sposób na kolkę

Postów wyświetlanych: 4 - od 1 do 4 (wszystkich: 4)
 • Autor
  Wpisy
 • #55599

  agus-kk

  Moje mieszięczne dziecko ma kolki praktycznie po kazdy jedzeniu. Robię mu masaże noszę, przytulam tak ok.1h (wiecej lub mniej). Mały strasznie sie męczy – bardzo mi go żal. Dostaje florę bakteryjną i dobridat od tygodnia ale nie ma postępów. Znacie jeszcze jakieś sposoby na kolkę i jak długo ona jeszcze potrwa?

  #710498

  frida

  Re: sposób na kolkę

  U nas pomogło odstawienie nabiału i podawanie Esputiconu.


  Zuzia 15.08.04.  #710499

  kokos

  Re: sposób na kolkę

  Najlepszym sposobem na kolkę jest właśnie noszenie dziecka i to przez cały czas trwania kolki, w taki sposób, żeby dziecko czuło ciepło twojego ciala lub męża. Nasz syn był tak noszony i kolki przeszły mu po 2 tygodniach czyli bardzo szybko. Jest teoria, która głosi, że kolka jest wynikiem nie ukształtowanego systemu nerwowego dziecka i ma podłoże psychiczne, dlatego ciepło i bliskość drugiego człowieka moze pomóc. Dosyć rozsądnym wyjściem jest też nie stosowanie ścisłej rygorystycznej diety przez kobietę karmiącą, bo przez to uwrażliwia brzuszek dziecka, dlatego też wbrew temu co się na ten temat mówi i zaleca, matka karmiąca od początku powinna jeść wszystko, oczywiście orzechy, bigos, śledzie w ilościach raczej symbolicznych, nie mniej jednak je dodawać do posiłków. Wtedy brzuszek dziecka nie będzie taki wrażliwy a nadtto organizm uczy się walki z przeciwnościami i nie jest podatny na alergie zwłaszcza pokarmowe.

  #710500

  agatta26

  Re: sposób na kolkę

  czesc jestem mama dwumiesiecznego Bartka u nas tez sa problemy z kolka. Karmie go mieszanym mlekiem ozcywiscie piers dostaje rowniez. Naszym sposobem na kolke jest noszenie dziecka w sposobtaki iz n wyiagnietej rece lezy brzuzkem czyli taa zwany samolot. Orz uzywam krople do mleka podaje 15kropli raz na dzien sa to krople sprowadzane z Niemiec my mamy taka mozliwos nazywaja sie Sab simplex widziala je na aukcji na allegro ale ostatnio moja babcia przyniosla mi ulotke z apteki i sa tez krople o nazwie Espumisan kosztuja 20zl. I musze ci powiedziec ze kolki sa spordyczne i krocej trwaja zycze powodzenia

  Skorupa

Postów wyświetlanych: 4 - od 1 do 4 (wszystkich: 4)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close