Forum: Karmienie

Synek nie chce pić

Mój 5 – miesięczny synek w ogóle nie chce pić. Od ponad 2 miesięcy karmię go mlekiem modyfikowanym, od miesiąca wprowadziłam do diety kaszki bezglutenowe i owoce przecierane, wszystko mu smakuje tylko pić nie chce wcale! Od samego początku krzywił się na wodę z glukozą i nie chciał być dopajany, teraz też nie chce – ani herbatek, ani soczków. Próbowałam z butli i łyżeczką, ale zawsze kończy się tak samo: 2 – 3 łyki a potem wypluwanie i płacz. Wszyscy mówią, że powinnam go poić, bo: 1. jest na mleku modyf., 2. jest na tyle duży, że powinien pić.

No więc martwić się czy nie?! Wiem, że kiedyś w końcu musi zacząć pić, ale kiedy i jak???

6 odpowiedzi na pytanie: Synek nie chce pić

qr-chuck Dodane ponad rok temu,

Re: Synek nie chce pić

A samą wodę próbowałaś dawać?
Moje dziecko dopiero niedawno zaczęło pić słodkie soki/kompoty… Ale nadal głównie pije samą wodę lub niesłodzoną herbatę. Wcześniej wyjątkiem był jedynie sok jabłkowo-miętowy 🙂

Pozdrawiam,
Anka

zianiutka Dodane ponad rok temu,

Re: Synek nie chce pić

Samej wody nie próbowałam, spróbuję. Nie panikuję, po prostu niepokoję sie trochę, tym bardziej, że co chwila słyszę (od teściowej, cioć, koleżanek) “dobre rady” na temat picia i już mi bokiem wychodzi tłumaczenie, że nie chce pić i już. Ale wiem, że w końcu zacznie.

Dzięki.

kasia Dodane ponad rok temu,

Re: Synek nie chce pić

Miałam ten sam problem. Malwinka nie chciała pić. Odkąd zaczęłam dawać mleko modyf. czyli półtora miesiąca. Ani samej wody,ani z glukozą, ani herbatki. Po prostu jak łyknęła i poczuła, że to picie brało ją na wymioty. Jedyne co jeszcze w siebie wmusiła to: trochę wody+3 kropelki cebionu multi i odrobinka cukru . Dopiero od ok 3 tyg zaczęła normalnie pić. Pije wszystko co jej daję i problemu już nie ma. Napewno jak się dziecku naprawdę zechce to wypije, uważam ,że nic na siłę.

kama28 Dodane ponad rok temu,

Re: Synek nie chce pić

nigdzie nie jest jednak powiedziane, że twoje dziecko musi by pojone. gdyby miało chęc napewno chętnie by piło. moje też nie chce, czasem próbuję jej dac, żeby sprawdziec czy nie chce jej się pic, ale do tej pory nie wykazuje takich chęci.
osobiście nie dawałabym też dziecku słodkiej wody, po co przyzwyczajac już jego kubki smakowe do słodkiego. jeszcze się naciapie tych słodkości, nie?
pozdrawiamy

kaśka i tośka 13.11.2006

zianiutka Dodane ponad rok temu,

Re: Synek nie chce pić

Oczywiście, że nigdzie nie jest napisane, że jak dzidzi skończy 5 miesięcy to powinno pić. Po prostu jak po raz 15 słyszę tekst teściowej lub jakiejś koleżanki; “płacze, chce mu się pić, mówię ci – daj mu pić” albo “nie pije?! To może idź z nim do lekarza?!” – to wtedy zaczynam myśleć, że może faktycznie coś nie tak. Ja wiem, że nic na siłę, dlatego nie wmuszam. Dziękuję za odpowiedź, na pewno jestem spokojniejsza.

A z innej beczki – Twoja córcia urodziła się dokładnie w tym samym czasie co mój synek: 13.11.2006!!! Ja trafiłam do szpitala po południu i cały czas się modliłam, żeby nie zdążyć przed północą, tak się bałam tej trzynastki. No ale synkowi bardzo się spieszyło i o 23.05 już był z nami. Nie ma tego złego, wydaje mi się, że trzynasty jest dla niego szczęśliwy – tak jak dla mnie, bo i ja urodzona 13 (tyle że marca). Tym bardziej Was pozdrawiamy!

Monika i Mateuszek

kama28 Dodane ponad rok temu,

Re: Synek nie chce pić

miło mi. tosia miała termin wyznaczony na 13-stego, więc mimo niesympatycznej może liczby urodziła się w terminie, śmiejemy się, że jako córka oficera musi byc punktualna!urodziła się o 21:30, poprzez cc. owinęła się pępowiną wokół szyi i nie było wyboru, trzeba było ciąc mamę! 😉

serdecznie pozdrawiamy niepijącego kolegę, hihihihi!

kaśka i tośka 13.11.2006

Znasz odpowiedź na pytanie: Synek nie chce pić?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Tematy, których nie znalazłam w forum
Wakacje
Podpisany urlop lezy przedemna - miesiac - cały miesiąc - cały lipiec - wprawdzie wstepnie mamy juz rezerwacje nad morzem (Dzwizyno) ale licze na was ze cos polecicie - musi
Czytaj dalej
Tematy, których nie znalazłam w forum
odbijam od dna ;)
trochę czasu mi to zajęło ale dzisiaj jakoś tak lekko mi i w ogóle... przez ostatni czas byłam: - niecierpliwą matką - o co trudno nie było biorąc pod uwagę ostatnie
Czytaj dalej