Ranka po szczepieniu na GRUŹLICĘ – pilne!

Czy możecie mi powiedzieć czy to normalna reakcja na tą szczepionkę?
Wczoraj (w końcu!!!) Miś został zaszczepiony od gruźlicy. Wczoraj był czerwony ślad, ale dziś się znacznie powiększył – jest 2cm czerwony placek. Rączka go chyba nie boli.
Jak to ma się dalej goić? Najpierw ma się zagoić a potem znowu “rozbabrać”??? Tak?
Uspokojcie skołowaną matkę…

Kamelia i Michałek 14.08.2003

3 odpowiedzi na pytanie: Ranka po szczepieniu na GRUŹLICĘ – pilne!

aga28 Dodane ponad rok temu,

Re: Ranka po szczepieniu na GRUŹLICĘ – pilne!

Przez jakiś czas od szczepienia była u nas biała kropka. Tak jakby w miejscu szczepienia pojawiła się ropa. Póżniej zrobił się “strupek”. Wszystko trwało około miesiąca. No i została blizna, więc nie trzeba było szczepić drugi raz.
Agnieszka i Kasia 07.08.2003

gacka Dodane ponad rok temu,

Re: Ranka po szczepieniu na GRUŹLICĘ – pilne!

My co prawda jesteśmy jeszcze przed szczepieniem (to pierwsze się prawdopodobnie nie udało, bo nie ma blizny więc niedługo szczepimy), ale z tego co wiem to prawidłową reakcją jest to, co opisujesz – ranka wręcz musi ropieć i się “babrać” i ślad po szczepieniu musi być dość duży. Przy takiej reakcji masz 100% pewności, że szczepionka została podana prawidłowo i dziecko nabrało odporności. Jak długo może trwać ropienie i babranie się – nie mam pojęcia. Sama już się boję tego szczepienia – mam wrażenie, że mniejsze dziecko łagodniej to znosi niż większe, ale czas pokaże.

Duża buźka

Gacka i Julka 01.03.2004

eris Dodane ponad rok temu,

Re: Ranka po szczepieniu na GRUŹLICĘ – pilne!

Kamila-wszystko jest ok, ma tak być jak piszesz. U Mata babrało się ponad miesiąc, tak, że nawet kolejne szczepienie miał przesunięte.


Marta i Mat 26.10.2003

Znasz odpowiedź na pytanie: Ranka po szczepieniu na GRUŹLICĘ – pilne!?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

A-psik: moje dziecko jest uczulone…
Bicom-testy alergiczne
Poniewaz spore bylo zainteresowanie co to jest -jak wspomnialam gdzies w poscie ze sie wybieramy wiec opisuje dziesiejsze doswiadczenia. Wiec bicom to aparat ktory na podstawie biorezonansu wykrywa na co organiz
Czytaj dalej
Polecam
metodę poprawiającą trawienie owoców :D
Działa! Skuteczna niesamowicie - sprawdziłam :D Jeśli ktoś (dorosły lub dziecko) ma problemy z trawieniem owoców (wzdęcia, bóle brzucha, dyskomfort) powinien je...... posłodzić :) Zwykłym cukrem. To rada lekarza gastrologa, fachowca od nietolerancji
Czytaj dalej