sok marchewkowy dla karmiacej

Postów wyświetlanych: 6 - od 1 do 6 (wszystkich: 6)
 • Autor
  Wpisy
 • #29419

  basiogroszek

  W niektórych miejscach jest dostępny jednodniowy sok marchewkowy w szklanej buteleczce. Jest to sok wyciskany w jednym dniu, przydatny do spozycia jeszcze w dniu następnym. Bez konserwantów i jakiejkolwiek chemii. Tak zapewnia producent i rzeczywiście smakuje tak jak z domowej sokowirówki.
  Byłam na zakupach ze Stasiem, na stoisku z warzywami, gdzie chciałam go kupić zaczepił mnie młody sprzedawca. Pytał czy karmię małego i czy dla mnie ten sok. Potwierdziłam. Na to on powiedział, że ma też malutkie dziecko, jego żona karmi, ale mówi, że sok marchewkowy nie jest wskazany przy karmieniu piersią. Zapytany dlaczego, nie potrafił mi wyjaśnić.
  Pytam więc Was, czy słyszałyście o tym, że nie powinno się pić soku marchwiowego podczas karmienia piersią, a jeśli tak, to dlaczego?
  Podkreślam, że on naprawdę smakuje tak, jak wyciśnięty własnoręcznie w domu, a jego krótki okres przydatności do spożycia przemawia za tym, że naprawdę jest czysty, jeśli chodzi o chemię. A marchew przecież tez jest zdrowa. Nic z tego nie rozumiem. Oświećcie mnie.


  Basia ze Stasinkiem (02.07.03)

  #388309

  beatab

  Re: sok marchewkowy dla karmiacej

  przeciez na samym początku dla karmiącej wskazane są surówki z marchwi lub buraczków.

  ja czytałam, ze za dużo marchwi w ciązy nie można, bo zawiera wit a, której nie można miec za duzo, bo szkodzi na rozwój dziecka w brzuszku (chyba na rozwój wzroku).

  Beata&Patryk(03.03.03) http://betka.prv.pl  #388310

  trinity

  Re: sok marchewkowy dla karmiacej

  ja jak karmilam, to sama sobie wyciskalam sok z marchwi w sokowirowce……
  pozdrawiam : )

  Mama 13-mies. bąbla

  #388311

  efik

  Re: sok marchewkowy dla karmiacej

  ja pijam ten sok i poza tym że kupa jest ciemniejsza to nie zauważyłam niczego dziwnego w zachowaniu Stefka. jedyne co wiem to to , ze nadmiar może powodować zatwardzenia ale nigdy więcej niż jedną butelkę dziennie nie wypiłam i stefek kłopotów nie miał

  pozdrawiam efik i Stefek (14 lipca)

  #388312

  wba

  Re: sok marchewkowy dla karmiacej

  przeciez marchew jest jednym z nielicznych warzyw zalecanych w czasie karmienia, wiec nie wiem dlaczego sok z marchwi mialby zaszkodzic. ja tez wypijam sok z marchwi i nie zauwazylam u synka niczego niepokojacego
  pozdrawiam
  wiola i dima 02.09.03

  #388313

  basiogroszek

  Re: sok marchewkowy dla karmiacej

  Widzę, że nic Wam nie wiadomo o przeciwwskazaniach dotyczących picia soku przy karmieniu. Też o niczym takim nie wiedziałam, ale ten facet zasiał we mnie ziarno niepewności. Też nie piję go hektolitrami, żeby Staś miał z tego powodu mieć zaparcia, a rzeczywiście nadmiar wit. A jest niewskazany w ciąży. Poza tym nie można chyba mówić o nadmiarze jeśli się pije małą buteleczkę średnio co dwa dni.


  Basia ze Stasinkiem (02.07.03)

Postów wyświetlanych: 6 - od 1 do 6 (wszystkich: 6)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close