Stasia czeka operacja

Jakis czas temu zauważyliśmy na stópce Stasia (koło zewnętrznej kostki) gulkę. Trudno ją było zauważyć, bo ani nie było to innego koloru niż skóra, ani go nie bolało. Nie wiem więc do końca kiedy się pojawiło.
Byliśmy u kilku lekarzy (2 chirurgów dziecięcych i ortopedy). Powiedzieli, że to ganglion i kazali nam obserwować. Byliśmy przed urlopem, ale powiedzieli, że bez przeszkód możemy jechać.
Poszliśmy wczoraj na konsultację do ordynatora kliniki chirurgii dziecięcej. Ten powiedział, że ganglion to najbardziej optymistyczna wersja. Jest kilka możliwości, wśród nich także takie, na myśl o których włos na głowie się jeży.
Trzeba to szybko wyciąć i zrobić histopatologię. Idę do szpitala ze Stasiem 12 września
Nie wiem jak on zniesie pobyt w szpitalu i operację, jak ja to zniosę, jak zniosę czekanie na wynik histopatologii. jestem przerażona, choć mam nadzieje, że nic nie dzieje się tam tragicznego.

Proszę, pomódlcie się o to, żeby to był ganglion.

Wiem, że wśród Was sa mamy, które były z dziećmi w szpitalu. Napiszcie jak tam jest, jak dzieci się zachowują, jak znoszą narkozę i badania (pobieranie krwi, chodzenie z wenflonem). Boje się, że temperament Stasia nie wytrzyma unieruchomienia. Wiem, że na ten temat było, troche poszperałam, ale napiszcie to dla mnie.
jak ja mam się przygotować na pobyt w szpitalu i spędzenie kilku nocy na szpitalnym, twardym krzesełku. Jak ubrać, co wziąć ze sobą. Czy dzieci cały czas są tam w piżamkach, czy mogą chodzić ubrane normalnie (szczególnie przed zabiegiem). Napiszcie o wszystkim, co Wam się wyda ważne, a mogłoby się nam przydać.

Będziemy na Chirurgii Dziecięcej na Traugutta we Wrocławiu. Może któryś maluszek tam leżał?


Basia ze Stasinkiem (02.07.03)

73 odpowiedzi na pytanie: Stasia czeka operacja

kalcz Dodane ponad rok temu,

Re: Stasia czeka operacja

Współczuję strasznie … no i mocno trzymam kciuki i modlę się, żeby wszystko ułożyło się po waszej myśli, a pobyt w szpitalu był króciutki i bezstresowy.

Doświadczenie szpitalne mam małe, byliśmy z Jaskiem tylko raz i to na jedną dobę (nawet nie na noc) Nie będę ściemniać, przyjemne przeżycie to nie było, ale czasami trzeba…Jasiek był wtedy bardzo mały więc myślę, że to też gorzej. Starsze dziecko już może nawiązać jakiś kontakt z innymi dziećmi.
Jeżeli chodzi o lekarzy to wydaje mi się, że na oddziałach dziecięcych pracują w większości tacy z podejściem (niestety nie wszyscy) ale my akurat trafiliśmy na rewelacyjną lekarkę i to bardzo pomaga…

Trzymam kciuki i bądzcie wszyscy dzielni !!!

