Rota wirus? 5-6 kupek u 15 miesięczniaka…

Bartosz od ubiegłej środy ma problem z kupkami. W ubiegłą środę rano pojawiły się lużne stolce i temperatura. Wyglądało to jak biegunka. Zaostrzone objawy trwały 2 dni. Niestety do dnia dzisiejszego – już prawie tydzień stolce się nie unormowały tak ostatecznie.
Robi po 5-6 kupek dziennie (ma 15 miesięcy) nie są to bardzo rzadkie stolce (takie marmoladowate) nie są duże i nie są śmierdzące ale trochę to dużo, zwłaszcza że zazwyczaj robił 1-2 stolce na dobę. Czy ktoś może spotkał się z czymś takim? Czy może to być tzw rota wirus?

Agnieszka i Bartuś urodzony 10.07.03 :)))

2 odpowiedzi na pytanie: Rota wirus? 5-6 kupek u 15 miesięczniaka…

iwonkap Dodane ponad rok temu,

Re: Rota wirus? 5-6 kupek u 15 miesięczniaka…

Aby potwierdzić rota wirus najlepiej zrobić specjalne badanie kału, właśnie pod kątem tego wirusa, bedziesz miała pewność ze to właśnie to.
U nas tez lekarka stwierdziła rota, co sie potem okazało wcale nie było wirusa, a dziecko miało biegunkę przez prawie 3 tygodnie. Zrobiłam posiew kału i wyhodowała się jakaś bakteria. Dostał leki i wszystko wróciło do normy po 2 dniach.
Może wystąpić biegunka przy ząbkowaniu, a tak w ogóle to może być milion innych przyczyn.
Najlepiej idź do lekarza i zrób posiew kału. Dziecko się nie bedzie męczyć a Ty razem z nim i nie bedziesz “gdybać” moze to to może tamto.
Zycze dużo zdrowia .
iwonka i Adas 28.01.04.

kas Dodane ponad rok temu,

Re: Rota wirus? 5-6 kupek u 15 miesięczniaka…

Zrób test na rota, a na wszelki wypadek ogranicz ilość podawanego mleka i nabiału, no i dawaj lekkie jedzenie. Jesli to rota, to po kilku dniach ostrej biegunki kupy mogą dochodzić do normy dość długo.
POzdrawiam

Kaśka
I buzi od Zuzi (16.10.02)

Znasz odpowiedź na pytanie: Rota wirus? 5-6 kupek u 15 miesięczniaka…?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Tematy, których nie znalazłam w forum
Jaką kupić cyfrówkę??
Mam pytanko jestem zmuszona kupić nowy aparat cyfrowy, ale nie wiem jaki. Ten którego mam obecnie mi szwankuje. Pomóżcie jest taki wybór na rynku, że kompletnie nie wiem co wybrać.
Czytaj dalej
Noworodek, niemowlę
dwa powody dla których nie zaklinam
Po pierwsze mój mały ponad 7-mio miesięczny niejadek i tak je tak nie wiele więc obawiam się,ze mi zmizernieje jak odstawię nocne cycanie- a może się mylę więcej by zjadł
Czytaj dalej