Sine dziąsełko przy ząbkowaniu…

Byłam dziś z Olą na bilansie roczniaka i pani doktor zaglądając jej do buzi zauważyła, że 3 nowe ząbki jej wychodzą-obie byłyśmy w szoku, bo mała ma ich już dość dużo a i tak wychodzą w błyskawicznym tempie… Kiedy wróciłam do domu zajrzałam Oli głębiej do buzi (i wyjątkowo mnie nie pogryzła!), żeby obejrzeć te wychodzące zębiska i co widzę? W miejscu, gdzie przebija się górna lewa czwórka (trójek brak) z przodu dziąsełka jest ciemno-sine miejsce! Troszkę się przestraszyłam, bo nigdy czegoś takiego nie widziałam. Mała nie uderzyła się nigdzie, nie jest to chyba też próchnica… Sama nie wiem co o tym myśleć. Lekarka napewno to widziała oglądająć ją, więc skoro nic nie mówiła, to nie powinno to być nic groźnego, ale ja i tak się tym przejmuję…. Może któraś z Was się z czymś takim spotkała?

Asia i Ola (roczek!!)

Edited by WAsia on 2004/02/14 09:42.

3 odpowiedzi na pytanie: Sine dziąsełko przy ząbkowaniu…

agus-25 Dodane ponad rok temu,

Re: Sine dziądełko przy ząbkowaniu…

NIe martw się tym to się dosć często zdarza, nasz też miał takie dziąsełko przy wychodzącej górnej jedynce ale po 2-3 dniach siność zeszła. Możesz dawać dziecku do gryzienia oziębiające gryzaczki.

Agus i Kamilek (24.03.2003)

wasia Dodane ponad rok temu,

:)))

Dzięki dziewczyny, jestem spokojniejsza 🙂

Asia i Ola (roczek!!)

ankar Dodane ponad rok temu,

Re: Sine dziądełko przy ząbkowaniu…

Nie martw się, Zuza też miała sine dziąsełka przy wychodzeniu dolnych jedyneczek. Ale po kilku dniach wszystko ładnie się wygoiło.

Anka i Zuzia (20.05.2003)

Znasz odpowiedź na pytanie: Sine dziąsełko przy ząbkowaniu…?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Noworodek, niemowlę
jak sie macie
Czesc dziewczyny. Niektore niki pamietam, inne nie. Bywalam tu czesto na dzieckoinfo, ale sie w koncy wyprowadzilam do lubego i nie mam stalego dostepu do netu. Tzn mam, ale prze
Czytaj dalej
Jedno- i dwulatki
Kiedy i jak uczyć samodzielnego jedzenia?
Jak w tytule-czy roczne dziecko jest za małe na naukę samodzielnego machania łyżeczką? Moja Ola się zupełnie nie garnie do jedzenia samemu, a panie w żłobku delikatnie zsugerowały, ze
Czytaj dalej