Rzęsa w oku

Postów wyświetlanych: 7 - od 1 do 7 (wszystkich: 7)
 • Autor
  Wpisy
 • #77564

  ewkak

  Ratunku. Mam ośmiomisięczną corkę, jest sobota a ona ma w oczku rzęsę. Jak to diabelstwo wyjąć? Przelalam po oku solą fizjiologiczną i guzik z pętelką. Mala tak zaciska oko ze nie ma mowy o zadnej chusteczce. Z pogotowiem wolalabym sie nie spotykac. I przepraszam za bledy, ale wysiadly mi polskie znaki w trakcie pisania.

  #1037800

  anetamamakuby

  Re: Rzęsa w oku

  Mój synek też czasami spotyka się ze swoją rzęska w oczku. Najważniejsze to nie wpadaj w panikę. Mam nadzieję, że córcia nie płacze, chociaż łezki być może spowodowałyby, że rzęsa wypadłaby samoczynnie. U nas jest zwykle tak, że gdy rzęska ląduje w kąciku oczka, to ją rożkiem pieluszki, czy chusteczki po prostu wyjmuję.
  Życzę spokoju i powodzenia.


  Aneta i Kubuś 27.07.2005  #1037801

  ewkak

  Re: Rzęsa w oku

  dzięki za słowa otuchy. Pczekam spokojnie do jutra bo Natalia poszła spać i chyba jej nowy mieszkaniec oczka nie przeszkadza. Pozdrawiam. Ewka

  #1037802

  anetamamakuby

  Re: Rzęsa w oku

  Mam nadzieję, że kłopot sam się rozwiąże. Jedno jest pewne, gdyby ta rzęska bardzo córci przeszkadzała, to pewnie nie usnęłaby tak spokojnie. Będzie dobrze. PA!


  Aneta i Kubuś 27.07.2005

  #1037803

  gacka

  Re: Rzęsa w oku

  Może łezki pomogą wypłynąć rzęsie na zewnątrz, a gdyby to nie pomogło to spróbuj polać jej oczko wodą przegotowaną (może z rumiankiem) – weź ją na ręce, pleckami do siebie pochyl się nad zlewem i z małego kubeczka dość obficie zlej oczko – będzie pewnie płacz, ale może poskutkuje – sama tak sobie robię, jak mi w oku coś kole .

  Gacka i Julka 01.03.2004

  #1037804

  ewkak

  Re: Rzęsa w oku

  No i mamy nowy dzień. Rano pokazało się w oczku trochę ropki i chyba lokator wyszedł razem z nią. Natalii chumor dopisuje, gada jak najęta choć w tylko sobie znanym języku. Dzięki za miłe słowa. Pozdrawiamy i uciekamy do dziadków. Niech się nacieszą małą, a ja odsapnę od obowązków mamy.  #1037805

  anetamamakuby

  Re: Rzęsa w oku

  Bardzo się cieszę i życzę Wam miłego dnia.


  Aneta i Kubuś 27.07.2005

Postów wyświetlanych: 7 - od 1 do 7 (wszystkich: 7)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close