Rodzeństwo

Postów wyświetlanych: 3 - od 1 do 3 (wszystkich: 3)
 • Autor
  Wpisy
 • #31614

  nin

  Dziewczyny jak przygotować starsze dziecko do „bycia” starszym rodzeństwem. Moja córeczka będzie mieć w styczniu dwa lata i siedem miesięcy, wtedy urodzi się druga dzidzia. Ninka gładzi mój brzuch, całuję nawet dzieli się swoją świętością czyli „szmatką” do przytulania. Dużo jej na ten temat tłumaczę ale wiem, że dzieci w swich reakcjach emocjonalnych są nieprzewidywalne a przecież taka „konkurencja” w miłości może wywołać agresje, smutek….Jakie macie doświadczenia? Czy zazdrość minie po jakimś czasie. Czytałam, że taka różnica wieku między rodzeństwem jest najlepsza bo już niedługo będą się razem bawić i dobrze rozumieć. Czy należy wrócić ze szpitala ze specjalnym prezentem dla starszej dzidzi?
  Pozdrawaim
  Olga, Nina i dzić 06.01.04.

  #417396

  agmag

  Re: Rodzeństwo

  Zadałam to samo pytanie na Kiedy dziecko już jest. Poszukaj tam mojego postu : Czy można uniknąć zazdrości o drugie dziecko. Doświadczone mamy dały parę fajnych rad.
  Pozdrawiam

  Agnieszka, Hubi (2,5 r.), Córcia (29.11.03)  #417397

  maruda

  Re: Rodzeństwo

  Przy pierwszym spotkaniu z „konkurencją” wazne jest by mama nie trzymała maleństwa w objęciach, tylko by leżało ono w łóżeczku, a mama niech przytulając starsze pokaże mu nowego braciszka/ siostrzyczkę.

  Pozdrawiamy.
  Agnieszka i Ewunia (25.06.2003)

Postów wyświetlanych: 3 - od 1 do 3 (wszystkich: 3)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close