PZU a urodzenie dzidzi.

Witam!

Mam takie pytanko – a mianowicie wiem ze gdy oplaca sie skladki PZU to za urodzenie dziecka otrzymuje sie cos w rodzaju zasilku czy cos w tym stylu. Mam jednak pytanie czy jesli ja nie pracuje a tylko moj mezczyzna ( nie jestesmy malzenstwe ), a on pracuje i oplaca te skladke to czy otrzymamy tez ten zasilek. Czy ktos byl w podobnej sytuacji?
Pozdrawiam
Karolina i 37 tyg. Nikodem

8 odpowiedzi na pytanie: PZU a urodzenie dzidzi.

pluto Dodane ponad rok temu,

Re: PZU a urodzenie dzidzi.

Myślę, że tak, jeżeli pokaże akt urodzenia dziecka, w którym będzie wpisany jak ojciec……….

edka Dodane ponad rok temu,

Re: PZU a urodzenie dzidzi.

Kochanie, niestety muszę Cię rozczarować. Owszem, otrzymywało się tzw. zasiłek porodowy, ale od 01.01.02 nasze kochane władze cofnęły ten przepis. Kiedyś każda świeżo upieczona mama dostawała ok. 400 zł. za urodzenie dziecka. Teraz szansę ma tylko ta która wykaże, że jest w tzw. trudnej sytuacji materialnej, a dochód na głowę nie przekracza ileś tam (tego niestety nie wiem), a zasiłek wynosi ok. 200zł. Załatwiania jest sporo, a suma po prostu śmieszna!
Pozdrawiam,

Edzia

dorotka1 Dodane ponad rok temu,

Re: PZU a urodzenie dzidzi.

Myślę, że karo nie chodzi o zasiłek porodowy tylko świadczenie z PZU z ubezpieczenia pracowniczego, z ktorego z tyt. urodzenia dziecka otrzymuje się pieniążki (nie są to pieniądze od państwa a z polisy). Sądzę, że w tym przypadku wystarczy akt urodzenia z tatą wpisanym jako ojciec dziecka.

miki Dodane ponad rok temu,

Re: PZU a urodzenie dzidzi.

Czy to oznacza, że jeśli ja dostanę z PZU bo jestem ubezpieczona, to mąż jeżeli też opłaca składki PZU to również otrzyma kasę z tytułu urodzenia mu sie dziecka, czy świadczenie to przysługuje tylko jednemu z rodziców??
MIKI

dorotka1 Dodane ponad rok temu,

Re: PZU a urodzenie dzidzi.

Nie jestem pewna, ale sądzę, że obojgu, bo są to wypłaty z dwóch róznych polis, każdy płaci osobno, to i świadczenie powinno być wypłacone osobno. Ale może jest inaczej….

bearom Dodane ponad rok temu,

Re: PZU a urodzenie dzidzi.

Na 100% należy się ono i mamie i tacie (tzn. jeżeli oboje opłacają składki) a wysokość zależy od umowy polisy. I jeszcze jedno trzeba być ubezpieczonym mniimum 6 miesięcy (karencja) a mniej tylko w przypadku gdy ubezpieczenie rozpoczyna sie automatycznie z miesiącem przyjęcia do zakładu pracy.

karo19 Dodane ponad rok temu,

Re: PZU a urodzenie dzidzi.

To nie jest zsilek porodowy – ten byl wyplacanu z ZUS , a ten o ktory ja pytam jest wyplacany z PZU.
Pozdrawiam
Karolina i 37 tyg. Nikodem

edka Dodane ponad rok temu,

Re: PZU a urodzenie dzidzi.

Przepraszam Cię strasznie jakoś niedokładnie przeczytałam twoje zapytanie i zamiast PZU zobaczyłam ZUS. Swoją pomyłkę odkryłam dopiero po wysłaniu odpowiedzi, ale już było za późno. Pozdrawiam

Edzia

Znasz odpowiedź na pytanie: PZU a urodzenie dzidzi.?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Oczekując na dziecko
Bajeczki, kołysanki
Czy czytacie już swoim BRZUSZKOM jakieś bajeczki lub śpiewacie kołysanki? Podobno maluchy słyszą już od 5 miesiąca i bardzo lubią, jak się do nich mówi. Ja do mojego Brzusia mówię
Czytaj dalej
Oczekując na dziecko
co to jest?
Od pewnego czasu (jestem w 33 tyg.) zauwazam kazdego dnia plamy na bieliznie. Są one zupełnie przezroczyste i przypominaja wode. Czy to jest normalne, czy któras z was przechodzi cos
Czytaj dalej