samodzielne dziecko

Postów wyświetlanych: 5 - od 1 do 5 (wszystkich: 5)
 • Autor
  Wpisy
 • #65133

  Anonim

  Jak bardzo wasze dzieci sa juz samodzielne? Wychodza same na podworko? W czym musicie im jeszcze pomagac a w czym juz nie?
  Pytam bo chce porownac w jakim stopniu moj stach o dziecko odbija sie na jego samodzielnosci.
  Jestem przewrazliwiona, Adek w wieku 2 lat mial strasznie rozwalona glowe, zalozono mu wtedy 7 szwow.


  Jola i Adrian (30.10.2000)

  #828134

  klucha

  Re: samodzielne dziecko

  Jolu super wątki na dreczące mnie pytania, co prawda Zu ma 3 latka więc nawet do głowy nie przychodzi mi zostawić ją samą w domku czy wypuścić samą na plac zabaw przed blokiem i przyznam że jestem przerażona, że kiedyś nadejdzie taki dzień ;-)) więc z miłą chęcią prześledzę wypowiedzi mam starszych dzieci

  Izka i Zuzia (12.V.02)  #828135

  magdawroc

  Re: samodzielne dziecko

  Wyszły po raz pierwszy razem ze starszymi dziećmi z zaprzyjaźnienej rodziny. Samopas latają właściwie od tych ferii – gdy zdychałam na rumień zakaźny, sądząc, ze mam grypę. Śnieg pozwolił mi się wychorować we względnym spokoju.
  Nie zostawiłabym 3 – 4 latka samego na podwórku. No, chyba, że pod opieką starszej, odpowiedzialnej dziewczynki.
  A w domu…wszystko drobnymi krokami. Zaczęło się od sadzania przed bajką na kompie, gdy wyskakiwałam do sklepu. W tym roku zdarzyło się już, że Iga została sama a ja na 4 godziny – do pracy. Ale innym razem, gdy byli oboje, zabrałam Filipa ze sobą na studia. Wolałam go wlec ze sobą w zimno, niż bać sie, co będzie jak się pokłócą, pobiją….

  Magda+Iga(9) i Filip(6)

  #828136

  Anonim

  Re: samodzielne dziecko

  Mnie mecza tysiace pytan! A wydawalo by sie ze przy duzym dziecku to tyle tych niewiadomych nie powinno byc. Zostaje kierowac sie intuicja- jak zawsze!


  Jola i Adrian (30.10.2000)

  #828137

  gosiag

  Re: samodzielne dziecko

  Myślę, że ta samodzielność, o której mówisz nie jest uwarunkowana tylko naszym lękiem ale także tym jak postrzegamy nasze własne dziecko… Jula jest w ciągłym ruchu! pomysł goni pomysł… wciąż mnie czymś zaskakuje! Za nic w świecie nie zostawiłabym jej samej na podwórku czy w domu A mimo to uważam że jest bardzo samodzielna… ubiera się od stóp do głów – także na wyjście potrafi ubrać się, schodzi ze schodów, wyciąga sobie rowerek… i takie tam, ale nigdy nie sama! Dużo czasu u nas minie zanim na TAKĄ samodzielność jej pozwolę

  Jula(02.02.02) Marysia(04.05.04)

Postów wyświetlanych: 5 - od 1 do 5 (wszystkich: 5)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close