Pozdrawiamy,
Kasia&Janek

Dodane ponad rok temu,

Re: Stasia czeka operacja

Będzie dobrze, zapewniam!!!!
Kuba był ponad tydzień w szpitalu jako półtoraroczne dziecko (ostre zapalenie krtani) i z perspektywy sądzę, ze stosunkowo dobrze zniósł te chwile. Najgorsze to wiadomo: obce miejsce, nieznane twarze no i te ciągłe zabiegi. Nienajlepiej zniósł tylko wkłucie wenflonu a potem było już dobrze, trochę się bał obchodów lekarskich ale szalał po oddziale jak w domu. My mieliśmy dla niego ubrania i bez pytania je zakładaliśmy, nie ma nic gorszego niż smęcenie się cały dzień w piżamie, bo wtedy to mógłby faktycznie stwierdzić, ze jest chory. Bawił się z dziećmi, przynieśliśmy różne zabawki i na prawdę nie było strasznie.
Masz trochę gorszą sytuację niż ja, bo ja miałam osobny pokój tylko dla nas dwojga i swoje łóżko. Niedawno w szpitalu z córeczką (miesiąc starszą od Twojego Stasia) była moja siostra i też teoretycznie miałą spać na krzesełku, ale wiem, ze personel przymyka oko na karimatę czy jakiś materacyk, byle to szybko rano sprzątnąć. Ona z kolei narzekała na rytuał szpitalnej pobudki o 6 rano i zabierania rozespanych dzieci na kąpiel (!!).
W szpitalu przydadzą Ci się jakieś najpotrzebniejsze przybory kosmetyczne, ręcznik… a ja by co to ktoś na pewno dowiezie co trzeba.
Pójdź może wcześniej na oddział albo zadzwoń i zapytaj co można a czego nie i jak to wszystko wygląda.
Trzymam kciuki, mówię Ci nie martw się, będzie dobrze.
My 20-21 też idziemy z Kubą na operację wycięcia 3 migdałak i również się stresuję . Pozdrawiamy


Daga,Kubuś 5.8.00 i Ania 18.1.05

viccy Dodane ponad rok temu,

Re: Stasia czeka operacja

Niestety nie pomogę w niczym, ale będę trzymać kciuki za Stasia.


Viccy + Sara 11.07.2005

pasiasta Dodane ponad rok temu,

Re: Stasia czeka operacja

O jejku 3mam mocno kciuki – będzie dobrze!

Dorota 08.08.04

porky Dodane ponad rok temu,

Re: Stasia czeka operacja

trzymam kciuki…

bedzie dobrze

Juleczka (Puchatek) 12.12.04

basiogroszek Dodane ponad rok temu,

Re: Stasia czeka operacja

Dzieki za wiarę. W tej chwili już nie sam pobyt mnie stresuje najbardziej, co wynik histopatologii. Ale mam nadzieje, że wszystko bedzie ok. W przeciwnym razie swiat mi się zawali.


Basia ze Stasinkiem (02.07.03)

klucha Dodane ponad rok temu,

Re: Stasia czeka operacja

Basiu nawet nie wiem co napisać :(, ale domyslam sie co przechodzisz 🙁

Pisz jak tylko będziesz coś wiedziała.

Izka i Zuzia 3 latka 🙂

basiogroszek Dodane ponad rok temu,

Re: Stasia czeka operacja

Siedzę w pracy i co chwila chyłkiem ocieram oczy i modlę się, żeny nikt nic ode mnie nie chciał. Cieszę się, że to w miare szybko. Ale tak bardzo sie boje a jednoczesnie wierzę, że to nic strasznego.
Napiszę jak cos sie wyjaśni. Mamy najpierw mieć badania, potem operacja. W sumie co najmniej 5 dni. Plus to czekanie na histopatologię… ok. 2 tygodni… Osiwieje do reszty


Basia ze Stasinkiem (02.07.03)

nena75 Dodane ponad rok temu,

Re: Stasia czeka operacja

Ściskam mocno kciuki i wierzę, że będzie dobrze!!!


Wioletta i Tomek 21 m-cy

ela73 Dodane ponad rok temu,

Re: Stasia czeka operacja

Będziemy się modlić i trzymać kciuki! Wszystko będzie dobrze.
Ela ,Piotruś 14.03.05, Maciek 7 lat

kamelia Dodane ponad rok temu,

Re: Stasia czeka operacja

Basiu trzymaj sie Kochana!
Życzymy zdrowia, nic innego nie możemy zrobić…

Michałek 14.08.2003

basiogroszek Dodane ponad rok temu,

Re: Stasia czeka operacja

Pamiętasz, jak kilka miesięcy temu korespondowałyśmy na temat wędrujących jąderek? Wtedy w perspektywie mieliśmy operację sprowadzania ich do moszny. Bałam się tego bardzo. a teraz Ci powiem: „ja chcę takiej operacji!!!”.
Nawiasem mówiąc przy okazji chirurg przyjrzał się jaderkom po raz kolejny… Mówi, że jest ok.


