Forum: Imiona dzieci

SCHEMAT WYBORU IMIENIA DLA DZIECKA

Witam,

Chciałbym przedstawić schemat pozwalający uniknąć wszelkich nie porozumień, które mogą powstać przy wyborze imienia dla dziecka, a jednocześnie gwarantuje dobrą zabawę przy wyborze imienia.

Warunkiem koniecznym jest aby przed zastosowaniem systemu oboje rodzice przeczytali dokładnie na czym schemat ten polega oraz go zaakceptowali. Po jego przeprowadzeniu nie będzie bowiem możliwość zmiany wybranego imienia i oboje rodzice będą musieli je zaakceptować.


Krok 1: Każdy z rodziców tworzy listę imion, które mu się najbardziej podobają (lista nr 1). Listę tą każdy z rodziców tworzy sam, nie konsultując się z drugim, ani nawet mu jej nie pokazując na razie. Na liście tej musi znaleźć się przynajmniej jedno imię. Górnego limitu imion nie ma.

Krok 2: Ten, spośród rodziców, który chce, może stworzyć drugą listę, która będzie zawierała imiona, które mu się podobają, ale nieco mniej (lista nr 2). Ta lista nie jest obowiązkowa. Listę tą każdy z rodziców również tworzy sam, nie konsultując się z drugim, ani nawet mu jej nie pokazując na razie. Tutaj również górnego limitu imion nie ma.

Krok 3: Porównuję się listę nr 1 jednego z rodziców z lista nr 1 drugiego rodzica:
– jeśli tylko jedno imię będzie się pokrywało, to imię to zostaje WYBRANE
– jeśli dwa lub więcej imion zostaje wybranych, wtedy przeprowadza się między nimi głosowanie; każdy z rodziców oddaje 1 głos, jeśli któreś z imion otrzyma 2 głosy, wtedy to imię zostaje WYBRANE , jeśli żadne z imion nie otrzyma 2 głosów, wtedy przeprowadzamy losowanie pomiędzy imionami, które otrzymały po jednym głosie
– jeśli żadne imię nie będzie się pokrywało, wtedy przechodzimy do Kroku 4

Krok 4: Każdy z rodziców dodaje imiona ze swojej listy nr 1 do imion z listy nr 2 – tworzy się lista nr 3.

Krok 5: Porównuję się listę nr 3 jednego z rodziców z lista nr 3 drugiego rodzica:
– jeśli tylko jedno imię będzie się pokrywało, to imię to zostaje WYBRANE
– jeśli dwa lub więcej imion zostaje wybranych, wtedy przeprowadza się między nimi głosowanie; każdy z rodziców oddaje 1 głos, jeśli któreś z imion otrzyma 2 głosy, wtedy to imię zostaje WYBRANE , jeśli żadne z imion nie otrzyma 2 głosów, wtedy przeprowadzamy losowanie pomiędzy imionami, które otrzymały po jednym głosie
– jeśli żadne imię nie będzie się pokrywało, wtedy przechodzimy do Kroku 6

Krok 6: Rodzice wymieniają się listami. Każdy z nich, mając przed sobą listę drugiego rodzica, wybiera z niej co najmniej jedno imię. Tą czynność, podobnie jak sporządzanie list nr 1 i 2, wykonuje się samodzielnie, bez konsultacji z drugim rodzicem. Dopiero, jak oboje ogłoszą że dokonali wyboru, mogą pokazać sobie nawzajem imiona, które wybrali. Spośród imion wybranych przez oboje rodziców przeprowadza się losowanie (Np. rodzic 1 wybiera trzy imiona a rodzic 2 wybiera tylko jedno imię – losowanie przeprowadza się pomiędzy tymi czterema imionami.)

Przed rozpoczęciem procedury opisanej w tym schemacie można ustalić, że gdyby konieczne było losowanie pomiędzy dwoma imionami, wtedy imię które przegra w tym losowaniu zostanie wybrane na drugie imię dziecka. Bez takiego ustalenia zostaje wybrane tylko pierwsze imię. Do wyboru drugiego imienia oczywiście można ponownie użyć schematu.

Autor schematu: Mateusz Hołda

Jeśli macie pytanie odnośnie powyższego schematu, to chętnie odpowiem zarówno na forum, jak i [edycja moderator].

Wpisujcie również imiona, które zostały wybrane przy użyciu schematu.

13 odpowiedzi na pytanie: SCHEMAT WYBORU IMIENIA DLA DZIECKA

m-amp-m-s Dodane ponad rok temu,

ale wymyśliłeś 😉
normalnie nobla trzeba ci przyznać, bo wycięciem podpisu z reklamą zajmą się moderatorzy:D

halinasuperdziewczyna Dodane ponad rok temu,

To juz teraz tak oficjalnie trzeba?
Nie lepiej usiasc przy herbatce i przegadac sprawe?

