raczkowanie

Postów wyświetlanych: 7 - od 1 do 7 (wszystkich: 7)
 • Autor
  Wpisy
 • #11446

  majab

  Mam pytanie do mam raczkujacych maluszkow.
  Wiem, że każde dziecko jest inne ale napiszcie jak to u Was było. Czy dziecko zaczyna raczkować tak „z dnia na dzień” po prostu rusza na czterech i juz to potrafi? Czy musza to poprzedzac jakies zmudne cwiczenia? Jesli tak jakie.

  Iwona i Majka (07.05.02)

  #179124

  ika-76

  Re: raczkowanie

  Moja najpierw pełzała… potem podciągała się do pozycji na kolanach i na dłoniach i tak „kiwała” się przod tył… potem najpierw przestawiała rączki i podciągała do nich obie nózki (takie trochę kicanie) a jak wyczaiła ze to mozna na przemian to ruszyła i całkiem sprawnie jej to juz idzie. ŁAzi mi po całym domu siada gdzie chce i obserwuje albo „pyskuje”. W sumie najbardziej lubi siedziec w kuchni (bedzie z niej typowa kobieta 😉 )

  Iwona i Krysia (4.05.2002)  #179125

  majab

  Re: raczkowanie

  No a Majka już od dłuższego czasu pełza do tyłu (idzie jej to b. sprawnie) Staje na rączkach i kolankach i się kiwa. Czasmi „kica” dociągając obie nóżkii do rąk. Staje na stópkach i dłoniach tak jakby chciała stanąć na główce. I nadal nic jej nie wychodzi z raczkowania…

  Iwona i Majka (07.05.02)

  #179126

  Anonim

  Re: raczkowanie

  Nati ruszyla ni z tąd ni z owąd. Wczesniej probowala stanac na czterech „lapach” ale Jej nie wychodzilo – az tu pewnego dnia stanela i ruszyla. Udalo mi sie to zarejestrowac. A teraz zasuwa jak maly motorek!

  Kaśka z Natalką (9,5 miesiąca)

  #179127

  ika-76

  Re: raczkowanie

  Krysia raczej bardzo krótko pełzała do tyłu… Ciężko pracowała nad przemieszczaniem się do przodu 😉

  Iwona i Krysia (4.05.2002)

  #179128

  alicjal

  Re: raczkowanie

  Hubuś niedawno nauczyl sie sam siadac. W tej pozycji podpiera sie rekoma, przesuwa nozke i w ten sposob posuwa sie naprzod. Idzie to bardzo powoli. Czasami pada na „cztery lapy” i stoi chwile w tej pozycji. Mysle, ze niedlugo zacznie naprawde raczkowac.
  Alicja i Hubert (22.03.02)  #179129

  anetka25

  Re: raczkowanie

  Adas wpierw siedzial bez podparcia, pelzajac juz jednoczesnie, potem sam juz wszedzie wstawal. Ostatnio zauwazylam, jakis tydzien temu, ze gdy sie mu gdzies bardzo spieszy to raczkuje,hihihi. Ucieszylam sie bardzo. Ale pelzania sie nie wyzbyl, nadal czasem pelza.

  Pozdrawiamy – Anetka i ciezko zabkujacy Adaś (29.04.02)

Postów wyświetlanych: 7 - od 1 do 7 (wszystkich: 7)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close