Basia ze Stasinkiem (02.07.03)

ika Dodane ponad rok temu,

Re: Stasia czeka operacja

Basiu spróbuj się tak nie zamartwiać – pamiętaj, że Stasiu genialnie wyczuje Twój stres i będzie podobnie zdenerwowany cała sytuacją.
Co do narkozy – nie pomogę.
Co do wenflonu – było kiepsko bo ciężko było znaleźć ładną żyłkę. No i widomo Młody mial wtedy rok i nie współpracował. Na wenflon miał założoną skarpetkę by nie dłubał.
Podobnie przy pobraniu krwi ( nabawił się troszkę awersji do fartuchów).
W Klinice gdzie byłam są łózka dla rodzica. Płaci się za to 10 zł ( nie wiem jak ale nikt mi rachunku nie wystawił i nic nie płaciłam)
Z rzeczy dla siebie trzeba mieć kosmetyki ( mydła , szampony szczoteczki) zestaw talerzykowy i jedzenie. Dla dziecka jeśłi jeszcze korzysta to pieluszki , chusteczki itp ( nocnik też był, ale ja chyba bym wolała własny)
Na dzień Igorek biegał po odziale normalnie ubrany . nikt mi nie narzucał pory kąpania Młodego – sama go kąpałam wieczorami.
Obchody były 2 – jeden koło 10 drugi koło 17.
Jedzenie Igor naturalnie dostawał tam – ale było fatalnie dobrane. Rocznemu dziecku zaproponowali tylko 3 posiłki na cały dzień i to w dosć dorosłym typie więc miałam własną wodę, herbatkę, mleko , butelki itp.
Jakby co wszystko da się zorganizować.
Będę mocno ściskać kciuki!!!
Tyle już przeszliście – doczekaliscie sie Stasia po tylu trudach. Na pewno juz teraz będzie wszystko dobrze. A Małe dzieci szybko zapominają urazy.
Bedzie na pewno dobrze!!!
pozdrawiam serdecznie

ika i Igor 01.04.2004

majarzeszow Dodane ponad rok temu,

Re: Stasia czeka operacja

trzymam kciuki za Stasia i za ciebie Basiu !

maja i

Adaś (19.05.2004)

martynapinia Dodane ponad rok temu,

Re: Stasia czeka operacja

Będe trzymała za Was kciuki żeby wszystko dobrze się skończyło.

A co do pobytu w szpitalu.Mój synuś miał 1.5 miesiąca jak leżał 11 dni.Staś już jest dosyć duży i chyba będzie leżal z tymi starszymi dzieciaczkami.A tam to nie wiem jak to wszystko wygląda.

Trzymaj się!!

Martyna Dominik 28,05,98 Kornelka 29,05,04

teo Dodane ponad rok temu,

Re: Stasia czeka operacja

będę mocno trzymała kciuki za stasia !!

trzymajcie sie

ILONA I KUBEK 3,5 roku

zagajetka Dodane ponad rok temu,

Re: Stasia czeka operacja

Trzymam kciuki,żeby wszystko zakończyło sie pomyślnie.
Pozdrawiam
Kasia

i Marysia,02.02.2005

basiogroszek Dodane ponad rok temu,

Re: Stasia czeka operacja

Mam nadzieje, że Staś szybko wszystko zapomni. I my też, ale to się chyba nie da.
Co do tego nastroju, to masz rację. Wczoraj, gdy wróciliśmy od lekarza był inny niz zawsze. I my byliśmy wystraszeni.
Trudno mi będzie trzymać się dzielnie, bo niestety jestem z tych, co mają oczy na mokrym miejscu, ale muszę się zmobilizować.
Nie wiesz, jak jest z dziećmi ze skazą? Staś ma delikatną skazę, która niestety nie chce go opuścić, więc dietę powinien mieć bezmleczną. Nie wiem czy na takie coś stać polskie szpitale. Naturalnie wezmę jego bebilon, jego kaszki, ale pewnie i o zupkach trzeba bedzie pomyśleć.
Boje się tego wenflonu, bo mały i tak będzie nim mocno zainteresowany, nie sądzę, żeby skarpetka mu przeszkodziła.


