Pytanie z prawa pracy – pomóżcie…

Postów wyświetlanych: 3 - od 1 do 3 (wszystkich: 3)
 • Autor
  Wpisy
 • #22993

  daga25

  Piszę w imieniu mojej mamy. Powinnam napisać to w innym kąciku ale tu zagląda was więcej. Jakbyście znały odpowiedź na to pytanie bardzo was proszę o napisanie.
  „Odpowiedzcie mi proszę czy,w nowym Kodeksie, jest podany dzień, w którym pracodawca może wręczyć wymówienie? Czy to ostatni dzień m-ca? Czy teraz „na
  żywioł”? Bardzo to dla mnie ważne, bo mój pracodawca szukuje zmiany w firmie w związku ze zmianami jej statusu.
  Dziękuję – czekam – i trzęsę się”

  Daga i Zuziak 21 kwietnia 2003

  #313519

  effcia

  Re: Pytanie z prawa pracy – pomóżcie…

  a prosze bardzo:
  w przypadku wypowiedzenia istotny jest nie tyle sam moment wreczenia, co sposob obliczania okresu wypowiedzenia. otoz okres wypowiedzenia (w miesiacach) liczony zawsze w pelnych miesiacach – oznacza to, ze nie bieg tego okresu liczymy nie od nastepnego dnia, ale od 1 dnia nastepnego miesiaca. przyklad: niezaleznie od tego czy wypowiedzenie zostanie wreczone 11 sierpnia czy 31 sieprnia – okres wypowieedzenia zaczyna biec od 1 wrzesnia. ale w przypadku wreczenia wypowiedzenia 1 wrzesnia, okres ten liczymy od 1 pazdziernika.
  w przypadku zas okresu wypowiedzenia liczonego w tygodniach (umowy terminowe) okres wypowiedzenia jest liczony analogicznie w pelnych tygodniach i zaczyna sie w poniedzialek. czyli jezeli wreczam wypowiedzenie dzis (poniedzialek) okres wypowiedzenia zaczyna biec od przyszlego poniedzialku.

  pozdrawiam i….nie zycze wypowiedzen!!!

  Effcia+ FRANUŚ (11.08.03)  #313520

  owca

  Re: Pytanie z prawa pracy – pomóżcie…

  Jest dokładnie tak jak Ci napisała Effcia.
  Wręczanie wypowiedzeń ostatniego dnia miesiąca albo w piątek jest tylko pewnym „zwyczajem”, żeby skrócić faktyczny okres pozostawania w firmie pracownika, któremu wypowiedziano umowę.
  Pozdrawiam i dołączam się do życzeń Effci.
  Owca

Postów wyświetlanych: 3 - od 1 do 3 (wszystkich: 3)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close