Siada na siłę!!

Postów wyświetlanych: 5 - od 1 do 5 (wszystkich: 5)
 • Autor
  Wpisy
 • #38629

  alak

  Majka (już długo), jak tylko przytrafi się jej okazja, to siada, np. na leżaczku zaprze się łokciami i siada (a raczej leci do przodu). Oczywiście ćwiczymy siadanie z podnoszeniem główki, ale ona zazwyczaj ma spuszczoną głowę. Boję się o szyjkę i czasem uda mi sie odwrócić jej uwagę „do góry”.Jednak ona zdecydowanie woli ze zwieszoną główką, Czy takie są początki siadania, czy jej szyjka zdecydowanie nie jest na to przygotowana?

  Alicja,Maja (09.09.03)

  #504977

  chmurka

  Re: Siada na siłę!!

  oj Klaudia od dawna chce siadać, lecz ona główke trzyma sztywno, i z pozycji prawie leżącej już siądzie sama, i bedzie sie trzymać co widać na fotce.

  CHMURKA I KLAUDIA 13.09  #504978

  alak

  O rany!

  to chyba szybko, co??? Może będzie akrobatką? A tak na serio, to bardziej mnie zmartwiła ta wisząca główka Majki

  Alicja,Maja (09.09.03)

  #504979

  duska

  Re: Siada na siłę!!

  Tak naprawdę dzieci siadają z pozycji na czworaka. A podciaganie się do pozycji siedzącej – to ćwiczenia mięśni brzuszka.Tak twierdzi nasza pani rehabilitantka. Mówi,że to dobrze jak dziecko tak ćwiczy, ale nie powinno się mu umożliwiać pomagania sobie rękami np: podciągania za boki wózka do siadu.
  Nie wiem czy ma rację.
  Moja Emiśka też od dawna tak robi, ale główkę trzyma prosto.
  Pozdrawiamy

  Duśka i Emila (09.10.2003)

  #504980

  Anonim

  Re: Siada na siłę!!

  U nas jest podobnie, z lezaczka na sile probuje sie podnosic, czasami mu wychodzi, ale po kilku probach Szymon juz jest tak zmeczony, ze przy kazdej kolejnej probie glowa mu opada. Z jednej strony wiem, ze to normalne i w ten sposob cwicza sie miesnie karku, a z drugie strony, boje sie, ze sobie zrobi krzywde. Jak narazie klade go na plaskim, bo wtedy glowy tak wysoko nie uniesie i szybciej sie meczy. Choc nie wiem, czy to dobre wyjscie z sytuacji, bo moze wlasnie powinien sie pomimo opadajacej glowy troche pomeczyc cwiczac w ten sposob miesnie karku?

  colora + Szymonek (22.10.03)

Postów wyświetlanych: 5 - od 1 do 5 (wszystkich: 5)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close