Basia ze Stasinkiem (02.07.03)

ewa250 Dodane ponad rok temu,

Re: Stasia czeka operacja

Basiu,
ogromnie mi przykro, mam jednak nadzieje ze na strachu sie skonczy. Nie podziele sie doswiadczeniami bo ich nie mam, ale wiedz ze bede o Was myslala i sie modlila o zdrowie Stasia a gdybys tylko czegos potrzebowala to nr tel znasz, jezeli bede w czymkolwiek pomocna to chetnie pomoge. Jezeli potrzebujesz dla Stasia krew (zwykle przy zabiegach operacyjnych potrzeba) to daj znac, mam na swoim koncie nieco wiec moge ja przepisac Stasiowi (do tej pory oddawalam honorowo). Oddac na biezaco nie moge bo akurat sie pochorowalismy, ale przepisanie jej nie jest zadnym problemem.
Trzymajcie sie wszyscy

Ewa i 2-letni Jaś

kotus Dodane ponad rok temu,

Re: Stasia czeka operacja

Basiu proszę Cię nie siwiej .Z tą histopatologią będzie ok,. zobaczysz.Ten wynik muszą zrobic a wcale nie znaczy,że musi wyjsc zły.
Zobaczysz,że chmury przejdą i zaświeci słoneczko


Marzena & W,E,K i Marysia 8.07.05

Dodane ponad rok temu,

Re: Stasia czeka operacja

Jeśli jeszcze mogę coś wtrącić… dzieciom przyklejają wenflon szerokimi plastrami, więc nie ma możliwości, zeby go wyjął czy w jakiś sposób uszkodził. Kuba stracił nim zainetresowanie parę godzin po założeniu, ze Stasiem na pewno będzie podobnie. Głowa do góry. Będę o Was pamiętać w modlitwie, obiecuję


Daga,Kubuś 5.8.00 i Ania 18.1.05

basiogroszek Dodane ponad rok temu,

Re: Stasia czeka operacja

Ewo, bardzo ci dziękuję. Na razie nie wiem jeszcze jaką grupę krwi ma Staś. Na pewno Rh-, bo nie dostałam po porodzie immunoglobuliny, a z pepowinowej wyszło, że 0, ale to akurat podobno potrafi się zmienić. W razie czego będę pamiętać, dzięki jeszcze raz.
Dzieki za gotowośc pogawędki i modlitwy.
A mam nadzieję, że jak się to w końcu skończy to się spotkamy z naszymi dwulatkami.
Oby stało się to szybko i bez żadnych chmur nad głowami naszych dzieci.


Basia ze Stasinkiem (02.07.03)

basiogroszek Dodane ponad rok temu,

Re: Stasia czeka operacja

Wiem, że ten wynik musza robić i nie musi być zły, ale sama potencjalna możliwość złego wyniku już mnie osłabia i rozkleja.


Basia ze Stasinkiem (02.07.03)

basiogroszek Dodane ponad rok temu,

Re: Stasia czeka operacja

Dzieki.
Chciałabym, żeby Staś nie interesował sie wenflonem, ale gdy przypomne sobie jego zafascynowanie strupkami na nosku (widać je trochę na zdjęciu) od momentu odkrycia ich w lustrze, to mam co do tego watpliwości. tym bardziej, że wenflon będzie ciagle na widoku i Staś cały czas bedzie sobie zdawał sprawę z jego posiadania.
Ale może się mylę. Mąz ciągl;e mi powtarza, że Stas zaskoczy nas dojrzałym zachowaniem w zaistniałej sytuacji i bardzo bym chciała, żeby miał rację.


Basia ze Stasinkiem (02.07.03)

lea Dodane ponad rok temu,

Re: Stasia czeka operacja

Sciskam Was mocno…

Mateuszek (2 lata)

beatab Dodane ponad rok temu,

Re: Stasia czeka operacja

będę myśleć o Was ciepło
musi się udać! myśl pozytywnie. nie nastawiaj sie na najgorsze opcje.

Beata&Patryk(03.03.03)

elza74 Dodane ponad rok temu,

Re: Stasia czeka operacja

🙂

kokunia Dodane ponad rok temu,

Re: Stasia czeka operacja

Basiu- na pewno wszystko będzie dobrze!!!!!!!!
Dużo zdrówka życzymy Stasiowi!!!!!
TRZYMAJCIE SIĘ!!!!!!!!

