spanie na brzuszku

Postów wyświetlanych: 3 - od 1 do 3 (wszystkich: 3)
 • Autor
  Wpisy
 • #7779

  ahjp

  czy spanie na brzuszku (w nocy) u prawie 6miesiecznego dziecka jest jeszcze niebezpieczne? Moja mala od kilku dni przekreca sie w snie na brzuch i nie wiem czy pozwolic jej na to, jest duzy plus, bo sama i bez awantur zasypia. Ale juz sie chyba nie musi poddusic? Ona spi w spiworku.
  😐

  #136399

  inna2002

  Re: spanie na brzuszku

  Myślę, że powinnaś jej pozwolić, jeśli robi to sama. Mój mały śpi tak od kiedy nauczył się samodzielnie przewracać na brzuszek. Teraz dodatkowo śpi w pozycji „startowej” tj z wypiętą pupką i podkurczonymi nogami. Skoro tak mu wygodnie… Inna  #136400

  wioletta-sz

  Re: spanie na brzuszku

  Powiem szczerze, byłam 18.07.02 z moją Kasią u lekarza i spytałam się o spanie na brzuszku. Kasia 19.07 02 kończyła 10 miesięcy i też uwielbia spać na brzuszku. Jak byśmy jej nie ułożyli zawsze przykręci się na brzuszek. Trwa to już parę miesięcy i trochę się denerwowaliśmy – tyle naczytałam się o śmierci łóżeczkowej. Pani doktor potwierdziła moje wątpliwości. Powiedziała, że Kasia jest już duża ale lepiej żeby jeszcze nie spała długo na brzuszku – podobno dzieci mają jakiś błędnik, który mogą sobie ucisnąć i może dojść do bezdechu. Dlatego staramy się ją za każdym razem odwracać. Podobno przestaje to być niebezpieczne gdy dziecko skończy rok.
  Pozdrawiam
  Wiola

Postów wyświetlanych: 3 - od 1 do 3 (wszystkich: 3)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close