rumień

Postów wyświetlanych: 6 - od 1 do 6 (wszystkich: 6)
 • Autor
  Wpisy
 • #61661

  lea

  Synek siostry ma delikatne rumienie (tak ma wpisane w karcie – rumień, a o tym, ze delikatny, to już ode mnie sformułowanie – bo ja tam prawie nie widze tego…) tu i ówdzie. Nie suche, różowe.

  Co może być przyczyną i jak to zwalczać? Póki co przepisano kąpiele w tym czymś różowym (wybaczcie moją ignorancję w tym temacie…) – nie jestem pewna, czy wtedy używać jeszcze dodatkowo mydła/płynu? Chyba nie…?

  Mateuszek (14.03.2003)

  #785207

  bratek

  Re: rumień

  Rumień to zaburzenie poważne lub niepoważne w zależności od nasilenia i rodzaju (jest tego kilka czy kilkanaście odmian, ja miałam osobiście “przyjemność” z różowatym-brrrr). Zazwyczaj pojawia się jako efekt silnej reakcji alergicznej. W moim przypadku było tak, że zażywałam lek który mnie uczulił, ale objawów tego uczulenia nie było, tylko wyskoczył mi na rękach ten rumień- leczyłam to potem 3 tygodnie maściami i antybiotykami.
  Ale jak jest u takich dzieciątek maleńkich nie wiem. Z tego co piszesz to faktycznie bardzoi delikatne- u mnie nie dało się nie zauważyć, miałam ręce jakbym trąd złapała… WIęc może samo przejdzie u Twojego siostrzeńca? Trzymam kciuki żeby tak było!
  Pozdrawiam- Bratek- Michałowa mama (01.04.2004)  #785208

  redford

  Re: rumień

  Maciek, chyba 3. dnia po urodzeniu, miał rumień na buźce, ale to taki, że nie mógł patrzeć, tak miał zapuchnięte powieki. Pielęgniarki smarowały mu oczka maścią, Atecortinem bodajże, i zakładały takie śmieszne polarowe gogle, żeby nie tarł 😉 (To tak na przyszłość, gdyby u waszego Maćka pojawił się też tam). No i kąpały całego w roztworze nadmanganianu potasu (to coś fioletowo-różowe właśnie ). Jeśli jest delikatny, jak mówisz, to powinno pomóc. A przyczyny niestety nie znam.


  Kasia i Maciek 25.04.2003

  #785209

  wasia

  Re: rumień

  Olka po pierwszej szpitalnej kąpieli dostała rumienia toksycznego. Zalecono kąpiel w nadmanganianie potasu (to właśnie to różowe), po kilku tygodniach (3-4) samo znikło, jedna skórę Ola ma od trgo czasu bardzo suchą i wszystkie oliwki ją uczulają… Zresztą, u nas ten rumień to był wstęp do alergii.

  Niech siostra kąpie synka w nadmanganianie potasu a powinno być ok.

  Asia i Ola (2 latka!)

  #785210

  smoki

  Re: rumień

  Rozowe? Nadmanganian potasu? dziala 🙂

  Nie mozna uzywac plynu a jezeli dziecko przez przypadek napije sie tej rozowej wody to od razu ma dostac mleczko.

  smoki, Dawidek i lutowy chłopiec

  #785211

  lea

  Re: rumień

  Dziękuję wszystkim, a za niektórych trzymam kciuki…
  oj… już tuż tuż 🙂

  Mateuszek (14.03.2003)

Postów wyświetlanych: 6 - od 1 do 6 (wszystkich: 6)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close