Agata i Wiktorek (13.04.2003)

ignorkowie Dodane ponad rok temu,

Re: Stasia czeka operacja

Wszystko bedzie dobrze!! Trzeba myslec optymistycznie!! W szpitalu nie jest tak źle, synek i ja jestesmy juz po drugim w nim pobycie( operacje na przepuklinki pachwinowe) Nie trzeba wcale siedzieć na krzesełku, ja zaopatrzyłam sie w śpiwór i materac, który rozkładałam sobie wieczorem koło łózeczka synka. Fakt, że pobyt w szpitalu odbija sie na psychice dziecka, ale pocieszające jest to, że po powrocie do domku szybko zapomina o tych ciężkich dniach- :-)pozdrawiam- ignorkowa


Kacper- 06.03.2005r.

amber Dodane ponad rok temu,

Re: Stasia czeka operacja

Nie znam warunków panujących na Traugutta, ale to dobry szpital….
My leżeliśmy na dziecięcym oddziale na Kamieńskiego. Warunki były super. Łóżko dla rodzica tuż obok łóżeczka dla dziecka. Maluchy w ciągu dnia chodzą we własnych codziennych ubrankach, personel miły i przyjazny dzieciom…a wiadomo, rózne zabiegi to żadna przyjemnosć…
Ale będziemy o Was myśleć i trzymac kciuki za powodzenie. A zabieg ów upewni Was że wszystko jest ok!!

Beata i Maciek (11.02.2004)

figa Dodane ponad rok temu,

Re: Stasia czeka operacja

Basiu, trzymamy mocno kciuki! Wszystko będzie dobrze na bank 🙂

Ptyśka była w szpitalu 2 razy.
Drugi raz w okolicach 2 urodzin.

Nie trawi laktozy, więc nie jadła produktów mlecznych, ale i tak jedzenie szpitalne nie pasowało jej zupełnie, więc mąż porzywoził coś z domu. Mieliśmy swoje “mleko”, kaszki, wodę, kuchnia była ogólnie dotępna. Nikt nie protestował, że karmimy ją nieszpitalnym jedzeniem.

Ptyśka biegała w ubraniu, no i niestety trochę się nudziła. Sprawę załatwiały zabawki, których musiała mieć dużo 😉

Wkłuwanie wenflonu znosła bardzo dzielnie. Zapłakała tylko wtedy, kiedy naprawdę ją zabolało.
Potem wyjaśniłam, że rączka jest chora i przez rurkę kapie lekarstwo, żeby rączka wyzdrowiała i dziecko zaaprobowało to tłumaczenie na tyle, że dopomninała się o lekarstwo dla chorej rączki 😉
Mimo, że ona z tych grzebalskch, to wenflonu i plastra nie ruszała.

Ściskam mocno 🙂

PS. Mąż na pewno ma rację :)))

Beata i Ptysia (30.01.03)

krzemianka Dodane ponad rok temu,

Re: Stasia czeka operacja

Basiu, okropność :(((

W sumie nawet nie wiem, jakie słowa pociechy napisać, bo każde brzmią plytko 🙁 Szczerze, oby to był ów ganglion. Toszkę poczytałam, co to takiego i wiem już, że to nie jest niebezpieczna torbiel.

O gorszych rzeczach nie możesz myśleć!

co szpital to obyczaj, wiec jest różnie. Mój młodszy mial operację na Skłodowskiej, znosnie. A o Traugutcie slyszalam lepsze rzeczy, więc jestem pewna, że będziecie dobrze traktowani. Tylko te noce na krześle 🙁 To koszmar. Może daoby się, by ktoś Cię na kilka godzin zmieniał?

Medyczne sprawy nie należą do przyjemnych – dzieci się ich boją. Ale powiem Ci, że starszy wenflon znosił bez problemu. A w szpitalach dzieci były ubrane w dzienne ciuchy.

