spanie na poduszce?

Postów wyświetlanych: 9 - od 1 do 9 (wszystkich: 9)
 • Autor
  Wpisy
 • #7910

  Anonim

  W wielu czasopismach czytałam, że dziecko (niemowlę – moje ma aktualnie 5 tygodni) nie powinno spać na poduszce, tylko ułożone na płasko. Moje maleństwo wyraźnie lubi spać na poduszce, z tym, że na dużej. Jego całe ciałko ułożone jest na dużej podusi, która też leży poziomo. Jest mu po prostu miękko. Czy to może spowodować jakąś wadę? Czy spokojnie mogę go dalej kłaść na podusi?

  #137849

  czarna

  Re: spanie na poduszce?

  chodzi o to żeby nie zakrztusiło sie wymiocinami dziecią do 6 miesiąca nie zaleca sie spania na poduszce też ze względu na kręgosłup ale moja Ewcia spaa i nic sie jej nie stało jak często ulewa to kłać na boku i powinno być ok  #137850

  Anonim

  Re: spanie na poduszce?

  To znaczy,że twoja dzidzia też śpi na podusi? Ale czy cała, czy tylko główka?
  U jakiego doktora bada się kręgosłup i jak często powinno się to robić?

  #137851

  czarna

  Re: spanie na poduszce?

  na poczatku spała cała teraz sie nie mieści i śpi tak jak „dorosły” kręgosłupa nie badałam sprawdza go pediatra a jak cos nie jest ok.todajeskierowanie do specjalisty(nawet nie wiem jak sie nazywa ) Ewcia ma 6 miesięcy i jak na razie nie odbiło jej sie to spanie na zdrowiu

  #137852

  wioletta-sz

  Re: spanie na poduszce?

  Z kręgosłupem należy koniecznie odbyć pierwsze badanie ok. 2-3 miesiąca życia. Należy pójść do ortopedy, który sprawdza nie tylko stawy biodrowe ale właśnie także kręgosłup. Potem nastęny raz gdy dziecko zaczyna chodzić.
  Spania na poduszce mimo wszystko nie polecam, moja Kasia też bardzo to lubiła, ale po pierwsze – od pierza lub innego wkładu w poduszce może dostać uczulenia, po drugie – idzie lato i dziecko na poduszce może się zacząć bardzo pocić, a po trzecie poduszka powoduje, że dziecko w nią „wpada”, jeżeli nie będziesz pilnowała położenia główki, a maluch przekręci ją na bok, to mogą zawinąć mu się uszka i będzie miało nawet lekko ale odstające (potwierdzone – Moja Kasia nie ma odstających – ale na pewno nie są takie jakie mogłyby być gdybym nie kładła jej przez pierwsze dwa miesiące na poduszcze.)
  Pozdrawiem
  Wiola

  #137853

  Anonim

  Re: spanie na poduszce?

  Masz rację – mały „wpada” w podusię. I chyba na te ciepłe dni może być to dla niego niewygodne – bo może się bardziej pocić. I dzięki za radę, do którego lekarza i kiedy mogę iść na sprawdzenie kręgosłupa. Teraz będę chciała iść (mały skończy 6 tygodni) do ortopedy na spawdzenie stawów biodrowych. Dopiero niedawno dowiedziałam się, że dziecko, jak się przebniera trzeba podkładać rękę pod pupę, a nie podnosić za nóżki. Wcześniej tego nie wiedziałam i robiłam źle, ale mam nadzieję, że ze stawami jest wszytko OK – bo mały nie wykazuje żadnych nieprawidłowości ( na moje oko).
  Dzięki  #137854

  ankalenka

  Re: spanie na poduszce?

  nie kładź dziecka na poduszce!! po pierwsze może przekręcić główkę i nie będzie miało świeżego powietrza tylko to co wydycha (patrz: śmierć łóżeczkowa) to naprawdę poważna sprawa. po drugie: kręgosłup. dziecku nie jest potrzebna poduszka. to my, dorośli jesteśmy do niej przyzwyczajeni i myślimy że bez poduszki jest twardo. za parę tygodni Twoje dziecko będzie odwracać się na boki ale nie będzie to takie łatwe zadanie. jak napotka nosem poduszkę nie „zauważy” że powietrze którym oddycha nie jest świeże i będzie wdychać coraz więcej dwutlenku węgla. to BARDZO WAŻNE. dlatego dla dzieci do 6 m-cy nie zakłada się również ochraniaczy na szczebelki na łóżeczko i nie nakrywa kołdrą dalej niż do pach. jeżeli Cię nie przekonałam to bardzo Cię proszę poszukaj tych informacji w dostępnych książkach (ale w tych nowych – z lat dziewięćdziesiątych i obecnych) i w gazetach dla rodziców. jeżeli i to do Ciebie nie przemówi, proszę, porozmawiaj z pediatrą. nie chcę Cię straszyć ale proszę Cię nie lekceważ tego problemu. dziecko bardzo szybko przyzwyczai się do braku poduszki.

  #137855

  Anonim

  Re: spanie na poduszce?

  Jak do tej pory praktycznie nie wiem nic na temat śmierci „łóżeczkowej”. Ale patrząc na małego jak śpi, to rzeczywiście, przy małym obruceniu główki mógłby wdychać własne powietrze. Dzięki

  #137856

  gosiak

  Re: spanie na poduszce?

  Mój mały śpi na poduszce (ma 2 tygodnie). Ale ta poduszka jest bardzo płaska, nie podwyzsza główki czy plecków. Nie miałam serca położyc jego maleńkiej główki na sammym materacu – bardzo twardym, bo ma gryczano-kokosowy. Ta poduszeczka ma wypełnienie satynowe (DREWEX) i jest jakby tylko podkładem pod główkę.

Postów wyświetlanych: 9 - od 1 do 9 (wszystkich: 9)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close