Szczepienia na meningokoki typu B

Witam, czy któraś mama spotkała się lub szczepiła swojego szkraba szczepionką BEXSERO? To jest nowa szczepionka na meningokoki typu B. Do tej pory nie było na to szczepionki, a to jest najgorsza odmiana. Ja jestem bardzo pro-szczepienna, ale to jest stosunkowo nowa szczepionka dlatego szukam opinii mamy, która miała z nią już styczność. Koszt jest bardzo duży, 400-500 za jedną dawkę a maluszek powinien dostać trzy. Przedszkolak dwie. Proszę o opinię, tylko z góry dziękuję za opinię mam, które są przeciwniczkami wszelkich szczepień.

3 odpowiedzi na pytanie: Szczepienia na meningokoki typu B

goki2014-07-23 15:08:17

Myślę, że mało jest jeszcze doświadczeń naszych polskich mam z tą szczepionką, ze względu właśnie na to, że jest nowa na naszym rynku. Ale może któraś mama Polka mieszkająca za granicą się z nią spotkała i szczepiła? Sama jestem ciekawa, bo też się zastanawiam nad nią. Jak z miesiąc temu szukałam info o niej to natknęłam się na to:
[Zobacz stronę]

paulisiap212014-07-23 16:11:58

Zamieszczone przez goki:Myślę, że mało jest jeszcze doświadczeń naszych polskich mam z tą szczepionką, ze względu właśnie na to, że jest nowa na naszym rynku. Ale może któraś mama Polka mieszkająca za granicą się z nią spotkała i szczepiła? Sama jestem ciekawa, bo też się zastanawiam nad nią. Jak z miesiąc temu szukałam info o niej to natknęłam się na to:
[Zobacz stronę]

No ubogo w informacje, zresztą mój pediatra też mnie uprzedzał, że jeszcze wiele na ten temat nie ma.

zuraf212014-08-19 09:51:43

To prawda, zbyt dużo inforamcji jeszcze nie ma.

Znasz odpowiedź na pytanie: Szczepienia na meningokoki typu B?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zdrowie i uroda
Brązowe plamki w pachwinie
Niedawno zauważyłam w pachwinie brązowe plamki na skórze. płaskie, niewyczuwalne, jakby takie starcze przebarwienia. Z jednej strony dwie wyrazniejsze, z drugiej trzy bledsze. Googlam i googlam i nie wiem czy
Czytaj dalej
Tematy, których nie znalazłam w forum
zus czy ofe+zus?
Zostało mało czasu na decyzję. Jak wybieracie (i dlaczego akurat tak, a nie inaczej?) Ja jeszcze się waham, ale jak wgryzam się w liczby - to różnica jest bardzo niewielka. Niecałe 3%
Czytaj dalej