Starzejące się łożysko

Postów wyświetlanych: 5 - od 1 do 5 (wszystkich: 5)
 • Autor
  Wpisy
 • #78085

  kasiakonrad

  Witam serdecznie,
  Jestem w 33 tygodniu ciąży. Wczoraj na USG lekarz powiedział mi że mam starzejące się łożysko i wygląda ono tak jak u kobiety tuż przed porodem. Czy może ktoś wie co może być następstwem tak szybkiego starzenia się łożyska i czy jest to niebezpieczne dla zdrowia dziecka i mojego. Za wszelkie informację bardzo dziękuję.

  #1048630

  beasia

  Re: Starzejące się łożysko

  A w którym stopniu dojrzałosci masz to łożysko? Jeśli masz opis z usg, to sprawdź lekarz powinien tam napisać. Bo to, że się starzeje na poszczególnych etapach ciąży to norma. Myśle, zę aż tak bardzo to nie masz sie czym martwić, bo gdyby było źle, to chyba lekarz wspomniałby o tym.
  Jeśli jest łożysko zwapniałe to oznacza, że nie jest już tak wydolne i nie dostarcza tyle składników odżywczych ile potrzeba dziecku. Moja koleżanka miała strasznie zwapniałe łożysko i lekarz zdecydował o wcześniejszym rozwiązaniu ciąży przez cc.

  Pozdrawiam!


  Basia, Anulka 23 m-ce i 7.11.2006  #1048631

  qr-chuck

  Re: Starzejące się łożysko

  Mnie lekarz – specjalista od USG w ciąży powiedział, że sama „uroda” łozyska jeszcze o niczym nie świadczy i może być myląca i że jeśli podejrzewa się niewydolność, to powinno się zbadać przepływy w pępowinie (USG dopplerowskie).

  Pozdrawiam,
  Anka i Aśka (29.04.04)

  #1048632

  gosik

  Re: Starzejące się łożysko

  Witaj

  Na tym etapie zwykle jest II stopień dojrzałości. Gdy na łożysku widać zwapnienia (na usg widoczne jako białeplamki) warto zrobić usg dopllerowskie – bada ono przepływy przez pępowinę. Jeśli wyjdzie poprawnie wszystko jest dobrze, warto je jednak powtarzać co 1-2 tygodnie – ja tak robiłam z Fifim – nie ze względu na łożysko ale pępowinę wokół szyjki.
  Moja siostra miała III stopień dojrzałości łożyska, przepływy były ok urodziła po terminie 4 kg dziewczynkę.

  Jeśli badanie nie wyjdzie tak jak powinno, lekarze mogą zadecydować o wcześniejszm rozwiązaniu. Ale starzejące się łożysko to naprawdę jeszcze nic złego 🙂 Warto naprawdę zrobić Dopplera.

  Tak dla spokojności

  Pozdrawiam

  Gosia

  I moje Cuda

  Filip Igor

  #1048633

  Anonim

  Re: Starzejące się łożysko

  Mam pytanie, a czemu lekarza sie o to nie zapytałaś? On powinien ci na to odpowiedzieć od razu jak to powiedział, co może oznaczać takie łożysko.

Postów wyświetlanych: 5 - od 1 do 5 (wszystkich: 5)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close