Staś jest jeszcze na tyle mały, że narkozę zniesie bez problemu (Hubi byl młodszy i nawet nie wiem, kiedy wigor odzyskał). Może troszkę dłużej będzie się wybudzał. Ale w końcu narkoza jest tu jednym z najmniejszych problemow (choć i ja bardzo sie jej bałam).

Trzymam kciuki, Basienko, za Stasia i za Ciebie!!!

I dlasze wieści na pewno będą pomyślne dla Was. Czekam niecierpliwie!


Igor(1.7.03), Hubert(17.8.04)

krzemianka Dodane ponad rok temu,

Re: Stasia czeka operacja

Igor ma skazę i dietę w szpitalu mial bezmleczną. Ale i tak, mieliśmy dostawę zup od mojej teściowej. No i wlasne mleko, kaszki itp.

Wiesz, że ja też balam się wenflonu? A Igor co? Pokazywał jaką ma biedną rączkę i się cieszył 😉 Nie ściągał (mial zalozony bandaż), nie grzebał – chyba bal się dotykać.


Igor(1.7.03), Hubert(17.8.04)

olinja Dodane ponad rok temu,

Re: Stasia czeka operacja

Będziemy sie o Was modlić
3majcie sie cieplutko
Ścoskam

Jonatan 20.04.05r

gwiazdeczka2 Dodane ponad rok temu,

Re: Stasia czeka operacja

Wierze, ze bedzie dobrze . Trzymajcie sie, odwagi dla mamusi i synka


Ewcia z Mają(2 lata !!)

iwonan Dodane ponad rok temu,

Re: Stasia czeka operacja

Basiu, wiedz, ze jestem myslami z wami.
Daj znac kochana po powrocie ze szpitala jak minal pobyt i jakie wiesci.
Moc usciskow i cieplych mysli do was przesylam.

Wiktoria ( 29.12.2004r.)

basiogroszek Dodane ponad rok temu,

Re: Stasia czeka operacja

dzieki. Podobno na Traugutta nie można mieć materacy, ale to wiem z teorii (od ordynatora), może praktyka wykaże inaczej.


Basia ze Stasinkiem (02.07.03)

basiogroszek Dodane ponad rok temu,

Re: Stasia czeka operacja

Też mam zamiar jakos to wytłumaczyć Stasiowi (nawet to, ze będzie troszke bolało). dzieki za pociechę.


Basia ze Stasinkiem (02.07.03)

basiogroszek Dodane ponad rok temu,

Re: Stasia czeka operacja

Mąż czy teściowa chcieliby mnie zmieniać, ale nie wiem, czy potrafiłabym odpocząć nie majac Stasia przy sobie i wiedząć, że mnie być może potrzebuje. Zobaczymy jak to sie wszystko ułoży. Też poczytałam o ganglionie i dlatego chciłabym, żeby to było to, choc lekarz mówi, że to nietypowa lokalizacja. Na inne tematy wolałam nie szukać… To musi byc to lub coś o podobnym znaczeniu, bo inaczej…
Ja narkozę przy mojej operacji zniosłam fatalnie, dlatego trochę boje się o Stasia. Ale słyszałam, że dzieci lżej to znoszą


Basia ze Stasinkiem (02.07.03)

basiogroszek Dodane ponad rok temu,

Re: Stasia czeka operacja

Ja sama miałam wenflon kilka razy i wiem, że nie jest to miłe. Łatwo nim można zahaczyć itp., ale mówisz, że bandazują… Nie jest to bynajmniej dramat, mam nadzieje, że Staś podejdzie do tego podobnie jak Igor


Basia ze Stasinkiem (02.07.03)

Znasz odpowiedź na pytanie: Stasia czeka operacja?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Jedno- i dwulatki
konkurs na cipkę
Jako, że Ignaś pyta o coraz więcej rzeczy, wiem że nadejdzie ten piękny dzień, gdy zapyta co ma dziewczynka. no i właśnie co? bo on ma siusiaka i to mi się wydaje
Czytaj dalej
Oczekując na dziecko
Tipsy a ciąża i poród
Jak to jest ze sztucznymi pozanokciami - Tipsami podczas ciąży?? Czy wolno kobietom w ciąży robić takiego typu zabiegi ?? Czy są jakieś przeciwskazania ?? Z tego co wiem, przy
Czytaj dalej