SAMOLOT

Postów wyświetlanych: 6 - od 1 do 6 (wszystkich: 6)
 • Autor
  Wpisy
 • #46644

  niania1

  MAM PROBLEM, PONIEWAŻ ZANIM DOWIEDZIAŁAM SIE ŻE JESTEM W CIĄŻY KUPILAM BILETY LOTNICZE NA SAMOLOT PRZEWOŹNIKA AIR POLONIA. TERMIN WYLOTU I PRZYLOTU PRZYPADA NA SZÓSTY MIESIĄC I NIE WIEM CO ROBIĆ LECIEĆ CZY MOŻE LEPIEJ ZREZYGNOWAĆ? DORADZCIE

  #604642

  bramka

  Re: SAMOLOT

  To zalezy od tego w jakiej kondycji bedzie twoja ciaza. Jesli wszystko bedzie rozwijac sie bezproblemowo, to krotki lot w 2-gim semestrze nie jest szkodliwy. Nie wiem czy maz mozliwosc anulowania ze wzgledow zdrowotnych (do ktorych komplikacje ciazowe by sie oczywiscie zaliczaly). Na razie trudno przewidziec jak sie bedziesz czuc w 6 tym miesiacy.
  Pozdrawiam
  Bramka  #604643

  anna27it

  Re: SAMOLOT

  Dlaczego mialabys zrezygnowac? jesli nie masz przeciwskazan od Twojego ginekologa mozna latac, nalezy byc ostroznym do konca 3-go miesiaca ciazy. Ja lecialam w 23 tygodniu.

  Ania i Suzanna (08.09.2004)

  #604644

  shibaa

  Re: SAMOLOT

  Ja słyszalam (i czytałam) że nie powinno się latać samolotem w poźniejszych miesiącach ciąży, ponieważ nagła i znaczna zmiana cisnienia (podczas ladowania i startu) może spowodować pęknięcie pęcherza płodowego.
  Myślę że decydujące zdanie powinien mieć Twój lekarz.

  Agata + Ania 13.IX

  #604645

  kas

  Re: SAMOLOT

  Ogólnie uważa się, że najbezpieczniej latać w II trymestrze. Jesli Twoja ciąża przebiega prawidłowo to leć, a na wszelki wypadek na godzinę przed wylotem weź no-spę.
  Miłej podróży

  Kaśka
  I buzi od Zuzi (16.10.02)

  #604646

  gosiaf

  Re: SAMOLOT

  Wszystko zalezy od twojej ciazy. jesli nie bedziesz miala komplikacji to nie ma zadnych przeciwskazan do latania. Linie lotnicze wymagaja opini lekarza, ze ciaza bezproblemowa od 28 tyg ciazy. Latac mozna do 36tyg, potem moga cie nie wpuscic na poklad ( nie chca ryzykowac porodu na pokladzie).
  Cisnienie w obecnych samolotach pasazerskich jest wyrownywane i nie ma to nic do rzeczy. Nie wiem jakie sa samoloty airpolonia, ale chyba nie jakies stare graty??
  Ja latala w 1 trymestrze w drugim, za kilka dni znowu lece i w trzecim tez (o ile zadne komplikacje sie nie pojawia).


  Gosia

Postów wyświetlanych: 6 - od 1 do 6 (wszystkich: 6)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close