spastyczne zapalenie oskrzeli

Postów wyświetlanych: 2 - od 1 do 2 (wszystkich: 2)
 • Autor
  Wpisy
 • #36650

  Anonim

  U mojej córeczki (6,5 m-ca) około 10 dni temu zaczął się kaszel i malutki katar. U mnie zreszta też katar, a u męża grypa żołądkowa. Byliśmy u lekarza, mała dostała bactrim, eurespal i malię. Kaszel niestety nie ustał, katar też i okazało się wczoraj że ma zapalenie oskrzeli, w dodatku spastyczne. Na rozkurczenie oskrzeli dostała aminophyllinum, ale nie wiem czy to coś daje.
  Narazie dostała te kropelki dwa razy (po 2 krople, bo to jest chyba bardzo silne). Podobno takie spastyczne zapalenie oskrzeli występuje u dzieci z alergią, a mala nie jest alergiczką. Czy każdy teraz kaszel i katar będzie kończył się oskrzelami w dodatku z takim ich skurczem??? Moze ktoś to już przerabiał. Proszę o wsparcie.

  #478203

  ada2

  Re: spastyczne zapalenie oskrzeli

  My przerabiałysmy to przez ostatnie 2 tyg. W wigilię Gabi się rozchorowała tyle że u nas pani doktor nie nazwała tego dokładnie jak u was, ale powiedziała że to zapalenie oskrzeli odalergiczne. Też miała charakterystyczny skurcz oskrzeli, świszczący oddech no i przy tym katar i wyrywający kaszel.
  Dostała na to solbutamol – syrop, aminophylinum w czopkach i inhalacje z pulmicortu (budesonidum), a na katar buderin. Byłam bardzo wystraszona bo doktórka podejrzewa początek astmy. Jak narazie jest już wzystko w porządku, no poza bolesnym ząbkowaniem z gorączka (38.5) Aha GAbrysia ma też skazę białkowa i to chyba dość mocno nasiloną, najprawdopodobniej ma alergię na kurz i na „zaśmiecone” powietrze tj np podczas smarzenia ryb ( tak to nazywam :))
  Więc nie martw się wszystko napewno wróci do normy i będzie dobrze, ze wszystkim człowiek może się nauczyć żyć, nawet z alergią.
  Życzę zdrówka.

  Ada2 z Gabrielką18.06.03

Postów wyświetlanych: 2 - od 1 do 2 (wszystkich: 2)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close