Forum: Adopcja

Pytanko

Coraz częściej myślę o adopcji. Na razie z mężem oswajamy się z tym pomysłem izdaję sobie sprawę, że jesteśmy dopiero na początku długiej drogi. Tym niemniej mam jedno pytanie natury praktycznej: Jak to jest z tymi ośrodkami adopcyjnymi. Czy będąc mieszkanką Szczecina muszę się zgłosić do któregoś ze szczecińskich (może ktoś wie gdzie?????), czy też śmiało mogę udać się np. do Poznania Z tego co już przeczytałam na forum, proces przygotowania do adopcji jest długotrwały i wiąże się z licznymi spotkaniami/szkoleniami. To by wskazywało na to, że jednak lepiej spróbować na miejscu… Czekam na rady tych bardziej doświadczonych. Niedoświadczona.

5 odpowiedzi na pytanie: Pytanko

ulaszek Dodane ponad rok temu,

Re: Pytanko

wiem, ze istnieja osrodki adopcyjne przy Diecezjach, moze tam sie dowiedziec?

ula

o-d Dodane ponad rok temu,

Re: Pytanko

Ja miałam kiedyś praktyki ze studiów w Katolickim Ośrodku Adopcyjnym w Warszawie. Rzeczywiście procedura kwalifikacyjna na rodzinę adopcyjną jest dość długa i wymaga spotkań, wywiadów środowiskowych, “wizji lokalnej” warunków mieszkaniowych itd. Chyba z tego względu proces ten powinien odbyć się w miejscu zamieszkania. Ale może po zakwalifikowaniu w jednym ośrodku można się starać o dziecko w innym? Tego nie wiem.

Ola i maluchy: Staś (9.12.98), Tadzio (15.01.01) i Basia (11.01.03)

mordeczka Dodane ponad rok temu,

Re: Pytanko

Możesz udać się do OAO jakiego chcesz,ale rzeczywiście lepiej zgłosic sie do najbliższego miejscu zamieszkania.Spotkania sa częste i trudnoby było jezdzić gdzieś daleko.

——————————————————-
Mordeczka-najszczęśliwsza mamusia Adusia

mordeczka Dodane ponad rok temu,

Re: Pytanko

Możesz udać się do OAO jakiego chcesz,ale rzeczywiście lepiej zgłosic sie do najbliższego miejscu zamieszkania.Spotkania sa częste i trudnoby było jezdzić gdzieś daleko.

——————————————————-
Mordeczka-najszczęśliwsza mamusia Adusia

chica Dodane ponad rok temu,

Re: Pytanko

Nie ma zadnego przepisu, ktory by mowil, ze masz sie starac o adopcje w miejscu zamieszkania. Mam znajomych, ktorzy przejechali Polske wzdluz i wszerz, zeby znalezc odpowiedni oao. Wiem, ze ze wzgledu na odleglosc wszystkie procedury byly w miare dostosowane do ich mozliwosci czasowych.
Przygotowanie do adopcji trwa 3 miesiace, w tym czasie odbywa sie 9 spotkan grupowych oraz kilka indywidualnych, potem jest kwlifikacja i juz czeka sie na dzidzie.
W wiekszych miastach zazwyczaj sa 2 OAO-katolicki i swiecki, bywaja tez OAO przy Towarzystwie Przyjaciol Dzieci, tam sa pobierane oplaty-z tego co czytalam na innym forum.
Polecam Ci forum [Zobacz stronę] Pozdrawiam i zycze Wam powodzenia w staraniach o dzidzie :-))

Ola (16.10.03)

Znasz odpowiedź na pytanie: Pytanko?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Oczekując na dziecko
Masaż szyjki
Czytałam posty Julii, która opowiada o masażu szyjki macicy - bolesnym, powodującym krwawienie i w ogóle dość obrzydliwym. Czy jest on konieczny? I rzeczywiście taki skuteczny? Czy da się go
Czytaj dalej
Noworodek, niemowlę
długosc porodu
Moje kochane mamusie: Powiedzcie mi ile trwal wasz porod , które dziecko rodzilyscie wtedy i ile mialyscie latek. Bardzo mnie to interesuje, bo mnie to juz niedlugo czeka i chcialabym
Czytaj dalej