rada potrzebna od zaraz

Postów wyświetlanych: 5 - od 1 do 5 (wszystkich: 5)
 • Autor
  Wpisy
 • #70372

  leluchow

  Dziewczyny,
  Mateusz 12.09 skonczy 5 miesięcy. Do tej pory ładnie przybierał na wadze – (jest tylko na piersi). Jednakze przz ostatnie trzy tygodnie nie przybrał ani grama a przez kolejnych piec dni 85gr. To chyba ciut malo! Jest wesoły nic mu nie dolega. Mocz ok. Moze sie nie najada tym moim mlekiem?Juz sama nie wiem co myslec. Pediatra zlewa a mnie sie jednak wydaje ze w ciagu prawie miesiaca 85 g to cholernie mało.Co myslicie. Ajakie sa w ogole przytrosty wagi dobowe i tygodniowe dla dzieci w tym wieku? Dzieki za pomoc.
  ania i mateuszek

  #907874

  gabaa

  Re: rada potrzebna od zaraz

  Wiesz dziecko im starsze tym mniej przybiera na wadze i to zupełnie normalne, bo zaczyna też spalać rusza sie po prostu. Myślę, że nie powinnaś się zamartwiać. W książecce zdrowia masz siatkę centylową (chyba tak to się nazywa) na ostatniej stronie, więc możesz sobie sprawdzić, czy waga jest odpowiednia do wzrostu i wieku dziecka.

  ania, filip, jaś  #907875

  joannar

  Re: rada potrzebna od zaraz

  Ja miałam podobną sytuację do Twojej. Paweł był na samym cycusiu, bo chciałam go tylko na nim trzymac do końca 6 miesiąca. Ale nasz lekarz pediatra akurat był o wiele bardziej trzeźwy. Zalecił wprowadzenie nowych pokarmów. I od tego caly czas cycuś. Na pewno za mało ciągnie mleczka. Albo go częściej przystawiaj (bo być może też się to połączyło z kryzysem laktacyjnym) albo dodatkowo wprowadź nowe jedzonka. Stopniowo. Mój Paweł tak się rozochocił nowymi pokarmami że cycusia też wtedy więcej ciągnął i dziecko zaczęło mi normalnie na wadze przybierać. A wogóle to radzę zmienić zlewającego pediatrę. My taką mieliśmy w przychodni (i dlatego trafiliśmy prywatnie). Ale potem i tak zmieniłam tą w przychodni. W ciągu miesiąca to rzeczywiście mało te 85 g. Ale to i tak przyrost. Jeśli Twój maluszel jest zadowolony i wesoły to też nie jest źle. Mój Paweł wtedy ciągle płakał bo po prostu był głodny i mleczko mu nie wystarczało.

  Pawełek 19.9.2003 + Kruszynka 17.5.2006

  #907876

  ela73

  Re: rada potrzebna od zaraz

  Witaj! Mój Piotruś 14go skończy 6 miesięcy i od miesiąca mamy ten sam problem. Mimo, że jest na cycu i dokarmiam go już od 4 miesiąca zupkami i soczkami, a od 2 tygodni także kaszką mleczno-ryżową. Nasza pani doktor twierdzi, że to normalne, chociaż oni tj lekarze /i rodzice oczywiście też/ woleliby rzecz jasna by maluch w wieku 6 miesięcy podwoił wagę urodzeniową a w 9 miesiącu potroił, więc tak od około 5go może przybierać mniej tj. ok 400 – 500g. Jeśli wyniki ma dobre to mniejszy przyrost wiąze się być może z ruchliwością dzidzi, albo może idą jej już ząbki? Maluchy wtedy też mogą tracić apetyt. U nas,niestety przyplątała się jeszcze infekcja dróg moczowych. W każdym razie należy mieć rękę na pulsie i nie rezygnować z cyca. Myśllę że maluszek jest w takim wieku, że można go spokojnie dokarmiać. No cóż, w końcu musi przyjść taki moment, w którym mleko mamy już nie wystarcza…..
  pozdrawiam Ela, Piotruś 14.03.05, Maciek 7 lat

  #907877

  basik77

  Re: rada potrzebna od zaraz

  Trudno powiedzieć jaka jest przyczyna, może to nic znaczącego. Być może to tylko potrzeba większej ilości jedzenia, a może chwilowo twój synek zmniejszył przyrost masy ciała…
  Uważam, że tu powinien pomóc ci jednak pediatra, ale jeśli ma taki stosunek do sprawy to ja na twoim miejscu od razu zmieniłabym go na bardziej odpowiedzialnego.
  Pozdrawiamy

  Basia i Mateusz (11.02.2005)

Postów wyświetlanych: 5 - od 1 do 5 (wszystkich: 5)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close