Forum: Karmienie

skaza, mleko i inne takie…potrzebna rada

Mateusz w wieku okolo 6 tygodni dostal na buzce wysypke. ja odstawilam wszystkie produkty mleczne lacznie z tzw. mlekiem ukrytym a wiec slodycze , wegeta itp. wszytko minelo . teraz ma 6.5 m-ca i pediatra radzila zrobic probe czy nadal to mleko go uczula. i teraz nie bardzo wiem jak to zrobic. czy dac mu np kaszke mleczo- ryzową , czy deserek z twarozkiem czy sama cos zjesc mlecznego.?
dzieki za radę.
ania

4 odpowiedzi na pytanie: skaza, mleko i inne takie…potrzebna rada

mata-hari Dodane ponad rok temu,

Re: skaza, mleko i inne takie…potrzebna rada

Z opisu wnioskuję, że nadal karmisz piersią. W takim przypadku, osobiście, najpierw sama spróbowałabym spożyć jakiś nabiał (najlepiej z jak najmniejszą ilością dodatków, wtedy będzie można mieć pewność co do wiarygodności prowokacji)
Twój organizm stanowi do pewnego stopnia filtr, który zabezpiecza dziecko. Gdyby miało być coś nie tak, reakcja u dziecka nie będzie zbyt gwałtowna. Objawy będą łągodniejsze niż gdybyś potencjalny alergen podała bezpośrednio dziecku.

Takie jest moje zdanie.

Michaś 16m-cy

lilavati Dodane ponad rok temu,

Re: skaza, mleko i inne takie…potrzebna rada

Najbezpieczniej zacząć od kwaśnego mleka np w postaci maślanki, jogurtu oczywiście jak karmisz najpierw wypróbuj sama
Powodzenia]
Ania

Mati 19.04.04

maggii Dodane ponad rok temu,

Re: skaza, mleko i inne takie…potrzebna rada

U nas sytuacja taka sama:) Ja zaczęłam do swojej diety wprowadzać nabiał… żółty ser itp ale nie piłam mleka. Wyszły jej małe chrosteczki i wkrótce zeszły no i teraz jem WSZYSTKO:) i jest ok.

frida Dodane ponad rok temu,

Re: skaza, mleko i inne takie…potrzebna rada

Całkowicie się zgadzam z tym co napisałaś. Jedyne co mogę dodać to to, że najbezpieczniej jest zacząć od jogurtów naturalnych.


Zuzia 15 sierpień 2004

Znasz odpowiedź na pytanie: skaza, mleko i inne takie…potrzebna rada?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Karmienie
mały plujek
mateusz ma 6.5 m-ca i oprocz zupek i mleka z piersi nie chce nic jeszc wszystkim pluje az milo. macie jakies sposoby na zachecenie go do czegokolwiek. napomkne ze zadne
Czytaj dalej
Noworodek, niemowlę
mleko - potrzebna rada
Mateusz w wieku okolo 6 tygodni dostal na buzce wysypke. ja odstawilam wszystkie produkty mleczne lacznie z tzw. mlekiem ukrytym a wiec slodycze , wegeta itp. wszytko minelo . teraz
Czytaj dalej