spanie z podpórką

Postów wyświetlanych: 7 - od 1 do 7 (wszystkich: 7)
 • Autor
  Wpisy
 • #12427

  carma

  Od jakiegoś czasu moja niunia bardzo niespokojnie śpi na plecach. Właściwie to wybudza się już po 15 minutach. Jak ją kładę na boczku, to ona momentalnie przewraca się na plecki. Żeby mogła normalnie spać w nocy, podkładam jej za plecy zrolowany kocyk. No i mam pytanie, czy to nie jest niezdrowo? Może nie powinnam wymuszać tej pozycji na boczku?
  Pozdrawiam

  Carma i Natalka (3,5 mies) http://www.republika.pl/natti

  #191612

  annah

  Re: spanie z podpórką

  Moj Maximilianek ma 4 tygodnie i od urodzenia spi na boczku.Raz na jednym raz na drugim. W nocy przekreca sie na plecki. W szpitalu powiedzieli mi ze maly ma spac na boku a nie na plecach. Nie mam pojecia jak dlugo dziecko moze tak spac i czy to szkodzi czy nie.

  Anna i Maximilianek  #191613

  Anonim

  Re: spanie z podpórką

  Moja Nati od urodzenia najczęściej sypiała na boczku – najpierw sama Ją tak układałam (często ulewała), a teraz uwielbia spać na brzuszku. Spanie na boczku ma jeszcze jedną zaletę – główka zachowuje ładny kształt :-))

  Kaśka z Natalką (10,5 miesiąca)

  #191614

  Anonim

  Re: spanie z podpórką

  Mnie w szpitalu powiedzieli że bardzo wazne jest aby dziecko spało na boczku raz na jednym raz na drugim, głowka w ten sposób nabiera ładnych kształtów, mam znajomą która nie zwracała na to uwagi, wszyscy jej mówili a ona swoje, dziś jej synek ma naprawdę brzydką głowkę, leżał w większości na jednym boku i ma taką splaszczoną.
  Mojego Michała kładłam na zmiane pod plecki podkładałam rulon z pieluchy, na pleckach również leżał wszystko z umiarem.
  Porozmawiaj na ten temat z lekarzem również Ci to powie. Bardzo ładną masz córke, dbaj o nią mój Michał krąży hi hi hi ………. a Zgierz niedaleko.

  Pozdrawiam Ania mama Michałka (23.10.01)

  #191615

  Anonim

  Re: spanie z podpórką

  Robisz bardzo dobrze, jak Julka spała na boczkach, blokowałam ją małą poduszeczką, aby się nie przekręciła. Jednak od dłuższego czasu śpi na brzuszku.

  Asia i Julia (6 m-cy)

  #191616

  carma

  Re: spanie z podpórką

  hihi… no dbam, dbam 🙂
  a co do kszttałtu główki, to mi się wydaje, że za rzadko kładłam niunię na pleckach, bo ma po boczkach płaską główkę, i teraz na siłę w dzień układam ją na plecach z główką na wznak (w nocy nie mogę, bo mała ulewa i wymiotuje)

  Carma i Natalka (3,5 mies) http://www.republika.pl/natti  #191617

  pati68

  Re: spanie z podpórką

  Ja maluszka od urodzenia kładą na boczkach. Dopóki nie zaczął się przewracać na plecy, to spał tak, jak go ułożyłam.
  Teraż kładę go na boku i otulam kołderką leciuko podkładająć troszeczkę pod plecy. Wtedy nie przewraca się tak szybko. Ale później i tak śpi na bółboku lub plecach lub sama go delikatnie przewracam na plecy (jak już ma głęboki sen).

  Pati i 3,5 m. mikolajek.sky.net.pl ….strona chwilowo nieaktywna

Postów wyświetlanych: 7 - od 1 do 7 (wszystkich: 7)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close