Nie doczytalam do konca. Te listy mnie zmeczyly…

mateusz-holda Dodane ponad rok temu,

Jeśli się decydujemy na zastosowanie schematu to siadamy na spokojnie przy herbatce i wybieramy imię idąc po kolei po krokach opisanych w instrukcji 🙂
Schemat jest bardzo prosty, ale żeby wszystko było jasne (mam nadzieję że jest) musiałem go dokładnie opisać.

Można przeprowadzić najpierw próbny wybór żeby poznać lepiej schemat przed dokonaniem właściwego wyboru, który będzie już oficjalny.

017hnoor Dodane ponad rok temu,

Rodzice wymieniają się listami. Każdy z nich, mając przed sobą listę drugiego rodzica, wybiera z niej co najmniej jedno imię. Tą czynność, podobnie jak sporządzanie list nr 1 i 2, wykonuje się samodzielnie, bez konsultacji z drugim rodzicem. Dopiero, jak oboje ogłoszą że dokonali wyboru, mogą pokazać sobie nawzajem imiona, które wybrali. Spośród imion wybranych przez oboje rodziców przeprowadza się losowanie (Np. rodzic 1 wybiera trzy imiona a rodzic 2 wybiera tylko jedno imię – losowanie przeprowadza się pomiędzy tymi czterema imionami.)

0tylka Dodane ponad rok temu,

a nie można po prostu POROZMAWIAĆ zamiast pisac listy…? no bez przesady

mirrabelka23 Dodane ponad rok temu,

[Zobacz stronę]

Jak obniżyć opłaty za wodę za pomocą studni głębinowej?
Studnie głębinowe zyskały popularność w naszym kraju już około pięć lat temu. Większość z nas narzeka na to, że firmy wodociągowe ciągle podnoszą rachunki za dostawy wody i ,co więcej opłaty zawężają nasz familijny budżet. Szczególnie jeżeli użytkujemy własny teren przynależny do domu, świetnym pomysłem będzie rozważenie innym ujęciem wodnym. Obecnie ogromna ilość przedsiębiorstw proponuje przystępne cenowo studnie, które w szybkim czasie zapewnią nam dostęp do drugiego źródła wody. Możemy również rozgraniczyć sposób użycia wody w zależności od ujęcia, skąd jest czerpana. Duża ilość osób stosuje wody wodociągową do celów spożywczych, w gospodarstwie domowym i jako wody pitnej, natomiast wody ze studni do robót ogrodniczych, mycia, do nalewania do basenu dla dzieci podczas wakacji.

rzepka-91 Dodane ponad rok temu,

Wydaje mi się, że to rodzice powinni decydować o imieniu dziecka, a nie cała rodzina.

naszaopiekunka Dodane ponad rok temu,

Najlepiej intuicyjnie

kasz-ka Dodane ponad rok temu,

Mirrabelka23 woli rozmawiać o studni głebinowej…

No trzeba przegadać sprawe z mezem, ewentualnie zebrać pomysły od rodziny, ale to wszystko. Później decyzje podejmują rodzice 🙂

iwopol Dodane ponad rok temu,

Bardzo czasochłonne sporządzanie tych list… Nie lepiej dyskutować?

zachiwa Dodane ponad rok temu,

My przy wyborze imienia mieliśmy problemy bo każde które mi się podobało, nie podobało się mojemu mężowi i na odwrót. W końcu po wielu rozmowach doszliśmy do porozumienia. A tak z innej strony wierzycie że wybrane imię wpływa na cechy osobowości dziecka? Ja po dokonaniu wyboru prześledziłam co oznacza imię mojej córeczki na [Zobacz stronę] i ciekawa jestem czy coś z tego się sprawdzi w przyszłości dziecka.

daruffo Dodane ponad rok temu,

mnie tam sie wszystkie pradawne podobają 🙂

Dodane ponad rok temu,

Taki schemat dla imienia, na pewno będzie super

Znasz odpowiedź na pytanie: SCHEMAT WYBORU IMIENIA DLA DZIECKA?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Tematy, których nie znalazłam w forum
Mąż przełożonym w tej samej komórce organizacyjnej?
Pytanie mam. Czy w budżetówce mąż moze byc bezpośrednim przełożonym żony? Złożyłam cv na pewne stanowisko, ale dowiedziałam się, że pracę tę dostanie żona kierownika komórki organizacyjnej:( Uzgodnione z jego przełożonym.
Czytaj dalej
Oczekując na dziecko
Piłam alkohol do 8 tygodnia ciąży :(((
Tydzień temu dowiedziałam się, że jestem w ciąży. Kalkulator pokazał 8 tydzień (od pierwszego dnia ostatniej miesiączki). Problem w tym, że zamiast się cieszyć paraliżuje mnie strach o zdrowie mojego
Czytaj dalej