Spocone rączki-co robić

Postów wyświetlanych: 3 - od 1 do 3 (wszystkich: 3)
 • Autor
  Wpisy
 • #15367

  Anonim

  Może któraś z was wie dlaczeg omojej córeczce pocą się rączki. Czasem mocno je zaciska a potem ma spocone rączki. Wczoraj skończyła 11 tygodni. Bierze po 2 kropeli Vigantolu (wit D3), nigdzie indziej się nie poci tylko te rączki czasami. Moja ciocia- pediatra powiedziała żebym brała wit. D2 i wapno. Witaminy nie dostałam w aptece ale kupiłam wapno, zaraz je wypiję- bo nie jadam mleka i jego przetworów. Sorki, że tak chaotycznie napisałam ale bardzo się spieszę bo Kamilka nie śpi i się do niej spieszę. Pozdrawiamy. Kasia i Kamilka.

  #224799

  Anonim

  Re: Spocone rączki-co robić

  Witaj,
  ogólnie rzecz biorąc jak pocą się rączki, nóżki, czy główka to możemy tutaj mówić o zagrożeniu krzywicznym. Nie jest to taki ostateczny wyznacznik (ważniejszym jest czy ciemiączko na potylicy nie jest zbyt miękkie jak na ten wiek) – ale to musi ocenić lekarz. Możesz kupić w aptece (bez recepty) i podawać dziecku bez obawy 2-3 kropelki Cebionu Multi – razem z mleczkiem. Jest to preparat witaminowy wzmacniajacy organizm dziecka i pomagający skuteczniej wchłonąć witaminę D3. Niestety dzieci rodzone w zimie borykają się z problemami niedoboru słońca. Najlepiej będzie jeżeli skontaktujesz się z pediatrą być może zaleci większą dawkę Vigantolu, ewentualnie przypisze inną witaminę D3 (bo może ta słabo jest wchłaniana). Zwróć też uwagę Pani doktor czy z żeberkami jest wszystko w porządku – dzieci, którym tak się pocą rączki lub nóżki mają też żeberka trochę rozchodzące się na boki. A wtedy potzrbna jest trochę silniejsza dawka witaminy D3.
  Pozdrawiam,
  Ewa i Igorek (również swego czasu mocno spocony)  #224800

  figa

  Re: Spocone rączki-co robić

  W naszym przypadku pomogło zwiększenie dawki wit. D3 (taka jest nazwa handlowa przyjmowanego przez Zuzę preparatu). Łapki i stópki przestały wilgotnieć po tygodniu. W przypadku, gdyby nie pomogło zalecono zrobienie badań w celu zbadania gospodarki wapniowej w organiźmie małej.
  Pozdrówka

  Beata i Zuziaczek (MysiaPysia z 30.01.03)

Postów wyświetlanych: 3 - od 1 do 3 (wszystkich: 3)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close