rowerek biegowy ile czasu zajęło opanowanie go

Postów wyświetlanych: 4 - od 1 do 4 (wszystkich: 4)
 • Autor
  Wpisy
 • #119542

  sysunia83

  witam
  kupiliśmy córce (22 miesiące) rowerek biegowy B’TWIN z decathlon. jest na nią dobry wszystko dobrze dopasowane kierownica i siodełko. Córa na każdy spacer go zabiera i długo na nim jedzie – właściwie drepta. Czasami jak to z dziećmi muszę ja go ponieść ale do rzeczy.
  Od tygodnie rowerek jest z nami i Nadia cały czas drepta z nim pomiędzy nogami. Nie chce też usiąść na siodełku tylko po prostu chodzi.
  Ile czasu waszym dzieciom zajęło opanowanie rowerka i jak wyglądało siadanie na siodełku.
  Chciały od razu usiąść czy też tak „chodziły”??
  Ile miały w tedy lat???
  poradzcie czy można jakoś zachęcić czy pokazać jak to powinno wyglądać czy dziecko musi dojść do tego samo????

  #5658894

  mam

  Chłopcy mieli 2 lata jak zaczęli jeździć. Rowerki były dwa: metalowy bez ograniczenia skrętu kierownicą i drewniany z ograniczem. Na tym drewnianym starszy szybko zaczął się odpychać, ale też było mu łatwiej bo miał ogarniczenie skrętu. Młodszemu dłużej to zajęło, najpierw utrzymanie równowagi, później odpychanie i manewry kierownicą.

  Po kilku miesiacach już biegali :). Każde dziecko ma swoje tempo, np corka sasiadów ten sam rocznik, nadal sie odpycha, a chłopaki ( juz 4 letnie), jeżdzą na dwóch kołkach ( z biegowego odrazu wskoczyli na 2 kółkowe, bez doczepiania bocznych).  #5658895

  sysunia83

  dziś na spacerze mały przełom – zaczęła siadać na siodełku i nóżkami się odpycha. Właściwie to idzie powoli z pupą na siodełku bo ciężko tu mówić o odpychaniu. Ja ją troszkę popychałam za siodełko (ale nie utrzymywałam za nią równowagi) żeby poczuła na czym to polega i mała nogami przebierała ale jeszcze sama nie umie się odepchnąć. Na razie na siodełku woli jechać z lekkiego nachylenia

  #5658896

  goracakawa

  Starszy oporny i dłuuuugo się uczył ale na zwykłym (nie było wtedy biegowych)…wszyscy nadzieję stracili.
  Mały – rowerek biegowy w dwa dni załapał i jeździ jak szatan…..dosłownie – wszyscy za głowy się trzymają.
  Nie ma reguł.

Postów wyświetlanych: 4 - od 1 do 4 (wszystkich: 4)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close