rozpulchnione zewn. ujscie szyjki

Postów wyświetlanych: 9 - od 1 do 9 (wszystkich: 9)
 • Autor
  Wpisy
 • #14991

  Anonim

  Wczoraj okazało się u lekarza że moja szyjka macicy jest troszeczke po swojej zewnętrznej stronie rozpulchniona na ok. 1 cm. Wewnetrzne ujście jest zamknięte. A miesiąc temu byłoo jeszcze wszystko ok. Jestem teraz w 29 tyg. i mam wiecej leżeć niż chodzić. Biorę magne B6 i no-spę 3X2 tabletki, na skurcze, które bardzo rzadko odczuwam. Mam pytanie czy to jest az tak bardzo niebezpieczne, czy grozi mi na pewno poród przedwczesny? Może ktoś tak miał a jest juz teraz np. w 36 tygodniu. Prród przedwczesny strasznie mnie przeraża.

  #221036

  ykke

  Re: rozpulchnione zewn. ujscie szyjki

  Wydaje mi sie, ze gdyby było jakieś duże ryzyko z tego powodu to lekarz zaleciłby szew albo pessar.Mam nadzieję, że to nie bedzie postepować.Wypoczywaj !.  #221037

  kaska

  Re: rozpulchnione zewn. ujscie szyjki

  Ja tak miałam , a jestem teraz w 35 tyg ciąży, nie martw się na zapas a wszystko będzie dobrze 🙂

  Kaśka i majowa Nadia

  #221038

  mgosz

  Re: rozpulchnione zewn. ujscie szyjki

  u mnie lekarz stwierdził rozpulchnioną szyjkę w 25 tyg.(tzn. 2 tygodnie temu) i dokładnie tak samo jak tobie zalecił magne B6 i nospę doraźnie. Po dwóch tygodniach odpoczynku zauważył dużą poprawę, ale powiedział że tak może zostać do końca ciąży. Mam nadzieję, że dotrzymamy do końca 🙂 tyle, że ja pożegnałam się z pracą.

  magda i dzidzuś (18.07.)

  #221039

  Anonim

  Re: rozpulchnione zewn. ujscie szyjki

  Pytanie do mgosz. – czy kazał Ci lekarz leżeć? Ja i tak całą ciążę siedzę w domu, wychodze tylko na spacer, ale to leżenie mnie przeraża.

  #221040

  mgosz

  Re: rozpulchnione zewn. ujscie szyjki

  Sama o to zapytałam lekarza-czy mam całowity „rygor” łóżkowy? Odpowiedział, że mam się oszczędzać i on nie może powiedzieć, czy mogę pójść na spacer na 15min, czy na pół godzinny, bo każda ciąża jest inna i każdy organizm jest inny. Musimy same intuicujnie wyczuć na co tak naprawdę nas stać. Powiedział, że w położnictwie najważniejsza jest profilaktyka i mam się bardzo oszczędzać. Dodał tylko, że jeśli uważałby, że powinnam cały czas leżeć, to położyłby mnie w szpitalu, a tu takiej konieczności nie ma. Jak tylko powiedział, że po tych dwóch tygodniach jest lepiej odrazu poszłam „na sklepy”, kupiłam fajną spódnicę ciążową i odrazu lepiej się poczułam :)))) Podsumowując-nie musimy cały czas leżeć, ale często odpoczywać i w razie gorszej dyspozycji więcej leżeć-tak ja to rozumiem.
  Pozdrawiam
  Magda i dzidziuś(18.07.2003)  #221041

  sylwiaaa

  Re: rozpulchnione zewn. ujscie szyjki

  Nie przejmuj się ja tak miałam w 27 tygodniu teraz jest 38 i dalej bez zmian. Oczywiście musisz teraz więcej leżeć.

  pozdrawiam
  Sylwia i Filipek(24-04-03)

  #221042

  Anonim

  Re: rozpulchnione zewn. ujscie szyjki

  Dziękuje za wsparcie. Tego chyba najbardziej mi potrzeba.

  #221043

  mgosz

  Re: rozpulchnione zewn. ujscie szyjki

  To jeszcze raz ja-Magda. Właśnie zdzwoniłam się z koleżanką, która mnie pocieszyła, że miała też rozpulchnioną szyjkę(urodziła zdrowego synka, oczywiście w teminie) i powiedziała, że siedziała w domu bo miała znajomego lekarza, który dał jej zwolnienie, a tak wogóle normalnie to w takich przypadkach nie daje zwolnienia. Powiedziała mi jeszcze, że jakbym chciał iść na dyskotekę to z tym mógły być problem:)))))) Mam nadzieję, że cię pocieszyłam, bo mnie ten telefon bardzo podniósł na duchu. Czymaj się i głowa do góry:)))))))))
  Magda

Postów wyświetlanych: 9 - od 1 do 9 (wszystkich: 9)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close