sfermentowana kupka

Postów wyświetlanych: 8 - od 1 do 8 (wszystkich: 8)
 • Autor
  Wpisy
 • #32652

  zabka

  Może to już było przerabiane, ale nie znalazłam nic w starych postach, dlatego proszę o poradę. Maja od jakiegoś czasu robi kupki o niezbyt przyjemnej woni. Wiadomo, że to nie będzie pachnieć, ale kiedyś miały one bardziej neutralny zapach. Chodzi o to, że czuć je jakby były sfermentowane, taki kwaśny zapach. Czasem są żółte, a czasem zielonkawe i są w nich serkowate grudki. Czy mam się niepokoić i pytać o to lekarza? Dodam, że karmię wyłącznie piersią i unikam mleka krowiego. Poradźcie co to może być.

  Martyna i Maja ur. 17.07.2003

  #430653

  pora

  Re: sfermentowana kupka

  Mój Julcio też od jakiegoś czasu robi strasznie!!! śmierdzące kupki. Mówiłam już o tym lekarce, ale ona uważa, że teraz szaleją różne infekcje żołądkowe i to na pewno dlatego. Przepisała małemu nifuroksazyd. Niewiele pomogło.
  Takie toksyczne kupki są już ponad miesiąc i do tej pory też tylko pierś.
  Już nie wiem co robić.

  Ada i Juliusz… …Cezar (17.07.03)  #430654

  tao

  Re: sfermentowana kupka

  Moj Igor, kiedy ssał tylko pierś, też miał takie kupy. Alergolog dopatrzył się w tym alergii. Chodziło o zapach (a raczej smrod), ale też o to, że był w nich śluz.
  Po pierwsze zakazała mi picia różnych ziółek, ktore wpływały na trawienie (koperek, rumianek, fitomix), małemu kazała podawać trilac (reguluje florę bakteryjną)

  Tao i Igor (17.12.2002)

  #430655

  cait

  Re: sfermentowana kupka

  Może jesz coś, co zakwasza kupkę małej? To nie musi być alergia. Ale warto skonsultować sięz lekarzem – a już na pewno jeśli kupki są śluzowate.
  Uważaj przy takich kupkach uważaj bardzo na odparzenia – dużo łatwiej o nie, jeśli kupa jest zakwaszona. Ala bardzo szybko reagawała podrażnionym tyłeczkiem.

  Powodzenia!


  Cait + Alka (15 stycznia 2003)

  #430656

  qwe

  Re: sfermentowana kupka

  Mój synuś też tak miał.Po konsultacji z lekarzem okazało się,że miał nietolerancję laktozy.Skonsultuj to najlepiej ze swoim pediatrą.

  Asia i Kuba(rok i pięć miesięcy)

  #430657

  anastazja

  Re: sfermentowana kupka

  Moim zdaniem jest wszystko ok , kupki powinny miec kwaskowaty zapach i luzna konsystencje tymbardziej ze po Twoim mleczku. Niepokojace moze byc wtedy gdy kupka jest jak guma , klej i kolor zielony . Kupka po czasie powinna dopiero zieleniez a nie od razu kiedy dziecko ja zrobi .

  Pozdrowionka !

  Anastazja i bardzo wyczekiwana Jagoda (01. 08. 03)  #430658

  figa

  Re: sfermentowana kupka

  U Ptysi takie kupy także były jednym z objawów nietolerancji laktozy, a póżniej – infekcji rotawirusowej.
  Pozdrawiamy

  Beata i Ptysia (30.01.03)

  #430659

  zabka

  Re: sfermentowana kupka

  Może to faktycznie nietolerancja laktozy. Tylko czy da się to sprawdzić na podstawie jakiś badań, czy tylko na podstawie przypuszczeń. Staram się unikać mleka w czystej jego postaci, ale może zakrada się ono czasami w innych potrawach, np. ciastka. Czy takie też może wywołać uczulenie?
  A czy rotawirusy wywołują jeszcze inne objawy niż śmierdzące kupy, bo Majka poza tym wygląda na całkiem zdrowego berbecia.
  Pozdrawiam, Martyna

  Martyna i Maja ur. 17.07.2003

Postów wyświetlanych: 8 - od 1 do 8 (wszystkich: 8)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close