STRONY

Postów wyświetlanych: 5 - od 1 do 5 (wszystkich: 5)
 • Autor
  Wpisy
 • #7783

  wer-nemezis

  CZY ZNACIE STRONY WWW GDZIE SA WYKRESY TEMPERATUR W CZASIE OKRESU

  GOSIA

  #136429

  michkas

  Re: STRONY

  chyba w czasie cyklu – wejdz na stronę bajbusa na forum wiele dziewczyn podaje namiary na swoje strony z wykresami i pomagają interpretować własny wykres  #136430

  Anonim

  Re: STRONY

  Hej Gosia,
  Zajrzyj na strony , albo nie zagladaj ;-)), cytuje pod spodem.

  Pozdrawiam,
  Baba

  Metoda termiczna

  Metoda: Polega na wyznaczeniu w cyklu płciowym dni płodnych, w których należy zaprzestać współżycia. Oparta jest na wykresie zmian temperatury podczas cyklu miesięcznego. Wykres sporządza się od pierwszego dnia miesiączki (1dzień cyklu) odkładając na osi rzędnych temperaturę w stopniach Celsjusza, na osi odciętych dni cyklu. Temperaturę mierzymy w pochwie (przez 5 minut) lub pod językiem, rano przed wstaniem z łóżka po co najmniej 6 godz śnie. W pierwszej fazie cyklu, gdy produkowane są estrogeny, temperatura jest niższa (36,5-36,8°C). 12 do 24 godzin po owulacji (jajeczkowaniu) produkowany jest progesteron i dochodzi do wzrostu temperatury (37,0-37,3°C). Podwyższona temperatura utrzymuje się aż do następnej miesiączki. Jeżeli przez 3 dni wystąpiła podwyższona temperatura to dokonała się owulacja i rozpoczyna się okres niepłodności pewnej, trwający do następnego krwawienie miesięcznego. Czas od początku krwawienia miesięcznego do 7 dnia poprzedzającego wzrost temperatury to okres niepłodności prawdopodobnej.

  Wady: Metoda ta wymaga dużo samodyscypliny, wadą są możliwe wahania temperatury, niezależne od samego cyklu. Przyczynami wahania temperatury są infekcje, stres, podróż, zmiana klimatu, wstawanie w nocy itp., zmusza do abstynencji seksualnej w naturalnych okresach zwiększonej potrzeby zbliżenia u kobiety, w czasie pomiaru temperatury, przed wstaniem z łóżka, kobieta musi być zwolniona z obowiązków domowych (na przykład z opieki nad dzieckiem), długie okresy abstynencji.

  Zalety: Nie wymaga ingerencji chemicznej, hormonalnej i innej, obojętna dla zdrowia

  Wskaźnik zawodności Pearl’a: 0,3-17

  #136431

  zosia

  Re: STRONY -www.FertiltyFriend.com

  Gosiu,
  Jak sie nie boisz angielskiego ;-)), to to sa swietne strony, ktore „prowadza” Twoje zapisy temperaturowe i interpretuje dla Ciebie (i za Ciebie) twoje mierzenie . Oczywiscie mierzyc musisz sama :-)))).

  adres i zajrzyj tam na link DEMO to zobaczysz jak to dziala.

  Powodzenia,
  Zosia

  #136432

  michkas

  Re: STRONY

  mozesz też ściągnąc sobie program kalendarzyk

Postów wyświetlanych: 5 - od 1 do 5 (wszystkich: 5)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close