Śląsk…dentysta…pilne!!!

Postów wyświetlanych: 7 - od 1 do 7 (wszystkich: 7)
 • Autor
  Wpisy
 • #37145

  ignasia

  Kochane dziewczyny. Szukam namiarów na dobrego dentystę z okolic Mikołowa, Zabrza, Gliwic, Rudy Śląskiej, Knurowa…który nie będzie bał się kobiety w ciąży (jestem w 7 m-cu). Od soboty mam lekko opuchniętą twarz, boli mnie policzek i okolice oka jak gdyby ktoś mi przyłożył i z powodu tej opuchlizny mam trudności z mówieniem. Wiem że mam jakis ubytek pomiędzy górną szóstką a siódemką i domyslam, się że stąd może wynikać cały problem. Wybrałam się zatem do lekarza, który powiedział, że będzie mi to wiercił ale bez znieczulenia bo w tym m-cu się już go nie stosuje…ale dopiero za tydzień a teraz to on może mi tylko usunąć kamień. Kamień usunęłam i podziękowałam grzecznie. Właśnie dzisiaj wróciłam od innego stomatologa (i jeden i drugi prywatnie) – Pani dentystka jak zobaczyła, że jestem w ciązy to się porządnie przestraszyła i powiedziała, że nie podejmuje się leczenia i odradza mi też leczenie bez znieczulenia – jedyne co mogę zrobić (wg niej oczywiście) to udać się gdzieś do specjalistyvznej kliniki chirurgicznej gdzie są dobrzy specjaliści!!! Myślałam, że się rozpłaczę – boję się że taki nie leczony stan zapalny może byc groźny dla dzidziusia. Poza tym z tego co czytałam (różne źródła) znieczulenie w ciąży jest jak najbardziej wskazane, musi byc jedynie bez noradrenaliny. Mam przed sobą nawet wydrukowaną odpowiedź od stomatologa z forum internetowego ale cóż…przecież to nie ja będę instruować lekarzy jak mnie mają leczyć. Zwracam się zatem do Was o pomoc – może znacie jakiegoś dobrego fachowca w tej dziedzinie?? Będę bardzo wdzięczna za każdą informację…

  ignasia i kwietniowy Bąbelek

  #484286

  pacia

  Re: Śląsk…dentysta…pilne!!!

  Znieczulenie w ciąży – jak najbardziej, tylko bez środków obkurczających naczynia (adrenaliny czy noradrenaliny – mogą sprzyjać skurczom). Szkodę to może wywołać stres związany z obawami, że będzie bolało czy też stres związany z samym już bólem, a nie znieczulenie. Im dłużej będziesz czekała, tym gorzej. Tym bardziej, że jest obrzęk. Znieczulenie gorzej działa w środowisku ropnia, a ten pewnie niedługo się pojawi. Współczuję straszniście, że masz problem ze znalezieniem normalnego lekarza. Sama jestem stomatologiem i u nas w przychodni nie bylo przypadku, żeby odesłać ciężarną. Poszukaj w internecie przychodni lub gabinetu z Twoich okolic, podzwoń. Nie chce mi się wierzyć, żeby Cię nie przyjęli. W najgorszym przypadku weź od ginekologa zaświadczenie, że ciąża jest OK (jeśli oczywiście tak jest) i że nie ma przeciwwskazań do znieczulenia. Z tego co piszesz, to ząb może być do usunięcia. Nie daj sobie zrobić zdjęcia rtg, po co narażac się na promieniowanie, nie jest dla maluchów najzdrowsze. Będzie dobrze, tylko działaj szybko. Może podzwoń po znajomych, polecą Ci kogoś. Pozdrowienia.

  Pacia z juniorem (26.06.04r.)  #484287

  natinka

  Re: Śląsk…dentysta…pilne!!!

  Jeśli nie chcą przyjąć cię w Mikołowie to podzwoń do prywatnych gabinetów stomatologicznych w Tychach wkońcu tyle ich jest. Mogę ci podać nr tel do gabinetu w Łaziskach Górnych 738 87 67 możesz zadzwonić i zapytać czy cię przyjmą.
  Pozdrawiam i trzymam kciuki

  Nati i małe Didi 🙂

  #484288

  ignasia

  Re: Śląsk…dentysta…pilne!!!

  …jak do tej pory 2 kolejnych stomatologów, do których zadzwoniłam mi odmówiło…najpierw zgoda od ginekologa a potem…zobaczymy – aż brakuje słów.

  ignasia i kwietniowy Bąbelek

  #484289

  natinka

  Re: Śląsk…dentysta…pilne!!!

  Jak bedziesz już po wszystkim to daj znać bo bardzo mnie to ciekawi jak ci się udało to załatwić
  Trzymam kciuki w dalszym ciągu

  Nati i małe Didi 🙂

  #484290

  ignasia

  Moich perypetii z dentystą ciąg dalszy

  Po tym jak 2 dentystów mnie oglądało i jeden zapisał na za tydzień (będzie leczył bez znieczulenia) a drugi odesłał do kliniki chirurgiczej) postanowiłam szukać dalej. Skorzystałam z internetu – znalazłam 2 oferty gabinetów reklamujących się jako fachowcy i profesjonaliści. Dzwonię i co? Od razu usłyszałam, że bez zaświadczenia od ginekologa w ogóle mam sie nie pokazywać. Tylko kurcze skąd mam teraz tak nagle znaleźć mojego ginekologa, który przyjmuje raz w tygodniu, na wizytę trzeba się wcześniej zapisać no i … zapłacić oczywiście. W końcu jedna z dziewczyn z innego forum poradziła mi zadzwonic do Chorzowa – zostałam zapisana na poniedziałek, czyli na wczoraj. Jednak dentystka powiedziała, że raczej ząbki mam zdrowe i zanim rozwierta plombe to musze wyleczyć ten stan zapalny (jestem opuchnięta). Zapisała mi antybiotyk – ampicylinę. Nie wiem czy to pomoże. Może jest na forum ciężarówka – dentystka, która coś mi poradzi? Aaaa, własnie obok tej dolnej szóstki mam jakieś dziwne dziąsło, jest jak gdyby przerośnięte, rozpulchnione ale nie wypływa z niego żadna ropa – podobno takie rzeczy sie w ciąży zdarzają….

  ignasia i kwietniowy Bąbelek  #484291

  pacia

  Re: Moich perypetii z dentystą ciąg dalszy

  A czy ząb Cie boli sam z siebie np. w nocy? Czy jest bolesny na nagryzanie czy opukiwanie? Czy bolesne jest dziąło w okolicy podejrzanego zęba? Czy stomatolog sprawdzał w ogóle żywotność tego zęba??? A może był już leczony kanałowo? Rodzi się mnóstwo pytań i tak naprawde trzeba by obejrzeć Cię osobiście. Nie chce mi się wierzyć, żeby stan zapalny dziąseł (który owszem zdarza się w ciąży) spowodował taki obrzęk policzka. Radzę udać się do innego lekarza i jeszcze raz obejrzeć ząbki. Tak naprawde, to trzeba znaleźć przyczynę, a nie leczyć skutki. Pewnie Cie nie pocieszyłam. Napisz co teraz u Ciebie, jak sprawa wygląda??? Pozdrowienia

  Pacia z juniorem (26.06.04r.)

Postów wyświetlanych: 7 - od 1 do 7 (wszystkich: 7)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close