Szczepenia

Postów wyświetlanych: 5 - od 1 do 5 (wszystkich: 5)
 • Autor
  Wpisy
 • #28261

  chybak

  Czy w trakcie starań mozna zaszczepić się od grypy? Jeśli tak, to czy najlepiej zrobić to w pierwsze dni cyklu, czy jest to obojętne?
  A jak jest się w ciąży – to czy nie ma przeciwskazań do takiego szczepienia?

  #375024

  olivka76

  Re: Szczepenia

  W ciąży ponoć wręcz powinno się, starając się chyba tym bardziej można.
  Moje dwie koleżanki szczepiły się na grypę tydzień temu-jedna jest w 4 miesiącu, druga w 7 mscu ciąży i jest lekarzem, więc chyba wie co robi 🙂
  Olivka.  #375025

  chybak

  Re: Szczepenia

  Dzięki :)))

  #375026

  blue

  Re: Szczepenia

  Z tego co slyszalam po szczepionce na grype powinno sie odczekac 2 tyg ze staraniami. Jest to rozsadne, poniewaz wstrzykuja oslabione szczepy i trzeba dac czas organizmowi na wytworzenie przeciwcial. A poza tym istnieje ryzyko zachorowania.
  Pozdrawiam cieplutko

  Moniś

  #375027

  jawozna

  Re: Szczepenia

  Myślę, że szczepić się można tylko przed ciążą i to przynjamniej na dwa tygodnie przed możliwym terminem zajścia w ciążę. Wiele osób po szczepionce po prostu odchorowuje – czyli przechodzi delikatną grypę (mam również znajomych dla których szczepionka skończyła się poważną dwutygodniową grypą). Podobnie zresztą pisze lekarz specjalista na stronie dziecko – info, w dziale Pytania do eksperta, Ciąża i leki:
  Jeżeli została rozpoznana ciąża nie należy poddawać się żadnym szczepieniom, a szczególnie przeciwgrypowym w czasie całego jej trwania!!!
  Ponadto niektóre osoby są silnie uczulone na składniki leku i z tego względu to równiez może być przeciwwskazanie do szczepienia nie tylko podczas ciązy.
  Pozdrawim i zyczę zdrówka
  Joanna

Postów wyświetlanych: 5 - od 1 do 5 (wszystkich: 5)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close