Szczepenia

Czy w trakcie starań mozna zaszczepić się od grypy? Jeśli tak, to czy najlepiej zrobić to w pierwsze dni cyklu, czy jest to obojętne?
A jak jest się w ciąży – to czy nie ma przeciwskazań do takiego szczepienia?

4 odpowiedzi na pytanie: Szczepenia

olivka76 Dodane ponad rok temu,

Re: Szczepenia

W ciąży ponoć wręcz powinno się, starając się chyba tym bardziej można.
Moje dwie koleżanki szczepiły się na grypę tydzień temu-jedna jest w 4 miesiącu, druga w 7 mscu ciąży i jest lekarzem, więc chyba wie co robi 🙂
Olivka.

chybak Dodane ponad rok temu,

Re: Szczepenia

Dzięki :)))

blue Dodane ponad rok temu,

Re: Szczepenia

Z tego co slyszalam po szczepionce na grype powinno sie odczekac 2 tyg ze staraniami. Jest to rozsadne, poniewaz wstrzykuja oslabione szczepy i trzeba dac czas organizmowi na wytworzenie przeciwcial. A poza tym istnieje ryzyko zachorowania.
Pozdrawiam cieplutko

Moniś

jawozna Dodane ponad rok temu,

Re: Szczepenia

Myślę, że szczepić się można tylko przed ciążą i to przynjamniej na dwa tygodnie przed możliwym terminem zajścia w ciążę. Wiele osób po szczepionce po prostu odchorowuje – czyli przechodzi delikatną grypę (mam również znajomych dla których szczepionka skończyła się poważną dwutygodniową grypą). Podobnie zresztą pisze lekarz specjalista na stronie dziecko – info, w dziale Pytania do eksperta, Ciąża i leki:
Jeżeli została rozpoznana ciąża nie należy poddawać się żadnym szczepieniom, a szczególnie przeciwgrypowym w czasie całego jej trwania!!!
Ponadto niektóre osoby są silnie uczulone na składniki leku i z tego względu to równiez może być przeciwwskazanie do szczepienia nie tylko podczas ciązy.
Pozdrawim i zyczę zdrówka
Joanna

Znasz odpowiedź na pytanie: Szczepenia?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Noworodek, niemowlę
Jak to jest z tym znieczuleniem u dentysty?
Muszę iść dzisiaj pilnie do dentysty, bo ząb mnie boli tak, że nie mgę jeść. Raczej nie wytrzymam bez znieczulenia. Czytałam tu na forum poprzednie posty i z nich wynikało,
Czytaj dalej
Oczekując na dziecko
do pośmiania
Ostrzeżcie Waszych mężczyzn! Właśnie przeczytałam artykuł w tygodniku Forum: [url]http://tygodnikforum.onet.pl/1135565,0,5734,924,1,artykul.html[/url] "Tata - mężczyzna w obliczu klęski Kiedyś wystarczało, że zarobili na dzieci, dziś zajmują się nimi na równi z matką. Współcześni ojcowie
Czytaj dalej