Skaza mlekowa-co jeść

Mój synek został straszliwie wysypany małymi krostkami. Ma je na całym ciele i wieczorem robią się bardzo czerwone i silnie widoczne. Pytałam lekarzy i zazwyczaj odpowiadali, że organizm dziecka się oczysta i że to samo zejdzie. Bądź, że powinnam odstawić wszystko co na mleku krowim. Sama zdecydowałam się zastosować dietę na mleko krowie i utrzymuję się w niej już 6-ty dzień i o dziwo muszę stwierdzić, że to działa. Krostek robi się coraz mniej, ale ja sama nie wiem zbytnio co mogę jeść, gdyź produktów na bazie mleka krowieka jest multum, więc czym mogę je zastąpić. Co mogę zjeść jak chce mi się zjeść coś słodkiego. Wogóle co mogę jeść, żeby ta dieta nie spowodowała, że pokarm będzie mało wartościowy. Czy może macie jakąś listę tego co jecie, a może jakieś przepisy na obiadki. Dajcie znać jak coś w tym kierunku wiecie.
Kasia i Danielek (2 miesiące)

1 odpowiedzi na pytanie: Skaza mlekowa-co jeść

vieta Dodane ponad rok temu,

Re: Skaza mlekowa-co jeść

moja Julcia ma trzy latka a jeszcze ma skazę białkową.
Nawet kilka dni temu dałam jej kaszkę mleczno-ryżową to dostała małą wysypkę na buziulce.
Karmiłam ją piersią 2 lata i oszczędzałam się i ją.
Otóż no coż odstawiłam mleko, choć jak już miałam big ochotę to napiłam się ale max szklankę.
Jadłam czasami ser biały chudy.
Piłam masę wody.
To nie jest tak że jak karmisz piersią a nie będziesz piła mleka to pokarm będzie chudszy. Mleczko z piersi twojej jest najzdrowsze szczególnie dla dziecka ze skazą czy wogóle z alergią.
Skaza czasami znika a czasami nie. Da się z tym żyć i lepiej uważać na jedzonko.
Mojej julci zsmarowałam bużkę elocomem(na receptę, maść po której wypryski znikały ale to nie znaczy że objawów nie ma, to działa tylko zewnętzrnie).
Powodzenia!!!

Julcia 26.04.2001

Znasz odpowiedź na pytanie: Skaza mlekowa-co jeść?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Karmienie
walczę z "kryzysem laktacji'
Od jakiegoś czasu walczę z "kryzysem laktacyjnym", po każdym karmieniu odciągam jeszcze marne ilości mleczka, przystawiam dziecko jak najczęściej, piję herbatki na laktację, jem kminek, piję piwo karmi, ostatnio też
Czytaj dalej
Dla starających się
Boje się cieszyć......
Zrobiłam test w 31 dniu cyklu- i zobaczyłam dwie kreseczki. Jestem tym bardziej zdziwiona, że mieliśmy w tym cyklu przystepować do inseminacji ( mało ruchliwe plemniczki) Czekałam na @, bo współżyliśmy
Czytaj dalej