszałam, że w czasie ciąży nie leczy się cytomegalii, leczy się dopiero dziecko po urodzeniu, dlatego lekarze nie chcą zlecać takich badań kobietom w ciąży bo i tak nie ma to sensu /drugiej koleżance w ciąży tak powiedział lekarz kiedy chciała się przebadać…/
  Słyszałam że do 3 miesiąca cytomegalia zagraża życiu płodu, a nabyta po 3 miesiącu może /ale nie musi/ poważnie uszkodzić układ nerwowy / chyba słuch, wzrok itp./.
  Właśnie ta dziewczyna ze śladem cytomegali musiała spędzić kilka tygodni w Centrum Zdrowia Dziecka, i mówiła że jest tam mnóstwo dzieci i kobiet z tą chorobą lub jej podejrzeniem.

  Jak ja o tym usłyszałam to się przeraziłam, tym bardziej że nie ma się jak uchronić od tego wirusa. Podobno jest „w przyrodzie” i można nim się zarazić od kaszlącego człowieka w autobusie, na przykład oczywiście.

  Nie chcę cię przerażać ale lepiej takie rzeczy wiedzieć…
  Jeśli masz tylko ślad, to nie martw się, nic ci nie grozi…

  Przepraszam za takie złe wieści…  #354686

  ika

  Re: pytanie o wirusa cytomegalii

  Mrko ekspert na stronie Bociana odpowiedział, że nalezy robić badanie dotyczące cytomegalii w ciazy ze względu na to, że wówczas należy leczyć zachowawczo. Faktem jest, że nie nalezy starać się będąc chorą na cytomegalię i że bardzo trudno jest ja wyleczyć, bo jest odporna na wiele leków przeciwwirusowych. Więcej informacji o tym wirusie można znaleźć pod linkiem http://www.zdrowie.med.pl/index.phtml wisując tam w wyszukiwarkę cytomegalie.
  Pozdrawiam serdecznie
  I uważam , ze w żadnym wypadku nie należy panikować ( wiem wiem, łatwo się mówi ech)

  ika z małym słoneczkiem marcowym

  #354687

  madzia-s

  Re: pytanie o wirusa cytomegalii

  Z tego co dowiedziałam się w piątek na moich studiach (było akurat o chorobach kobiet w ciąży) to i tak jesteś w niezłej sytuacji. Właściwie nic Twojemu dziecku teraz nie grozi. Najgorzej mają kobiety, które zakażą się tym wirusem w trakcie trwania ciąży po raz pierwszy. A Ty jeśli zarazisz się po raz drugi – rzadko dochodzi do zakażenia płodu.

  madzia_s

  #354688

  violka

  Re: pytanie o wirusa cytomegalii

  justa, bardzo dziękuję za wyczerpującą odpowiedż

  pozdrawiam
  violka – z torbielą :((

Postów wyświetlanych: 9 - od 1 do 9 (wszystkich: 9)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close