Ranka po szczepieniu

Postów wyświetlanych: 5 - od 1 do 5 (wszystkich: 5)
 • Autor
  Wpisy
 • #45813

  ignasia

  Drogie mamy, na ramieniu mojej córci (4-tygodniowej) w miejscu szczepienia zrobił się najpierw czerwony ślad. Jednak teraz w tej rance pojawiał się ropka. Dzisiaj przy kąpieli ropka trochę wyciekła. Czy smarowac to spirytusem a może trzeba iść do lekarza? Doradźcie.

  ignasia i kwietniowy Bąbelek

  #594573

  kura-plemienna

  Re: Ranka po szczepieniu

  To miejsce po szczepieniu moze sie długoooooo ślimaczyć i nie trzeba sie tym za bardzo przejmować.
  Basiulcowe miejsce po szczepieniu zagoiło się po skończeniu 13 m-ca. Są dzieci i dzieci i dlatego u jednych goi się po miesiącu a u innych po roku. Nie jest to jednak problem i nie musisz sie denerwować.

  Anka i Basiulec z 17.12.2002  #594574

  gacka

  Re: Ranka po szczepieniu

  Z tego, co wiem, to nie należy przy tym grzebać (nawet jak się pojawi ropka, czy zgrubienie). Samo się zagoi. Gdybyś widziała, że malutkiej to przeszkadza lub jest mocno spuchnięte możesz zrobić okład z sody oczyszczonej (1 łyżeczka sody na szklankę wody). Ale ogólnie to nic strasznego i niepokojącego. Tak czasmi dzieci mają.

  Duża buźka

  Gacka i Julka 01.03.2004

  #594575

  magdzik

  Re: Ranka po szczepieniu

  tak powinno być – poroku od szczepienia lekarz ocenia bliznę. U mojego synka najpierw była jakby krostka, ktora ropiała, potem się sama się zagoiła. A teraz widzę na sporej bliźnie malutki strupek, znaczy coś się tam jeszcze dzieje.

  Pozdrawiamy,

  Magda i Albercik ur. 8.09.03

  #594576

  bebe28

  Re: Ranka po szczepieniu

  Tak jak moje poprzedniczki napisze, ze dokladnie cztery tygodnie po urodzeniu na rece noworodkow pojawia sie strupek, ktory moze ropiec. Nie nalezy absolutnie z tym nic robic, niczym nie przecierac, a podczas kapieli uwazac aby za bardzo nie namoczyc, bo bedzie dluzej sie wysuszal.
  Pozdrawiam

  Beata I Madziutka 13-02-2004

Postów wyświetlanych: 5 - od 1 do 5 (wszystkich: 5)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close