Refluks żołądkowo- przełykowy.

Postów wyświetlanych: 3 - od 1 do 3 (wszystkich: 3)
 • Autor
  Wpisy
 • #100941

  sasanka

  Przy okazji kolejnego badania usg w związku z refluksem układu moczowego u Miriam lekarz dopatrzył się refluksu ż-p….
  „rozwarty kąt Hisa, liczne fale zwrotne”

  Chodzę od kilku dni skołowana. Mam na jutro wizytę umówioną u naszej pediatry, pokaże jej wyniki.
  Refluks żołądkowo-przełykowy ma bezpośredni związek z astmą.

  Kłębi mi się w głowie mnóstwo myśli i pytań.
  Czy to możliwe i jak to możliwe, że dzieciak 5 letni nie został wcześniej zdiagnozowany/ diagnozowany w tym kierunku??!!- a pediatra wiedziała wcześniej o wymiotach po jedzeniu i tym bardziej astmie.
  Mam żal do siebie straszny, że ja sama w poszukiwaniu przyczyn astmy u Miriam nigdy nie wpadłam na to, że może to refluksowe a chodziliśmy z Miriam do alergolożki. Ostatecznie testy skórne niczego nie wskazały…
  Czy to możliwe, ze sama Miriam przy takich dolegliwościach ze strony układu pokarmowego nie skarży się na bóle brzuszka, pieczenie typowe dla cofającej się treści żołądka? itd?
  Jako malutkie dziecko zwracała często po jedzeniu, jadła bardzo mało, czasami myślałam, że wystarczy jej powietrze do życia- niejadek był z niej straszny. Teraz też szału nie ma ale zjada na przykład na śniadanie bułkę z wędliną i jajecznicę z 2 jajek. Nie zwraca, nie narzeka na brzuszek, poza zaparciami, które jej jeszcze czasem dokuczają.

  Do mam dzieci z rżp.
  Czy dzieci wyrastają z tego refluksu, jeśli tak to kiedy wyrosły?
  Czy obraz w usg może pozostać jak po refluksie a dzieciak nie ma objawów? (otwarty kąt Hisa i fale zwrotne)
  Jak wygląda leczenie? Jakie badania dalej?

  #2744014

  klucha

  wiesz że wielu dorosłych dowiaduje się że mają refluks od kilku dobrych lat i o tym nie wiedzieli 🙁  #2744015

  sasanka

  Dzięki Iza za linki.

  Byłam dziś u pediatry. Generalnie ona ma podejście, że przecież nic się nie stało. Nie chciało mi się z nią nawet gadać. Obejrzała wyniki, potwierdziła słuszność zrobienia kolejnego usg ale skierowania nie wypisała, bo skoro sama to wymyśliłam to chyba mogę prywatnie pójść …
  Wczoraj zdecydowałam, że zrobię Miriam jeszcze jedno usg- w innym miejscu u innego lekarza. Potem pójdę do alergolożki, niech da skierowanie na testy z krwi.
  Jeśli te nie wyjdą w sensie, że nie ma uczulenia a usg potwierdzi refluks, to już będe miała 90 % przyczynę astmy u Miriam.
  Z tym wszystkim pójdę do gastrologa, pogadać o leczeniu a ostatecznie i tak pójdę do naszego homeopaty- może ma jakieś rozwiązanie a nie raz uratował nas w trudnej sytuacji.

Postów wyświetlanych: 3 - od 1 do 3 (wszystkich: 3)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close