Rota wirus? 5-6 kupek u 15 miesięczniaka…

Postów wyświetlanych: 3 - od 1 do 3 (wszystkich: 3)
 • Autor
  Wpisy
 • #56615

  agnes75

  Bartosz od ubiegłej środy ma problem z kupkami. W ubiegłą środę rano pojawiły się lużne stolce i temperatura. Wyglądało to jak biegunka. Zaostrzone objawy trwały 2 dni. Niestety do dnia dzisiejszego – już prawie tydzień stolce się nie unormowały tak ostatecznie.
  Robi po 5-6 kupek dziennie (ma 15 miesięcy) nie są to bardzo rzadkie stolce (takie marmoladowate) nie są duże i nie są śmierdzące ale trochę to dużo, zwłaszcza że zazwyczaj robił 1-2 stolce na dobę. Czy ktoś może spotkał się z czymś takim? Czy może to być tzw rota wirus?

  Agnieszka i Bartuś urodzony 10.07.03 :)))

  #724927

  iwonkap

  Re: Rota wirus? 5-6 kupek u 15 miesięczniaka…

  Aby potwierdzić rota wirus najlepiej zrobić specjalne badanie kału, właśnie pod kątem tego wirusa, bedziesz miała pewność ze to właśnie to.
  U nas tez lekarka stwierdziła rota, co sie potem okazało wcale nie było wirusa, a dziecko miało biegunkę przez prawie 3 tygodnie. Zrobiłam posiew kału i wyhodowała się jakaś bakteria. Dostał leki i wszystko wróciło do normy po 2 dniach.
  Może wystąpić biegunka przy ząbkowaniu, a tak w ogóle to może być milion innych przyczyn.
  Najlepiej idź do lekarza i zrób posiew kału. Dziecko się nie bedzie męczyć a Ty razem z nim i nie bedziesz “gdybać” moze to to może tamto.
  Zycze dużo zdrowia .
  iwonka i Adas 28.01.04.  #724928

  kas

  Re: Rota wirus? 5-6 kupek u 15 miesięczniaka…

  Zrób test na rota, a na wszelki wypadek ogranicz ilość podawanego mleka i nabiału, no i dawaj lekkie jedzenie. Jesli to rota, to po kilku dniach ostrej biegunki kupy mogą dochodzić do normy dość długo.
  POzdrawiam

  Kaśka
  I buzi od Zuzi (16.10.02)

Postów wyświetlanych: 3 - od 1 do 3 (wszystkich: 3)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close