Rytuały

Postów wyświetlanych: 6 - od 1 do 6 (wszystkich: 6)
 • Autor
  Wpisy
 • #11460

  patrycjas

  Czy wasze dzieci mniej więcej jedzą śpią o tych samych porach. Moja mama twierdzi,że powinny to być stałe godziny ja też chciałam żeby to był jakiś plan, ale Ada śpi np. na spacerze 30 minut a raz 2 godziny i cały plan na nic. Patrysia i Ada 6 miesięcy

  #179258

  o-d

  Re: Rytuały

  Teoretycznie rytuały pomagają dziecku w „organizacji” dnia. Wie wtedy, kiedy jest czas na spanie, kiedy na jedzenie, kiedy na zabawę. Z doświadczenia wiem, że nie jest to proste w praktyce – sama o tym piszesz. Ważne jednak, żeby dziecko nie miało w ciągu dnia zbyt wielu wrażeń, żeby jeden dzień przypominał inny itd. Zwłaszcza wieczorna kąpiel, czy inne zabiegi pielęgnacyjne – i spanko.

  Ale w zyciu różnie bywa. Mamy chyba by zwariowały, gdyby każdy dzień wyglądał dokładnie tak samo.

  Ola i maluchy: Staś (9.12.98), Tadzio (15.01.01) i …Basia ??? (wkrótce)  #179259

  2011gosia

  Re: Rytuały

  jedynym rytuałem jakie moje dziecko utrzymuje to problem z zaśnieciem na noc, ( albo czasami już na ranek ).

  GOSIA Z MAŁĄ OLIWIĄ (21,11,2002)

  #179260

  miro

  Re: Rytuały

  MOIM ZDANIEM NAJWAŻNIEJSZY RYTUAŁ JAKIEGO NALEŻY PILNOWAĆ TO TEN WIECZORNY TZN. MNIEJ WIĘCEJ O TEJ SAMEJ GODZ. KĄPIEL, PO KĄPIELI DOBRA KOLACYJKA., PO KOLACYJCE TROCĘ PRZYTULANIA I ŚPIEWANIA W CIEMNOŚCIACH I NYNY…A WTEDY NOCKA TEŻ SPOKOJNA (CHYBA ŻE IDĄ ZĄBKI :)))))
  U NAS TAK JEST………

  KASIA I GRUBASEK MIŁOSZEK(17.05.02)

  #179261

  pati68

  Re: Rytuały

  Staram się żeby wszystko dziecko miało jakiś harmonogram dnia. Ale oczywiście, ze nie jest to realne. Nie robię tragedii kiedy dziecko kąpane do tej pory o 18 przesypia do 20. Jeżeli go wtedy nakarmię a ono dalej sobie „chrapie” to nawet daruję kąpiel. Jeżeli spacer wczoraj był o 12 a dziecko nie chce teraz spać tylko zasypia o 13.30, to wtedy hop do wózka i na powietrze.
  Nie rozbudzam i nie zmuszam dziecka do czegokolwiek. Teraz ono decyduje kiedy jedzenie, spanie, zabawa. To, że jednak staram się wprowadzać stałe godziny juz jest dużym osiągnięciem i stopniowo, w miarę większej świadomości dziecka będę np. wymagać kąpieli o 19.
  Zasada jest prosta: nie przeginać w żadną stronę

  Pati i 2,5 m. mikolajek.sky.net.pl

  #179262

  pluto

  Re: Rytuały

  U nas najgorzej było na początku………nie mieliśmy wtedy stałych pór np, kapieli………….ale odkąd wprowadziliśmy kąpiel koło 19, to wszystko w miarę się uregulowało……….oczywiście pory posiłków i spania są różne…..wszystko w zależności od tego, o której synek wstanie rano……np. zupkę daję nie o 12, ale po drzemce….czasami nawet o 15……….teraz staram się zachować odstępy 2,5-3 godzinne między posiłkami………ogolnie nie jest źle……….ale i tak Karol sam ustala kiedy je, śpi itd………..z tym że wiem, że np. po 3 godzinach od wstana i tak pójdzie spać….że po 3 godzinach będzie chciał jeść………..i że po południou prawe nie śpi……….

  Julka kulka i 6 miesięczny Karolek

Postów wyświetlanych: 6 - od 1 do 6 (wszystkich: 6)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close