STYMULACJA !?

Postów wyświetlanych: 11 - od 1 do 11 (wszystkich: 11)
 • Autor
  Wpisy
 • #7309

  marnna

  Zbliżam sie do swojej pierwszej stymulacji przed zabiegiem ICSI i mam pewien problem. Otóż z wypowiedzi na tym forum i na forum gazety dowiedziałam się, że zastrzyki należy robić i rano i wieczorem. Spanikowana zadzwoniłam dziś do mojego lekarza prowadzącego (doc. Wołczyński), ale niestety nie zastałam go.Rozmawiałam z kimś innym, tj. z lekarzem, który niestety nie przedstawił mi się. Powiedział mi, że zastrzyki mogę robic sobie sama w domu wszystkie hurtem, np. wieczorem. A w zasadzie to wtedy, kiedy mi najwygodniej. Jeden z zastrzyków jest domięśniowy i raczej nie odważę się sama sobie go zrobić. A moja stymulacja to: od 1-szego dnia cyklu Decapeptyl, a potem od 3-go d.c. Gonal F i Menogon (domięśniowo). Napiszcie i podzielcie się ze mną swoimi doświadczeniami! Ja swoją drogą spróbuję jeszcze raz jutro zadzwonić do doc. Wołczyńskiego, może go zastanę. Sprawa jest dla mnie pilna, bo najprawdopodobniej we wtorek 25-go zacznę tą nieszczęsną stymulację.
  Kurcze, dlaczego każdy lekarz mówi co innego? Albo nie chodzili na wszystkie wykłady (he, he), albo nie wiem co jeszcze…

  #132209

  betty

  Re: STYMULACJA !?

  marnna,
  Mogę podzielić się swoimi doświadczeniami. Powiedziano mi w Białymstoku, iż zastrzyki mogą być robione rano lub wieczorem w zależności od tego, co jest wygodniejsze dla mnie. Wybrałam jednak to drugie (wieczorem) i jeździłam na zastrzyki do pogotowia (płaciłam 2,50 zł za zastrzyk). W moim przypadku miała to o tyle znaczenie, że przez ok. 2 – 3 godz. po zrobionym zastrzyku nie czułam się dobrze.
  I jeszcze jedno. Nikt mi tego nie powiedział, ale po każdym zastrzyku masuj miejsce, w którym go wykonanu. Jeśli nie będziesz tego robić, zrobią Ci się zrosty.
  Powodzenia w stymulacji.
  Betty  #132210

  aga10

  Re: STYMULACJA !?

  Ja przy stymulacji brałam tylko Gonal F (wcześniej brałam Suprefact podskórnie) i sama robiłam sobie zastrzyki. U mnie było wskazanie 2 ampułki dziennie – lekarze zalecili robić rano, najlepiej zawsze o jednej konkretnej godzinie. Rok temu, przy poprzedniej stymulacji brałam Metrodin i Pergonal domieśniowo i wtedy chodziłam do gabinetu zabiegowego, bo takich zastrzyków nikt rozsądny nie zaleca robić samemu.

  #132211

  olah

  Re: STYMULACJA !?

  Mam pytanie dot. Decapeptylu. Procedura przygotowania zaszczyku wydaje mi się skomplikowana, czy któraś z Was miała problem w gabinecie zabiegowym z przygotowaniem i podaniem? Obawiam się, że pielęgniarki nie poradzą sobie…

  #132212

  aga10

  Re: STYMULACJA !?

  Brałam ten zastrzyk, ale podawała mi go pielęgniarka z Novum, a tam nie było z tym problemów. Zresztą lekarz uprzedzał mnie, żebym kupiła ten lek i przyjechała do kliniki, bo gdzieindziej mogą coś „sknocić”, więc pewnie jego podejrzenia nie były zupełnie bezpodstawne.

  #132213

  olah

  Re: STYMULACJA !?

  I co ja mam biedna teraz zrobić? Wyjazd do Poznania nie wchodzi w rachubę! :-(((((((  #132214

  iwonkaa

  Re: STYMULACJA !?

  Jaki Decapeptyl będziesz brała? 0,1 czy Depot?
  0,1 to ampułkostrzykawki i raz nawet sama sobie podałam i raczej nie można nic sknocić. Wiele dziewczyn robi to samemu.
  Ostatnio brałam Diphereline-ma ten sam skład, co Decapeptyl Depot i pielęgniarka niestety źle go podała, część jej nawet niechcący wytrysnęła z buteleczki ale lek jest tak silny, że to co podała i w jaki sposób zupełnie nie wpłynęło na efekt, bo robiłam wyniki, które wskazują czy lek prawidłowo zadziałał (estradiol <50pg/ml) i zadziałał. Także nie panikujcie, podejdźcie do jakiejś rozsądnej pielęgniarki, a na pewno zrobi to wystarczająco fachowo i nie będzie potrzeby jeździć Bóg wie gdzie.
  Taka moja rada, chociarz tej „mojej” młodziutkiej pielęgniareczki nie polecam.
  Buziaczki.

  #132215

  olah

  Re: STYMULACJA !?

  Właśnie ten w ampułkostrzykawkach, boję się, że pielęgniarka, która z tym nie miała do czynienia, nie będzie umiała przygotować mieszanki, a poza tym ta mieszanka utrzymuje swoje właściwości terapeutyczne tylko 3 min. od zmieszania.
  Jak Ty sobie sama to podałaś? Podziwiam!

  #132216

  marnna

  do Betty i Agi10

  Dziękuję wam bardzo za przekazanie swoich doświadczeń. Ależ nadenerwowałam się tą stymulacją. Do Wołczyńskiego dzwoniłam chyba ze 3 razy, aż wszystko stało się jasne. Co do wykonania zastrzyków, to raczej nie mam obaw. Mój „miejscowy” ginekolog zaproponował mi robienie zastrzyków na oddziale, kt. jest ordynatorem. BEZPŁATNIE!!! Myslę, że pielęgniarki poradzą sobie i ze mną i z zastrzykami. Zresztą z własnego doświadczenia wiem jakie są miłe.
  Jeszcze raz dziękuję.

  #132217

  iwonkaa

  Re: STYMULACJA !?

  Ampułkostrzykawka to to na pewno nie jest, skoro trzeba zmieszać substancje. Ampułkostrzykawka to gotowy zastrzyk w strzykawce z igłą. Odkarzasz tylko rękę i bum.
  To, co Ty masz to wnioskuję, że Decapeptyl Depot. Ja dostałam Diphereline(prawie to samo), pielęgniarka robiła to nieco dłużej niż trzy minuty ale zadziałało. Wiem z opowieści, że rzeczywiście jak za długo się bawi to gęstnieje i zatyka igłę, ale przecież pielęgniarka POWINNA UMIEĆ ROBIĆ WSZYSTKIE ZASTRZYKI, a nie tylko wybrane, bo w przeciwnym razie to ja już mogę pretendować do miana pielęgniarki.
  Całuski  #132218

  olah

  Re: STYMULACJA !?

  Czy to prawda, że tydzień po podaniu tego zastrzyku występuje miesiączka?
  Mój Decapeptyl to 2 ampułkostrzykawki: w jednej rozpuszczalnik w drugiej proszek, należy je złączyć „łącznikiem” i zawartość 10 razy przesuwać z jednej do drugiej – dlatego się boję, że pielęgniarka sobie z tym nie poradzi (to wszystko w 3 min.!).
  Jak się po tym czułaś?

Postów wyświetlanych: 11 - od 1 do 11 (wszystkich: 11)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close