RATUNKU! Początek próchnicy u 2 latka.

Postów wyświetlanych: 6 - od 1 do 6 (wszystkich: 6)
 • Autor
  Wpisy
 • #80306

  momisia

  Czy któraś z Was ma/miała podobny problem? Mój synek ma 22 miesiące. Tydzień temu skończyłam go karmić piersią. Od ok. 8 miesięcy szczotkuję mu ząbki 2x dziennie i właśnie zauważyłam biało-mleczne przebarwienia na jedynkach i dwójchach górnych (tuż przy dziąsełkach). Dentystka powiedziała, że to demineralzacja, czyli początek próchnicy (prawdopodobnie spowodowana nocnymi karmieniami). Zaleciła wcierać codziennie żel elmex i czekać… O matko, czekać na dziury? Czy jest szansa, że te przebarwienia nie rozwiną się w próchnicę? Jeśli nie, to jak leczycie z próchnicy swoje dzieci? Jak znoszą plombowanie itd?
  POZDRAWIAM WSZYSTKIE MAMUSIE

  #1104355

  qr-chuck

  Re: RATUNKU! Początek próchnicy u 2 latka.

  Ostatnio rozmawiałam ze znajomą dentystką, która też ma podobny problem ze swoją dwulatką… Ona zupełnie wykluczyła słodycze, nie daje jeść po wieczornym myciu i planuje lakierowanie, jak się wszystkie zęby wyklują… Stwierdziła, że nie wyobraża sobie usypiania dziecka po to tylko, żeby wyleczyć zęby (ale też nie zna innego sposobu), ale zobaczy, co będzie dalej…

  Pozdrawiam,
  Anka i Aśka (29.04.04)  #1104356

  monikachorzow

  Re: RATUNKU! Początek próchnicy u 2 latka.

  duzo zalezy od tego czy rodzice mają mocne czy słabe zęby…próchnica to niestety cech dziedziczna.koleżanka ma taki problem z synkiem.ząbki wyszły mu wszystkie do roczku…a do dwóch latek juz ich nie miał bo mu się psuły w oczach i kruszyły….u dentysty była z nim chyba co tydzien .
  teraz chłopczyk ma 6 lat,niestety po mleczakach zostały brzydkie czarne resztki…wychodza mu ząbki stałe i …znów koleżanka chodzi z nim do dentysty żeby niczego nie zaniedbac i póki co -tfu tfu -drugie ma zdrowe…..
  od poczatku bardzo dbała ,przecierała po każdym piciu mleka wodą i nic to nie dało.tata dziecka ma straszna próchnice i odziedziczył to niestety po nim….
  chyba musisz przyzwyczaić dziecko do wizyt u dentysty -ale znajdź dobrego dentyste -bo jak ci zrazi dziecko to bedziesz miała z nim problem w przyszłośći….
  sa teraz metody lakowanie,lakierowanie,fluorowanie….głowa do góry…

  Monika i Marcinek (15.01.04)

  #1104357

  cszynka

  Re: RATUNKU! Początek próchnicy u 2 latka.

  W odpowiedzi na:


  Stwierdziła, że nie wyobraża sobie usypiania dziecka po to tylko, żeby wyleczyć zęby (ale też nie zna innego sposobu),


  A moja panna miała 2 razy borowanie bez znieczuleń i usypiania 🙂
  Czyli można inaczej niż z usypianiem. Wszystko zależy od podejścia do tematu dziacka, rodzica i samego dentysty, który dziecka nie potraktuje przedmiotowo. 🙂

  #1104358

  lauidz

  Re: RATUNKU! Początek próchnicy u 2 latka.

  Swieta prawda!!! Ja mam problem ze swoimi zebami – po mamie. Moj maz nie byl u dentysty 5v lat i mial tylki 2 male dziurki, ktorych w gruncie rzeczy nie trzeba bylo ruszac! Ja chodze co rok i zawsze slysze 3-4 zeby do robienia! oki co Michal nie ma jeszcze zebow ale mam nadzieje ze odziedziczy po mezu
  ewa

  #1104359

  qr-chuck

  Re: RATUNKU! Początek próchnicy u 2 latka.

  >>>Czyli można inaczej niż z usypianiem. Wszystko zależy od podejścia do tematu dziacka, rodzica i samego dentysty, który dziecka nie potraktuje przedmiotowo. 🙂 <<<
  No własnie to jej własna córka, więc chyba dobrze ją zna i nie traktuje przedmiotowo… Może trzeba by jeszcze dodać temperament dziecka do Twojej listy ;D ?

  Pozdrawiam,
  Anka i Aśka (29.04.04)

Postów wyświetlanych: 6 - od 1 do 6 (wszystkich: 6)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close