skracanie się szyjki macicy…

Postów wyświetlanych: 6 - od 1 do 6 (wszystkich: 6)
 • Autor
  Wpisy
 • #14836

  orlika

  I kolejne moje pytanie.22 tydzień ciąży, lekarka stwierdziła,że szyjka macicy się skraca, niestety nic więcej nie powiedziała, czy tak ma być?Czy ma się skracać w 22 tygodniu??

  #219446

  lea

  Re: skracanie się szyjki macicy…

  No nie wiem, skoro nie była zaniepokjona… masz skurcze? Takie twardnienia brzucha?
  Moja szyjka też się szybko skracała, ale lekarz był spokojny, bo była twarda… dopiero jak do tego doszły skurcze, to dostałam tabletki.

  Lea i Mateuszek  #219447

  orlika

  Re: skracanie się szyjki macicy…

  hm…nie pytała mnie o skurcze,a brzuch faktycznie staje sie czasem twardy i bolący,ale mam wrażenie,że to Mały sie przewraca.Powiedziała mi tylko,zebym sie nie forsowała i tyle…Dala zwolnienie,ale nie zamierzalam na nie isc,moze faktycznie troche odpuscic i poleniuchowac w domu…

  #219448

  lea

  Re: skracanie się szyjki macicy…

  Oj, no to stanowczo. Bo szyjka skraca sie przygotowując do porodu, niektorzy musza z nialezec albo mają zakladane na niej szwy!
  Skorzystaj z jej rad. A twardnienie obserwuj – czy to jest ruch, czy stan dluzszy… a ruchy bolec raczej nie powinny… ja mialam dłuższe takie twardnienia i to nie bolalo tylko przeszkadzało i nie przypominało mi ruchów… Takie skracanie szyjki jest dosc czeste, duzo dziewczyn z forum je miewa, to nic strasznego, ale pod warunkiem wypoczywania, unikania ćwiczen, pozycji pionowej. Musisz koniecznie zapytac lekarke, czy to postępuje… i obserwuj te twardnienia…

  Lea i Mateuszek

  #219449

  cenka

  Re: skracanie się szyjki macicy…

  Mi tez sie skracała szyjka i do tego były silne skurcze i cały czas twardy brzuch. Lekarka położyła mnie z tego powodu do szpitala na kilka dni. W takich wypadkach powinno sie leżec. Powinnaś skorzystać ze zwolnienia lekarskiego bo chodzenie nie poprawi jej stanu a ciążę masz jeszcze wczesną. Ja wolałam nie ryzykować i oszczędzam sie ile mogę. w dzień dużo leżę, czasami ide do sklepu z mężem który biega po półkach a ja idę tylko środkiem z wózkiem. Odpoczywać, odpoczywać i jeszcze raz odpoczywać. PZDR.
  Cenka+ córcia 34tyg.

  Cenka

  #219450

  magdalenammm

  Re: skracanie się szyjki macicy…

  Zdecydowanie powinnaś iść na to zwolnienie i jak najwięcej odpoczywać!
  U mnie w 26 tyg lekarz stwierdził wyraźne skrócenie szyjki do 2,5 cm i miałam skurcze macicy – bardzo często twardniał mi brzuch. Musiałam leżeć w szpitalu, ponieważ chcieli mi założyć szew na szyjkę. Dostałam leki na powstrzymanie skurczy (Fenoterol Isoptin) i biore je cały czas. Po tygodniu leżenia w szpitalu stan szyjki się ustabilizował i juz się nie skracała. Nie musiałam więc mieć zakładanego szwu, tylko dalej brać leki (co 3 godziny niezależnie od tego czy noc czy dzień) i bardzo duzo leżeć. Po wyjściu ze szpitala nie wzięłam sobie zaleceń lekarzy do serca, chodziłam do pracy, na zakupki i robiłam w domku wszystko co dotychczas. Niestety skurcze powróciły pomimo brania leków i były dużo silniejsze. Lekarz postraszył mnie przedwczesnym porodem i teraz już tak nie szarżuję.
  Musisz przede wszystkim myślec o dzidziusiu i o jego zdrowiu, duzo leżeć nawet w ciągu dnia i byc dobrej myśli. Chyba nie chcesz zeby Twoje dziecko urodziło sie w 6-7 miesiacu i miało nie daj Boże w przyszłości problemy zdrowotne? Zrób wszystko, żeby donosić je jak najdłużej (co najmniej do 36-37 tyg).
  Serdecznie pozdrawiamy,
  Magda i dzidziuś (11.06.03)

Postów wyświetlanych: 6 - od 1 do 6 (wszystkich: 6)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close