Szczepicie sie?

Jak w tytule. Dzis zaszczepilam sie na tezec, bo tu w Bulgarii maja fajny system: co 10 lat wszystkie roczniki konczace sie na te sama cyfre sa szczepione. Np w tym roku wszyscy z 66, 76, 86 itp. Zapytalam o to lekarki, ktora mi dzieci szczepi i powiedziala, ze zaszczepi mnie rowniez. Pytala o ksiazeczke szczepien i sporo mnie kosztowalo zachowanie powagi. Ja, dziecko komunistyczne, nie mam ksiazeczki szczepien!!! W ogole etap szczepien zakonczylam w dziecinstwie, nikt mnie pozniej nie nagabywal. W ogole wielki jeden bajzel w tej naszej sluzbie zdrowia… Albo to ja mam takie wrazenie.

Jak jest u WAs? Czy Wasz lekarz rodzinny pilnuje tego typu spraw i sle przypomnienia (jak to robia tutaj), czy wolna amerykanka – jak Cie najdzie (np artykul w gazecie przeczytasz) , to sie szczepisz, jak nie to nie i nikt nie sprawdza.

Tak sobie pomyslalam o tym tezcu, ze warto sie zaszczepic. Ja latem zawsze jakims zelaztwem sie dzgne przy okazji dlubania w ogrodku, czy innych rzeczy… No warto, tylko kto o tym powinien przypominac?

1 odpowiedzi na pytanie: Szczepicie sie?

zuzel Dodane ponad rok temu,

Nie szczepię się “na wszelki wypadek”.
Szczepienia z czasów szkolnych obowiązkowe mam zaliczone.

Na żółtaczkę typu B szczepiona byłam przed zabiegiem, przed kolejnymi zabiegami sprawdzam poziom przeciwciał i mimo upływu lat szczepienie nadal “działa”.

Na tężec zaszczepili mnie w szpitalu, po tym jak kolega przyciął mi rękę w drzwiach w pociągu.

Na grypę nie szczepię się.

Znasz odpowiedź na pytanie: Szczepicie sie??

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Szkolniaki
Mamy sześciolatków pierwszoklasistów
Co zdecydowało o waszej decyzji posłania dziecka do pierwszej klasy w wieku 6 lat? Jestem zdezorientowana, a córa bardzo do szkoły chce iść. Na pierwszy rzut oka uważam, że poradzi
Czytaj dalej
Tematy, których nie znalazłam w forum
Praca plastyczna nt "Moja ulubiona zabawa logopedyczna"
Ratunku!!!!!!!!!! W zeszłym roku, w Dawidowej pracy, było memo na komputerze, a w tym roku jest identyczny temat. Brak nam pomysłów. Dzieciaki przerażone, bo praca jest obowiązkowa i to do 30
Czytaj dalej