Sprzedaz na specjalnych imprezach

Postów wyświetlanych: 15 - od 1 do 15 (wszystkich: 21)
 • Autor
  Wpisy
 • #77696

  joassia

  Potrzebuje waszej porady. Wczoraj moj tata dal sie nabrac na imprezie organizowanej przez firme Kompan S.C., ktora prowadzi sprzedaz „wyrobow zdrowotnych” na specjalnych imprezach. Kupil komplet poscieli „zdrowotnej” za ponad 3000 zl! Jasne, ze to jego wina, bo nie musial nic kupowac, ale chcialam was zapytac, czy znacie tego typu triki i czy ma sie prawo do zwrotu towaru? Mama jeszcze nic nie wie, bo jest w sanatorium i mam nadzieje, ze sie o niczym nie dowie, bo caly pobyt w sanatorium wezmie w leb. Mam nadzieje, ze zadzialaja jednak jakies prawa konsumenta, jestesmy w koncu w Unii, ale nie jestem prawnikiem i nie wiem, jak sie domagac swoich praw. Jestem cala roztrzesiona. Blagam, pomozcie…

  Zosienka, 11.09.05

  #1040630

  erica

  Re: Sprzedaz na specjalnych imprezach

  no właśnie w unii… i cholera nie ma zwrotów! mój mąż zakupił tak głośniki i antenę do auta i za cholerę nie mógł zwrócić! Mógł wymienić na inny model, ale w tej cenie lub droższy:(

  erica i Dawcio 15.10.04  #1040631

  chilli

  Re: Sprzedaz na specjalnych imprezach

  no wlasnie w unii są zwroty – ma 14 dni na zwort towaru bez podania przyczyny. towar ma być w oryginalnym opakowaniu i miec paragon.

  Proponuje zapoznać sie ze swoimi prawami. Wszelkiego rodzaju kartki: zwrotów nie przyjmujemy łamia prawo.

  www (10.03.2004)

  #1040632

  kamelia

  Re: Sprzedaz na specjalnych imprezach

  Tak z ciekawości, czemu piszesz „dał się nabrać”, „triki” jakbyś kwestionowała uczciwość firmy? Poza tym skoro sam kupił, nie pod przymusem, to czemu piszesz o „prawach konsumenta”, w kontekście jakby został oszukany? Wkurza mnie, jeśli dorosły człowiek nie umie ponieść konsekwencji swoich decyzji… Dla wyjaśnienia – nie mam żadnego finansowego związku z firmami szukającymi klientów podczas podobnych prezentacji wyrobów, podobnie nikt z mojej rodziny nie ma takich związków … Uczestniczyłam w podobnym pokazie jakiś rok temu, na prośbę babci, która w zamian za wzięciu udziału w imprezie otrzymała jakiś tam karnet zniżkowy/ bonusowy do wykorzystania w hotelach (i tak nie skorzystała zanim się nie przeterminował). Nic kupować nie musiała… To też była wełniana pościel za kosmiczne pieniądze.
  Rozumiem, że chcielibyście sprawę odkręcić i mam nadzieję, że Wam się uda (z powodów finansowych), ale na przyszłość życzę więcej rozwagi i bardziej stonowanego wypowiadania się, a nie od razu w tonie „oszukano mnie”… 🙂

  Michałek 14.08.2003

  #1040633

  cszynka

  Re: Sprzedaz na specjalnych imprezach

  Próbowałam coś znalesc ale niewiele mi sie udało. Mam nadzieję, że Twój tata ma jakiś świstek potwierdzajacy zakup tego cudeńka z datą, kwotą i nazwą sprzedawcy itp.
  A znalazłam coś takiego i tam doczytałam w zasadzie tyle, że:
  ” W jaki sposób zrezygnować z zakupu?

  Należy złożyć oświadczenia na piśmie (!) i przesłać je listem poleconym na adres rmy najpóźniej 10. dnia od daty zawarcia umowy.”
  Poczytaj całość a i dziewczyny coś pewnie podpowiedzą.
  Powodzenia

  Ola (06.01.2003)

  #1040634

  qr-chuck

  Re: Sprzedaz na specjalnych imprezach

  No właśnie też mi się tak wydaje…
  Ale ostatnio w sklepie kupowałam buty dla Aśka „na oko” i genialnie zapytałam się, czy jak nie będą pasować, to mogę zwrócić. Powiedzieli mi, że nie przyjmą! Mogę ew. wymienić na inne, ale inne mi się nie podobały… Kupiłam takie same w innym sklepie, gdzie nie widzieli problemu ze zwrotem (buty pasowały i zostały).
  Pewnie jakbym została z butami dziecięcymi to bym upchnęła na allegro albo dała innej mamie, ale z kompletem pościeli za 3000 to już bym powalczyła.
  Tylko do kogo się zwrócić, jak powiedzą „zwrotów nie przyjmujemy”? Jest jakiś „telefon zaufania” oszukanych konsumentów, który szybko działa?

  Pozdrawiam,
  Anka i Aśka (29.04.04)  #1040635

  kamelia

  Re: Sprzedaz na specjalnych imprezach

  Cszynka podała Ci ciekawy link. Zadzwoń może do Federacji Konsumenta…
  A ja dokładam to:
  http://www.konsument.cogdziekupic.pl/

  Michałek 14.08.2003

  #1040636

  joassia

  Re: Sprzedaz na specjalnych imprezach

  Masz calkowita racje, moj ojciec ponosi tu calkowita wine, jest w koncu osoba dorosla i w razie czego bedzie musial ponosic konsekwencje swoich dzialan (po co tam w ogole polazl???). Dodam tylko, ze jest osoba nieasertywna, wrecz naiwna, podatna na wplyw otoczenia, czyli m.in. firm prowadzacych sprzedaz na prezentacjach. Dlatego napisalam, ze „dal sie nabrac”, bo mu pewnie glupio bylo odmowic i „triki”, bo jak mowia, ze gdzie indziej taki welniany zestaw kosztuje 4 tys., a u nich „tylko” 3 tys. to jest to dla mnie trik, bo mowia tak tylko, zeby ludzie sobie pomysleli, ze u nich jest tanio, a tanio to to nie jest, bo cena 3 tys. zl nie jest adekwatna do towaru. I tyle.

