rozszczepienie wargi a moze i podniebienia

Postów wyświetlanych: 3 - od 1 do 3 (wszystkich: 3)
 • Autor
  Wpisy
 • #65011

  bea-bea

  dziewczyny, moja siostrzenica się urodzi z rozszczepiona wargą i byc może podniebieniem, proszę jak któraś miała z tym do czynienia napiszcie jak to wyglada, tzn leczenie, co i jak? kiedy? gdzie najlepiej? proszę

  pozdrawiam

  Beata i Radek (11.05.2004)

  #826342

  devilry

  Re: rozszczepienie wargi a moze i podniebienia

  Rybcia i Zuziczek  #826343

  evaikasper

  Re: rozszczepienie wargi a moze i podniebienia

  ..akurat dzisiaj czytalam notke w jakims tygodniku dla dzieci…oto ona….

  Rozszczepienie obustronne wargi i podniebienia

  Moje dziecko urodziło się z rozszczepieniem obustronnym wargi i podniebienia. Jakie powinno się podjąć leczenie? Czy konieczna jest operacja?

  Etiologia rozszczepu twarzy nadal nie jest znana. Przy karmieniu dziecka z rozszczepem wargi i podniebienia trzeba bardzo uważać, nie dopuszczając do krztuszenia się niemowlęcia. Konieczne są częste odpoczynki podczas karmienia.
  Termin podjęcia leczenia chirurgicznego to około 6-8 miesięc życia – dla operacji wargi i 18-24 miesiąc życia – dla operacji podniebienia. Obecnie w literaturze światowej przeważa pogląd, że podstawowe operacje należy ukończyć przed pierwszym rokiem życia.
  Powinna Pani jak najszybciej udać się do lekarzy specjalistów chirurgii dziecięcej, gdyż rozszczepienie obustronne wargi i podniebienia jest wskazaniem do leczenia w okresie noworodkowym. Nie kontrolowany wzrost środkowej części twarzy może doprowadzić do prawie nieodwracalnych zniekształceń twarzowej części czaszki. Zniekształcenia strukturalne u dziecka mogą prowadzić do zaburzenia czynności oddychania, ssania, połykania, żucia, słuchu oraz mowy. Pani dziecko wymaga od urodzenia do wieku dorosłego specjalistycznego nadzoru lekarzy specjalistów: pediatrów, chirurgów, ortodontów, laryngologów, foniatrów, logopedów oraz psychologów dziecięcych. Apelujemy o jak najszybsze zgłoszeniesię do Kliniki Chirurgii Dzieci i Młodzieży Instytutu Matki i Dziecka w Warszawie do CENTRUM LECZENIA WAD TWARZOCZASZKI (Warszawa, ul. Kasprzaka 17A, tel. 632-12-81).

  Eva & Kasper 11.XI.03

Postów wyświetlanych: 3 - od 1 do 3 (wszystkich: 3)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close