sufit mi odpada płatami – POMOCY!

sytuacja wyglada tak:

mieszkanie własnosciowe, wspólnota mieszkaniowa.
zalewanie sufitu mialo miejsce niemal od początku, tj. od prawie 6 lat problem jest. trzy firmy administrujące, ktore przez ten czas sie tu przewinęły, zawsze tłumaczyly syt. tak samo: to wada konstrukcji dachu, zeby ja usunac, nalezy wyremontowac dach. a pieniedzy nie ma.

firma, ktora budowala blok przestala istniec jeszcze zanim sprzedano wszystkie mieszkania.

szarpie sie z tymi administracjami, pani zacheca mnie do zgloszenia sprawy do ubezpieczyciela. dla mnie to droga do nikad – zglosze, dostane kase (tracac znizke za bezszkodowość), naprawie, za 3 mies. wylezie od nowa (sprawdzone).
szlag mnie trafia, czekam tylko na grzyba, ktory zacznie podduszac moje alergiczne dzieci…:(((

moze ktoś ma jakis pomysl?

ja dzisiaj w planach mam tysieczna awanture z pania administrator… no ludzie, ja place 70 zl funduszu remontowego i ciagle slysze, ze nie ma pieniędzy… zalewanie dotyczy wielu lokatorow, jednak nikt nie ma takich spektakularnych zniszczen.

musialam sie wypisac, przepraszam.

k8 &

4 odpowiedzi na pytanie: sufit mi odpada płatami – POMOCY!

kiniat2007-08-22 05:48:54

Re: sufit mi odpada płatami – POMOCY!

Kurcze faktycznie wygląda to fatalnie…
Napisz coś więcej, rozumiem, że mieszknie jest na ostatniej kondygnacji, jaki jest rodzaj dachu, spadowy czy stropodach (płaski)…
Myślę, że źle zrobiona jest izolacja i w tym problem i coś byś nie robiła od wewnątrz i tak będzie problem

Kinga i

awkaminska2007-08-22 07:19:27

Re: sufit mi odpada płatami – POMOCY!

oj wyględa to jak w roderze przedwojennej!! a to czytam nowe budownictwo… współczuję, i przeceiż 70 zł remontowego funduszu to nie mało, to na co i dzie ten fundusz???!! jak meiszkałm w bloku to na zebraniu (taki raz na rok) było ustalane co będie robione i i ztego wysokość skłądni remontowej i tak np. wiedzieliśmy że zbieramy na elewację, na Co…., jak n iebyło kasy a potrzeba byłą zrobić coś odrazu to ADM brała kraedyt na zrobienei czegoś tam a sopłącane to była z naszych składek)..

… wiesz na co idzie te 70 zł????

… ja bym napisałą oficjalne pismo do nich z datą itd… zrobiłą kopię zaniosłą i poprosiłą o podwis z pieczątką i odpowiedza (pamiętaj podpis, pieczątka, data) przygotyuje takich pism ileś że by były od jaknajwiększej liczby mieszkańców, szczególnie od tych co na ostatniich piętrach mieszkają, dołączcie foty) napiszcie prośbę o odpowiedź z motywacją, (ale neich to niebędzie 1 wspólne pismo tylko od każdego osobno by zasypać administartora papaierami) za tydzoień jak nieodpowiedzą znowu (z zaznaczeniem że pismo nr.2, pisma oczywiście adresowane na główną osobę zarządzającą.. bądzcie upierdliwi a jak prze meisiąc nic to neida to kopie pism z odpowiedziami czy bez wyślijcie do prasy, do Tv (do odpowiedneigo programu, oczywiście uprzedzając zarządcę że tak zrobicie jak nic się niezmieni)

pamiętaj, nic niepomogą ustne awantury, wsyztsko napiśmie i jaknajbarzdiej oficjalnie, wszystkie pisma z kipiami i na kopiach daty podpisy (czytelne) i pieczątkli ajak neiv=będą chceili podpisywać to czekasz i niewychodzsz aż neipodpiszą….

powodzenia!!!

chilli2007-08-22 08:56:29

Re: sufit mi odpada płatami – POMOCY!

jest słowo klucz: rzeczoznawca budowlany

idziesz do krakowskiego oddziału nadzoru i inspektoratu budowlanego – płacisz jakieś 150zł i przychodzi pan – robi zdjecia, opukuje – wspólnota musi mu udostępnić klucze na dach itd.
następnie rachunek za rzeczoznawce zanosisz do wspólnoty i oni muszą ci zwrócić o ile jest stwierdzona wada budynku.

następnie prosisz o roczny bilans prac wspólnoty, prosisz o plan gospodarczy na 2007 rok gdzie masz napisane na co idą pieniądze z funduszu remontowego, ile kosztuje firma administrująca i czy zazad bierze jakies pieniądze itd.

nastepnie piszesz projekt uchwaly o remont dachu z funduszu remontowego albo prosbe o szybkie zebranie wspolnoty i tam podnosisz ta kwestie i to drugie wyjscie pewnie jest lepsze skoro sa inni z uszkodzonym sufitem.

wspolnota podejmuje uchwale i zarzad musi znalezc wykonawce.

jak macie wspolnote – na osiedle czy na blok?

Leon

jane2007-08-22 09:41:37

Re: sufit mi odpada płatami – POMOCY!

A czy wspolnota nie moze wziac kredytu na remont dachu i splacac go potem z pieniedzy z funduszu? Skoro nie tylko Wy macie taki problem, to ludzie powinni byc chetni w szukaniu roznych rozwiazan. W koncu tak nie da sie mieszkac. Jak bedziecie czekac az na funduszu uzbiera sie odpowiednia kwota to faktycznie do tego czasu grzyb Wam wylezie.

Malgos 4 & Marti 2

Znasz odpowiedź na pytanie: sufit mi odpada płatami – POMOCY!?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Noworodek, niemowlę
trzydniowka z biegunka?
Czy przy trzydniowce moze wystapic biegunka, czy to jakis inny wirus spowodowal kilka dni goraczaki (niewysokiej) i wysypke na koniec? Biegunka nie jest jakas szczegolnie dokuczliwa ... kupa jest rzadka,
Czytaj dalej
Książka kucharska
Śliwki węgierki
Mam 10 kilo śliwek. I co dalej? Macie może jakieś PROSTE przepisy na dżem ze sliwek? Ania i Oleńka 3,5 [img]http://euronaut.com/boss/photoimages/ifiles/1187762256.jpg[/img]
Czytaj dalej