Siedzenie

Postów wyświetlanych: 9 - od 1 do 9 (wszystkich: 9)
 • Autor
  Wpisy
 • #31880

  aniaaa

  Sebastianek posadzony doś dobrze utrzymuje równowagę ale jego dolna część pleców jest wypukła – prostuje tylko się co jakiś czas. Lekarze mówią zeby nie sadzać i tak też robię. Twierdzą ze za jakiś czas to minie. Ja się jednak martwię bo synek kończy 8 miesięcy. Moze któraś mama miała podobny problem? Może ktoreś dziecko też tak poźno zaczęło siedzieć?

  Aniaaa i Sebastianek-7,5 (17.03.03)

  #420893

  kas

  Re: Siedzenie

  Tak. Zuzka zaczęła siadac sama jak miała prawie 11 miesięcy z czworaków. Z leżenia na plecach nadal tego nie robi. Zarówno neurolog jak i rehabilitantka w ogóle nie zwracały uwagi na to czy Zuzka siada, podkreślając, że dla jej rozwoju ważniejsze jest żeby raczkowała, a jak przejdzie w czworaki to zacznie siadać i tak się stało.
  Pozdrawiam i życzę cierpliwości

  Kaśka
  I buzi od Zuzi (16.10.02)



  #420894

  smoki

  Re: Siedzenie

  Miesnie okalajace kregoslup nie sa jeszcze wystarczajaco silne

  Dobrze robisz ze nie sadzasz Sebastianka

  Siedzenie z takim kregoslupem to najlepsza droga do skrzywienia kregoslupa

  smoki i Dawidek (14 miesięcy)

  #420895

  aniaaa

  Re: Siedzenie

  Sebastian jeszcze nie raczkuje ale zaczyna pełzac. Wiem ze z pozycji lezacej jest ciezko wstac 🙂 Z tego co piszesz wynika ze nie sadzałas wczesniej Zuzi. Zaczeła siedziec jak siadła. Ale pewnie patrzyłaś wczesniej czy potrafi siedziec, utrzymac równowagę… czy siedzi wyprostowana…Jesli siedziala prosto czy mimo to jej nie sadzalas?

  Aniaaa i Sebastianek- 8 (17.03.03)

  #420896

  kas

  Re: Siedzenie

  Nie siedziała prosto. Jak próbowałam ją sadzać to leciała do przodu… Tez garbiła się. I faktycznie nie sadzałam. Troszkę zaczęłam tuż przed tym jak sama siadła…

  Kaśka
  I buzi od Zuzi (16.10.02)

  #420897

  aniaaa

  Re: Siedzenie

  pocieszyłaś mnie 🙂 dzieki

  Aniaaa i Sebastianek- 8 (17.03.03)



  #420898

  agus-25

  Re: Siedzenie

  U nas jest podobnie, chociaż widzę już coraz większą poprawę. Kamilek również jeszcze nie raczkuje, ale pełza do tyłu. Wydaje mi się, że za często go sadzam, ale on nie chce leżeć!!! 🙁 Nudzi mu się w tej pozycji. Dlatego często sadzam go w spacerówce, gdzie oparcie jest delikatnie położone, przez co plecki się opierają, albo też sadzam go na kolanach (oczywiście to lubi najbardziej ;)) i wtedy trochę podtrzymuję go pod barki. Czasem sadzam go też na podłodze ale na krótko i podkładam poduszki z 3-ech stron, aby plecki się troszkę podpierały. Siedzi wprawdzie coraz lepiej, ale mam nadzieję, że za często go nie sadzam i nie bedzie miał problemów z kręgosłupem.

  Agus i Kamilek (24.03.2003)

  #420899

  aniaaa

  Re: Siedzenie

  Sebastian też pełza ale do przodu :))))
  Ja tez go sadzałam ale przestałam po wysłuchaniu lekarzy – mam nadzieję ze za jakis czas te plecyki się wyprostują :))

  pozdrawiam

  Aniaaa i Sebastianek- 8 (17.03.03)

  #420900

  kas

  Re: Siedzenie

  Wszelkie pozycje półeżące są dozwolone, tak jak w foteliku samochodowym. W wózku też trzymałam Zuzke z lekko pochylonym oparciem. Później nauczyła się sama podciągać w wózku za brzegi to puki siedziała to jej nie kładłam. W ogóle starałam się stosować metodę, że jak dziecko coś zrobi samo to mu nie przeszkadzam.
  A pełzać do przodu w ogóle się nie nauczyła: pełzała okrężnie, trochę do tyłu, potem bujała się na czworakach, raczkowała (jak rak, do tyłu), a teraz raczkuje do przodu.
  Pozdrawiam

  Kaśka
  I buzi od Zuzi (16.10.02)

Postów wyświetlanych: 9 - od 1 do 9 (wszystkich: 9)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close