Spocone rączki-co robić

Może któraś z was wie dlaczeg omojej córeczce pocą się rączki. Czasem mocno je zaciska a potem ma spocone rączki. Wczoraj skończyła 11 tygodni. Bierze po 2 kropeli Vigantolu (wit D3), nigdzie indziej się nie poci tylko te rączki czasami. Moja ciocia- pediatra powiedziała żebym brała wit. D2 i wapno. Witaminy nie dostałam w aptece ale kupiłam wapno, zaraz je wypiję- bo nie jadam mleka i jego przetworów. Sorki, że tak chaotycznie napisałam ale bardzo się spieszę bo Kamilka nie śpi i się do niej spieszę. Pozdrawiamy. Kasia i Kamilka.

2 odpowiedzi na pytanie: Spocone rączki-co robić

2003-04-14 21:24:59

Re: Spocone rączki-co robić

Witaj,
ogólnie rzecz biorąc jak pocą się rączki, nóżki, czy główka to możemy tutaj mówić o zagrożeniu krzywicznym. Nie jest to taki ostateczny wyznacznik (ważniejszym jest czy ciemiączko na potylicy nie jest zbyt miękkie jak na ten wiek) – ale to musi ocenić lekarz. Możesz kupić w aptece (bez recepty) i podawać dziecku bez obawy 2-3 kropelki Cebionu Multi – razem z mleczkiem. Jest to preparat witaminowy wzmacniajacy organizm dziecka i pomagający skuteczniej wchłonąć witaminę D3. Niestety dzieci rodzone w zimie borykają się z problemami niedoboru słońca. Najlepiej będzie jeżeli skontaktujesz się z pediatrą być może zaleci większą dawkę Vigantolu, ewentualnie przypisze inną witaminę D3 (bo może ta słabo jest wchłaniana). Zwróć też uwagę Pani doktor czy z żeberkami jest wszystko w porządku – dzieci, którym tak się pocą rączki lub nóżki mają też żeberka trochę rozchodzące się na boki. A wtedy potzrbna jest trochę silniejsza dawka witaminy D3.
Pozdrawiam,
Ewa i Igorek (również swego czasu mocno spocony)

figa2003-04-15 08:33:10

Re: Spocone rączki-co robić

W naszym przypadku pomogło zwiększenie dawki wit. D3 (taka jest nazwa handlowa przyjmowanego przez Zuzę preparatu). Łapki i stópki przestały wilgotnieć po tygodniu. W przypadku, gdyby nie pomogło zalecono zrobienie badań w celu zbadania gospodarki wapniowej w organiźmie małej.
Pozdrówka

Beata i Zuziaczek (MysiaPysia z 30.01.03)

Znasz odpowiedź na pytanie: Spocone rączki-co robić?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dla starających się
Czekam na was!
Dziewczyny, co z wami, ja sie niecierpliwię, czekam na was, a tu co. Smutno mi bez was na oczekujących i wcale nie chce mi sie tam przechodzić. Może któraś pójdzie
Czytaj dalej
Dla starających się
JUZ SA DWIE KRESKI !!!
Kochane Moje. Nie wytrzymałam do 17 kw i juz dzis zrobiłam test. Pokazały sie dwie grube kreski. Jestem szczesliwa i czekam na którąś z Was aby poszła ze mna
Czytaj dalej