skurcze w 16 tc????

Postów wyświetlanych: 8 - od 1 do 8 (wszystkich: 8)
 • Autor
  Wpisy
 • #79107

  anetal

  Dziewczyny,
  Wczoraj trafiłam do szpitala z bólami w pochwie. Pobolewało mnie już 2-3 dni, ale wczoraj ten ból się nasilił. To był taki rwący jakby ściskający ból, który powtarzał się co jakiś czas takim silniejszym bólem. W sumie nic poza tym mnie nie bolało, w sensie brzuch, ale zaniepokoiło mnie to, ponieważ nie przechodziło a nasilało się. W szpiatalu lekarz powiedział, że te bóle które odczuwam to skurcze. Zapisał mi no-spę, relanium i luteinię. Dziś zadzwoniłam do mojego lekarza, który stwierdził, że nie koniecznie są to skurcze, kazał brać dupahston, który skończyłam niedawno brać (te bóle zaczęły się dzień po zakończeniu brania duphastonu), relanium i jeszcze antybiotyk dopochwowy, ponieważ uznał, że miałam bakrerie w szyjce macicy, brałam nystatynę i że mogła nie pomóc.
  Co o tym myślicie? Czy to możliwe, zebym w 16 tc miała skurcze? czy to może jednak bakteria? Dodam, że szyjka nie skróciła się od ostatniej wizyty ( 3 tyg temu).
  Bardzo się niepokoję, nie wiem, co myśleć.
  Aneta i

  #1075560

  lilavati

  Re: skurcze w 16 tc????

  Możliwe aby w 16 tygodniu mieć skurcze i moga byc one wywolane wlaśnie przez bakteria która stwierdzil lekarz (a na jakiej podstawie stwierdził posiew? czy tak na oko?)
  Oszczędzaj się bo to naprawdę za szybciutko aby macica sobie trenowala
  Pozdrawiam
  Ania z chłopaczkami  #1075561

  anetal

  Re: skurcze w 16 tc????

  Nie, nie na oko nie. Wyszło w badaniu, że są grzyby i bakterie. Brałam nystynę na grzybice, bo wynik biocenozy miałam IV, wiecznie mnie grzyby dopadają 🙁 no i teraz mam dostać jeszcze antybiotyk na bakterię. Biorę też no-spę, ale prawie w ogóle mi nie pomaga, wiecznie czuję rwący ból w pochwie i i taki jakby ścisk w niej. Mam nadzieję, że antybiotyk zadziała.
  Aneta i

  #1075562

  mati2

  Re: skurcze w 16 tc????

  U mnie właśnie w 16 tc pojawiły się skurcze a dokładniej odczuwałam to jako takie ściskanie i ciągnięcie w dole brzucha. No i musiałam brać Fenoterol i tak już do 36 tc. Dawki z czasem zaawansowania ciąży musiały być zwiękaszane. U mnie szyjka też się nie skaracała ale lekarz nie chciał ryzykować.

  Marta i Kornel 7.10.2004

  #1075563

  marti1

  Re: skurcze w 16 tc????

  ja miałam pierwsze skurcze w 19tc i były to bóle jak na @ więc w 16tc można ale lepiej tego nie bagetlizować. Super, że szyjka się nie skraca i kontroluj ją trochę częściej niż raz na miesiąc. ja od tej wizyty w izbie przyjść ze skurczami miałam kontrolę raz na 2 tyg

  Aniołek (8.2003) i Filipek (19.05.2006)

  #1075564

  Anonim

  Re: skurcze w 16 tc????

  jak na mój gust to skurcze raczej nie są odczuwalne w pochwie tylko w brzuchu… to oczym piszesz to raczej pasuje na infekcję (tak jak to mówił Twój lekarz)…

  a co do możliwości wystąpienia skurczy to oczywiscie możliwe by wystąpiły w 16 tygodniu – przy krzysiu pierwsze skurcze miałam około 14 tygodnia i musiałam brać leki i zastrzyki żeby utrzymać ciążę (jak widać udało się 🙂 )

  Weronka, Krzyś i Milenka  #1075565

  lilavati

  Re: skurcze w 16 tc????

  Współczuję problemów, mam nadzieję, ze szybciutko uporacie się z intruzem i problemy znikną. A Ty oszczędzaj się jak możesz a wszysciutko będzie dobrze.
  Nie wiem jaką dawkę nospy zalecili Twoi lekarze, mój gin stwierdził, że jak macica się rozszaleje to jedna nospa nic nie pomoże, mam łykć po 3X2 tabletki ale wiem , że dziewczyny biora draźnie i też działa.
  Skoro teraz z szyjką jest ok to najważniejsze, pewnie teraz to będzie u Ciebie bardzo obserwowane i wrazie co lekarz zacznie działać
  Pozdrawiam serdecznie
  Ania

  #1075566

  anetal

  Re: skurcze w 16 tc????

  Dziękuję. No-spę biorę 3 x1 ale tak naprawdę pomagała na jakieś 2 godziny. Ale chyba zadzialal antybiotyk na bakterie, dostalam Metonidazol, dzis juz jest lepiej i nie czuję takiego silnego bólu. Wygląda na to, że to była bakteria, która była winna tym skurczom, czy też bólom. W czwartek idę do lekarza, zobaczymy co się tam dzieje.
  Pozdrawiam i dziękuję za rady,
  Aneta i

Postów wyświetlanych: 8 - od 1 do 8 (wszystkich: 8)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close