  Zosienka, 11.09.05

  #1040637

  joassia

  Re: Sprzedaz na specjalnych imprezach

  Wielkie dzieki za pomoc, jednak jakies prawa obowiazuja w tym kraju. Dzwonilam do Miejskiego Rzecznika Konsumentow w Warszawie i powiedzial mi to samo. Juz mam przygotowane pisemko dla ojca. Mam nadzieje, ze final bedzie dla nas pozytywny…

  Zosienka, 11.09.05

  #1040638

  erica

  Re: Sprzedaz na specjalnych imprezach

  no właśnei pod tym telefonem i u rzecznika praw ochrony konsumenta dowiedziałam się, że zwtorów nie ma i jest to dobra wola sprzedawcy, czy przyjmie towar. Nie pisałabym, gdybym nie wiedziała. A że sama próbowałam wywalczyć zwrot to szukałam w necie informacji oraz powydzwaniałam po wszystkich świętych i niestety każdy udzielił mi tej samej odpowiedzi o dobrej woli sprzedawcy.

  erica i Dawcio 15.10.04  #1040639

  erica

  Re: Sprzedaz na specjalnych imprezach

  no właśnie jestem zapoznana, chyba że od miesiąca coś się zmieniło. Poza informacjami od rzecznika wyczytałam na stronie w punkcie ABC konsumenta coś takiego:
  „Niestety sprzedawca nie ma obowiązku przyjąć od nas produktu, bo rozmyśliliśmy się, nie ma też obowiązku oddać nam pieniędzy. Zależy to od jego dobrej woli. Na szczęście wiele sklepów dobrowolnie zobowiązuje się, że zwróci nam pieniądze, jeśli zrezygnujemy z zakupu w określonym przez sklep terminie. Należy to jednak sprawdzić jeszcze przed zakupem i dowiedzieć się dokładnie, jakie są warunki zwrotu, a przede wszystkim czy sklep zwróci nam pieniądze, czy tylko zgodzi się na wymianę produktu na inny w tej samej cenie.”
  Ale oczywiście mam nadzieję, że przyjmą tą pościel.
  pozdrówki!

  erica i Dawcio 15.10.04

  #1040640

  chilli

  Re: Sprzedaz na specjalnych imprezach

  Ustawa z dnia 2 marca 2000 r. o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny (Dz. U. z dnia 31 marca 2000 r.)

  Rozdział 1

  Umowy zawierane poza lokalem przedsiębiorstwa

  Art.2

  1. Konsument, który zawarł umowę poza lokalem przedsiębiorstwa, może od niej odstąpić bez podania przyczyn, składając stosowne oświadczenie na piśmie, w terminie dziesięciu dni od zawarcia umowy. Do zachowania tego terminu wystarczy wysłąnie oświadczenia przed jego upływem.
  ale termin obowiązuje jeśli kupujący został o nim poinformowany w przypadku braku przyjmuje się:

  Art. 4.

  Jeżeli konsument nie został poinformowany na piśmie o prawie odstąpienia od umowy, bieg terminu, o którym mowa w art. 2 ust. 1, nie rozpoczyna się. W takim wypadku konsument może odstąpić od umowy w terminie dziesięciu dni od uzyskania informacji o prawie odstąpienia. Konsument nie może jednak z tego powodu odstąpić od umowy po upływie trzech miesięcy od jej wykonania.

  www (10.03.2004)  #1040641

  qwe

  Re: Sprzedaz na specjalnych imprezach

  moja ciocia również zbyt pochopnie podjęła decyzję o zakupie tej pościeli.Zrezygnowała z jej kupna w dniu,w którym firma dostarczyła towar do jej mieszkania.Nie miała z tego tytułu żadnych kłopotów.Przeczytaj uważnie umowę,być może jest tam jakaś informacja o możliwości zwrotu. Powodzenia.

  Asia i Kuba(prawie czterolatek)

  #1040642

  chilli

  Re: Sprzedaz na specjalnych imprezach

  no właśnie w Unii są, Poslka nie dostosowała nadal prawa. Zarzuciłaś że w Unii nie ma.

  Można sie powolywac na prawo unijne, ale trzeba udowodnić, że prawo unijne jest ważniejsze od terytorialnego.
  Było kilkanaście teksów i audycji tv/radio nagłaśniających ten problem.

  www (10.03.2004)

  #1040643

  monikaapj

  Re: Sprzedaz na specjalnych imprezach

  Współczuję szczerze.I zgadzam się z opinią,że wrednie Twego tatę oszukano. Zmanipulowano Go, a jak sama piszesz jest nieasertywny, a niestety na takich ludziach podobne firmy żerują. Mam nadzieję,że finał sprawy będzie pomyślny.
  Moi teściowie też ową pościel zakupili i do tego wzięli na nią kredyt – dzięki czemu pościel będzie ioch kosztowała nie 3 a 5 tysięcy. W ich przypadku akurat nie chodzi o brak asertywności tylko o fisia na punkcie „zdrowych” rzeczy – podejrzewam,że kupiliby i gówno w papierku, gdyby tylko powiedziano im, że jest drowe i leczy np. nadciśnienie.

  Monika i Basia (22.09.2003)

Postów wyświetlanych: 15 - od 1 do 15 (wszystkich: 21)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close